Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 06:13:52
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Skladby pre klasickú gitaru  (Prečítané 14288 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« kedy: 19. Február , 2006, 21:14:45 »

Môžete mi odporučiť jednoduchšie skladby na pre klasickú gitaru? Základy vybrnkávania viac-menej zvládam. ale venujem sa hlavne metalu. Chcel by som sa naučiť nejaké klasiky, ale príliš v nich nemám prehľad..môžete odporučiť niečo zvládnuteľné? Diky
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #1 kedy: 19. Február , 2006, 21:22:00 »

Romance de Amor, tab sa na to da lahko splasit.
http://gitaristi.sk/files/roberto/romance.mp3

Naposledy upravil Roberto, : 19.02.2006 o 21:27
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
kewin
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 181


« Odpoveď #2 kedy: 19. Február , 2006, 21:26:00 »

ja som hraval Pre Elisku a este daky menuet od neviem koho viac klasickych skusenosti nemam Žmurk
no roberto znie to pekne asi sa s tym trocha pohram

Naposledy upravil kewin, : 19.02.2006 o 21:32
Zaznamenané
kewin
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 181


« Odpoveď #3 kedy: 19. Február , 2006, 21:37:22 »

Romance de Amor tab keby ste hladali
http://notnull.org/guitar/zanroman.txt
toto som vygooglil

Naposledy upravil kewin, : 19.02.2006 o 21:40
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 19. Február , 2006, 21:38:17 »

skus LA CATEDRAL od  AUGUSTINA BARRIOSA MANGOREHO :)
je to veeeeeeeeeeeeelmi piekna hudba, jedna z najlepsich veci ake som kedysi na klasike hral, aaaalebo ASTURIAS  od ALBENIZA, hoci neviem ake su tvoje prstove zaklady, a neviem do akej miery ovladas noty... ale na mysongbook.com sa to da zohnat v taboch.
Vela stastia Žmurk

Naposledy upravil swordy, : 19.02.2006 o 21:39
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 19. Február , 2006, 21:49:03 »

kewin napísal:
Citácia
ja som hraval Pre Elisku a este daky menuet od neviem koho viac klasickych skusenosti nemam Žmurk
no roberto znie to pekne asi sa s tym trocha pohram

Naposledy upravil kewin, : 19.02.2006 o 21:32



Sa mi zdá, že Pre Elišku je pôvodne klavírna skladba a s prepismi klavírnych vecí na jednu gitaru môže byť problém, predsa len jedna španielka toho tožko nezahrá...ak tú skladbu máš prepísanú pre jednu gitaru, tak by som to rád videl, ak toj možné. Ale hrať na gitare z klavírneho partu je asi blbosť...teda pre začiatočníka určite a prepisovať klavír na gitaru...to chce nejaké tie skúsenosti
Zaznamenané

kewin
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 181


« Odpoveď #6 kedy: 19. Február , 2006, 22:05:54 »

ono je dost vela pre klasicku gitaru povodne klavirnych :) ja som to hral podla tabov z netu a celkom my to pasovalo podla posluchu
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 19. Február , 2006, 22:09:48 »

ale prosim vaaas, Pre Elisku:sick:  co ste sa zblaznili? To je asi take iste, ako ked niekto prvy krat chyti gitaru, tak zacne hrat Nothing else maters, na klaviri zasa elisku...
Kaslit na take veci, je tolko krasnej klasickej hudby....
Zaznamenané

kewin
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 181


« Odpoveď #8 kedy: 19. Február , 2006, 22:11:48 »

inak co si myslite o hrani klasiki na elektrickej gitare ?
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 19. Február , 2006, 22:14:22 »

Ak máš na mysli aranžovanie najznámejších klasík do metalovej podoby, tak to už je dneska dosť otrepané...v dobe, keď každaá druhá známejšia kapela nahrala orchestrálny album...a prerábky klasiky á la Rhapsody, to je nanič, to bolo cool pred desiatimi rokmi.
Ale to je OT


Hehe..gratulujem sám sebe ku štyristému postu na tomto fóre:kiss:

Naposledy upravil Altostratus, : 19.02.2006 o 22:15
Zaznamenané

kewin
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 181


« Odpoveď #10 kedy: 19. Február , 2006, 22:16:30 »

nie tak som to nemyslel :) proste ked mas skladbu pre klasicku gitaru (spanielku) a hras to na elektrike
Zaznamenané
swordy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1888



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 19. Február , 2006, 22:16:37 »

no ak sa to dobre spravi, je to parada. Na mna najviac z elektrickej klasickej hudby uchvatil Jean Michal Jarre a Patric Rondat. Hrali Vilavdiho. Nenormalne, skoro som sa posral. Potom ma dlho nic nebralo, ale Malmsteen to ma tiez v krvi. No ale o je vznesena hudba a hrat ju na elektrickych gitarach ma moc nelaka. Aj tak si myslim, ze ti co to hraju, tak to hraju zvecsa koli technickej narocnosti.
Zaznamenané

midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 20. Február , 2006, 07:24:11 »

Swordy, ty si nejaky husty, ze La Cathedral (a hras to brnkatkom, alebo prstami? :silly: )

Uz som to tu viackrat spominal, skus Bachovo Bourree in Em.

Romanca je v pohodicke, len pozor na akcenty. Žmurk

LEn ide o to ci si chces len tak s prce nieco z klasiky zahrat (vtedy si zozen tabulatorový prepis a nemal by si mat az taky velky problem aj s tazsimi skladbami, iked lahke to nebude), alebo sa tomu venovat vaznejsie, lebo potom by si mal zacat od zaciatku (naucit sa noty, hrat etudy)
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #13 kedy: 20. Február , 2006, 08:22:47 »

myslim ze u vela pripadov je hranie klasiky na elektrike showmanstvom..nikdy to nebude mat taku hodnotu ako dobre zahraty \"original\"..aj ked musim suhlasit s tym ze napr ten rondat sa paci aj mne,tie nabudene behy hejsa hopsa,dodava to tomu trochu inu tvar..ale myslim ze ked si to clovek vypocuje v klasickom podani,hned pochopi co sa tu snazim napisat..proste je to plnsie,svojim sposobom kompaktnejsie..a ja sa pre buducnost asi naucim vyjadrovat pretoze zacinam pochybovat o tom,ci som tu slovami zachytil presne to co som myslel Smútim
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #14 kedy: 20. Február , 2006, 08:59:34 »

ja poznam len jednu vec , teda co som pocuval viac krat... Steve Erquiaga hra nejake klasiky a to je imho velmi prijemna muzicka. to uz je asi OT ale nemohli by ste mi napisat nejake dobre klasicko gitarove vecicky......to stranger: hej opytam sa aj mareka Žmurk
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.289 sekund, 22 otázok.