Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 15:02:25
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Boss RC 50  (Prečítané 2037 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
nunez
nováčik
*
Príspevkov: 67


« kedy: 10. December , 2009, 20:21:23 »

Zdravim,

Rozmyslam o kupe nejakeho pokrocilejsieho loopera a tato vec mi zatial vychadza ako najlepsia volba.

Ma s nou niekto prakticke skusenosti ?

potreboval by som popisat nejake muchy co to ma, skusenosti z Live hrania a podobne ... proste veci co sa nedozviem z vacsinou kladne orientovanych recenzii, manualu a kratkeho odskusania v obchode.

Dik
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 01. Apríl , 2010, 09:58:05 »

Ja tiez chcem kupit RC50. Mate nejake skusenosti ?

http://www.bosscorp.co.jp/products/en/RC-50/
Zaznamenané

zakky
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 01. Apríl , 2010, 10:00:09 »

to aj niekto pouziva live? okrem sebana? naco sa to da nejak v praxi pouzit?
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #3 kedy: 01. Apríl , 2010, 10:02:18 »

určite sa to dá použiť, len bubeník musí ísť podľa toho  :)
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
peterst
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 439


Znalci vědí, co je svědí!


« Odpoveď #4 kedy: 01. Apríl , 2010, 10:21:01 »

to aj niekto pouziva live? okrem sebana? naco sa to da nejak v praxi pouzit?

videl som ako to live pouziva Vladimir Vaclavek, ak ti to nieco hovori, a
bolo to super!
Zaznamenané
zakky
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 01. Apríl , 2010, 10:23:36 »

no vsak ja sa normalne pytam nechcem to nejak zhadzovat len ja vazne netusim co by som stym robil  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6 kedy: 01. Apríl , 2010, 10:29:04 »

Je to vyborna masinka na cvicenie. Ja to chcem LEN na doma, pripadne do skusobni, ked budem sam.
Nahram si nejaky loop a do toho si vymyslam rozne party, "doplnky", jamujem, atd... Ovela lepsie cvicenie, nez nudne technicke hovadiny. Aj ked aj to treba obcas...
Zaznamenané

brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #7 kedy: 01. Apríl , 2010, 11:13:24 »

zaujímala by ma jedna vec, dá sa z RC20, 50, 2 ťahať klik udávajúci tempo zvlášť?
Neviem si predstaviť ako tu už niekto spomínal ako by to fungovalo v praxi so živým bubeníkom.
Ak by sa dal ťahať klik mohol by si to fuknúť bicman na sluchatka, pokiaľ by to bolo v jednom výstupe s gitarou mohlo by to robiť neplechu.
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #8 kedy: 01. Apríl , 2010, 11:16:30 »

jasne že to bude robiť neplechu, musíš ísť presne na klik
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 01. Apríl , 2010, 11:19:46 »

jasne že to bude robiť neplechu, musíš ísť presne na klik

to je jasné že musíš, len keď budeš hrať na bubenníkov klik tak netrafíš nikdy presne začiatok a koniec. Ak by si aj trafil tak sa to po X taktoch rozsype.
Pokiaľ by si klik vytiahol z looperu tak vnútorne to bude synchronizovať predpokladám. RC 2,20, 50 obsahujú bubenníkov.
takže?
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #10 kedy: 01. Apríl , 2010, 12:25:01 »

takže bubeník musí ísť na looper
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #11 kedy: 01. Apríl , 2010, 12:51:39 »

takže bubeník musí ísť na looper

teoreticky by mal
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
nunez
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #12 kedy: 05. Apríl , 2010, 00:32:32 »

zaujímala by ma jedna vec, dá sa z RC20, 50, 2 ťahať klik udávajúci tempo zvlášť?
Neviem si predstaviť ako tu už niekto spomínal ako by to fungovalo v praxi so živým bubeníkom.
Ak by sa dal ťahať klik mohol by si to fuknúť bicman na sluchatka, pokiaľ by to bolo v jednom výstupe s gitarou mohlo by to robiť neplechu.

Ahoj,

nemam to doma ale, podla toho co som si o tom nastudoval z manualu je mozne zapojit RC 50 do MIDI siete ako Master aj ako Slave.

cize ak by bubenik mal svoj metronom zapojeny ako MASTER, tak by si nastavil tempo, ktore by pocul v sluchatkach a to iste tempo by bolo prenasane do RC 50 (v stave slave) ako tempo skladby.

samozrejme moze to fungovat aj opacne ... podla nastaveneho presetu v RC 50 (Master) sa nastavi tempo kliku v metronome (slave).

obsahuje to aickeho bubenika nazvaneho "GUIDE",ale ci sa da tahat klik priamo z RC 50 samostatne (bez gitary) len do jedneho vystupu bubenikovi do sluchadiel bez toho aby bol pocut v hlavnom vystupe, to neviem.  Ale kazdopadne sa to da obist pouzitim metronomu s midi IN/OUT.

to je jasné že musíš, len keď budeš hrať na bubenníkov klik tak netrafíš nikdy presne začiatok a koniec. Ak by si aj trafil tak sa to po X taktoch rozsype.
Pokiaľ by si klik vytiahol z looperu tak vnútorne to bude synchronizovať predpokladám. RC 2,20, 50 obsahujú bubenníkov.
takže?

presne tak tempo kliku v bubenikovych sluchatkach musi byt synchronizovane s tempom podla ktoreho sa spustaju slucky v RC 50.

Inak to proste nejde. Aktualne pouzivam AKAI E2 Headrush, a to je na live hranie s bubenikom absolutne nepouzitelne.  ako pises nikdy sa netrafis uplne presne. Ak hram sam tam to az tak nevadi lebo sa dokazem prisposobit. S bubenikom sa to po viac ci menej opakovaniach vzdy rosype.

 
« Posledná zmena: 05. Apríl , 2010, 00:50:22 od nunez » Zaznamenané
brmbolec
stály hosť
*****
Príspevkov: 906



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 05. Apríl , 2010, 19:14:07 »

Ahoj,

nemam to doma ale, podla toho co som si o tom nastudoval z manualu je mozne zapojit RC 50 do MIDI siete ako Master aj ako Slave.

cize ak by bubenik mal svoj metronom zapojeny ako MASTER, tak by si nastavil tempo, ktore by pocul v sluchatkach a to iste tempo by bolo prenasane do RC 50 (v stave slave) ako tempo skladby.

samozrejme moze to fungovat aj opacne ... podla nastaveneho presetu v RC 50 (Master) sa nastavi tempo kliku v metronome (slave).

obsahuje to aickeho bubenika nazvaneho "GUIDE",ale ci sa da tahat klik priamo z RC 50 samostatne (bez gitary) len do jedneho vystupu bubenikovi do sluchadiel bez toho aby bol pocut v hlavnom vystupe, to neviem.  Ale kazdopadne sa to da obist pouzitim metronomu s midi IN/OUT.

presne tak tempo kliku v bubenikovych sluchatkach musi byt synchronizovane s tempom podla ktoreho sa spustaju slucky v RC 50.

Inak to proste nejde. Aktualne pouzivam AKAI E2 Headrush, a to je na live hranie s bubenikom absolutne nepouzitelne.  ako pises nikdy sa netrafis uplne presne. Ak hram sam tam to az tak nevadi lebo sa dokazem prisposobit. S bubenikom sa to po viac ci menej opakovaniach vzdy rosype.

 

dííík za obšírnu odpoveď :)
AKAI E2 mám aj ja a je to problém naživo s tým niečo riešiť...
 Kámoš mi spomínal že videl nejaký elektroharmonix, tiež looper. Vraj pri hraní podľa bubenníka udá looperu tempo napr jedného motívu stlačením na začiatku a konci, po zahraní motívu už z looperu stlačí spínač presne na dobu, potom ešte raz na dobu.
Údajne si loper pomocou toho viacnásobného stlačania dokáže vypočítať presnejšie dobu trvania jednej slučky.
Stretli ste sa s tým niekto?
Zaznamenané

Malé, ale potešia :)
nunez
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #14 kedy: 07. Apríl , 2010, 20:47:00 »

myslim ze sa jedna o toto http://www.ehx.com/products/2880
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.08 sekund, 23 otázok.