Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
19. Apríl , 2024, 20:00:21
Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Martinlm  (Prečítané 45167 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« kedy: 22. Február , 2006, 21:21:43 »

Opat pridavam fotky (som nefotograf) tej mojej.





Velke foto
http://gitaristi.sk/files/garm/gitara/1/1.jpg
http://gitaristi.sk/files/garm/gitara/1/2.jpg
http://gitaristi.sk/files/garm/gitara/1/3.jpg
http://gitaristi.sk/files/garm/gitara/1/4.jpg
http://gitaristi.sk/files/garm/gitara/1/5.jpg

UPG Custom, rok vyroby asi 1999 ci 2000 (som majitel od roku 2002), telo jeden kus mahagonu, lepeny krk z javora, hmatnik palisander bez polohovych znaciek, povrchova uprava vosk a olej (ak si dobre pamatam), zamykacie ladiace mechaniky Spegel (aj po rokoch stale zlate), nulty prazec Graph Tech, snimace su nejaka Kent Armstrong sada (HB pri kobylke previjany, v ramci opravy), tremolo Wilkinson (po rokoch uz nie moc zlate) v licencii Gotoh a straplocky Schaller. Bude treba vymenit vystuhu v krku, tato \"jednosmerna\" uz dobre nefunguje a tak je trochu problem s nastavovanim.
« Posledná zmena: 16. Január , 2007, 16:40:40 od Martinlm » Zaznamenané

brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 22. Február , 2006, 21:28:31 »

povrchovka vosk a olej Huh! ako to je Huh! je vosk fermez alebo olej je fermez alebo co alebo to je oboje dokopy ak hej ako sa to da spravit ,??
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 22. Február , 2006, 21:34:03 »

Tiez by som bol na to zvedavy, mam za to, ze to je vsetko jedna a ta ista vec :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 22. Február , 2006, 21:43:49 »

No kvoli tomu som tam daj aj tie velke fotky, ale aj tak sa mi nepodarilo zachytit, ze tie pory su kusok spinave. Pri tom voskovani totiz pory zostavaju, povrch nie je dokonale rovny.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 02. Október , 2006, 10:37:52 »

Opat vytiahnem svoju temu, vcera som vymenil kobylkovy Kent Armstrong PAF (prevdepodobne ide o tento typ) za Seymour Duncan TB-5 Custom Trembucker (cize verzia SH-5 Duncan Custom pre Floyd Rose kobylku).



Chcel som snimac hlavne s vyssim vystupom, ale nie zasa primoc. Cize gainu je viac, aj dz-dz je viac. Viac napisat neviem, snad casom. Urcite sa este pohram s jeho vyskou.

Cele som to s velkou prazvdepodobnostou zle zapojil, lebo v medzipolohe je zvuk nenormalne tenky a nenormalne vhodny na ska, ten zvuk sa mi paci, ale asi by som mal prehodit fazu.  Ale vlastne neexistuje zle a dobre zapojenie, toto je len \"ine\" :) Ak ho opravim, ten zvuk bude podobny tomu, co som mal v medzi polohe predtym, cize viac gulaty a menej navyskovany. Dilema.

Tu je mensie porovnanie (nie zvukove) s tym Armstrongom, nechapem, preco je taky velky, ked ma slabsi vystup atd. Tiez je menej navinuty. Ale zasa je vyssi, takze mozno sa to kompenzuje. A dolezity fakt je, ze uz bol raz previjany, postaral sa o to znamy za symbolicku cenu, ktory uz par snimacov navinul (minimalne 6).



Paci sa mi. Snimac mi kupil Roberto, za co mu velmi pekne dakujem B)
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #5 kedy: 02. Október , 2006, 19:16:08 »

v  medzipolohe mi to tiez dava taky ten nenormalne ostry ska-funky zvuk as proste z toho nemozem.hravam tak aj s vysokym skreslenim.na niektore veci to je skvele.byt tebou to nemenim....ale zas otazka osobneho vkusu.....
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 02. Október , 2006, 20:15:57 »

Vcera sa mi celkom pacilo, ako to hralo v medzipolohe cez zosilnovac, ale dnes cez Amplitube to bolo dost zle.
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #7 kedy: 02. Október , 2006, 22:16:57 »

ja tak hravam cez cubase(thx to brainlover) s jcm900 pluginom a lubi sa mi ....ale zas....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 04. Október , 2006, 09:30:53 »

martinlm napísal:
Citácia
Vcera sa mi celkom pacilo, ako to hralo v medzipolohe cez zosilnovac, ale dnes cez Amplitube to bolo dost zle.


Mozes si spravit prepinac (vytahovaci potak) na vo faze / v protifaze. Ja som to tak mal dlhsie, Pitu to ma tusim tiez...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 04. Október , 2006, 09:50:24 »

Mám to presne tak, na elektrike si prepínačom prehadzujem fázu a vyťahovacím poťákom rozpájam HB na singel. Možno je to naopak. Tie polohy skoro nikdy nevyužívam, ale raz za čas sa to niekde môže hodiť.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 04. Október , 2006, 10:11:28 »

No uvidim, mozno casom. Ako by to vyzeralo? Dva \"hlavne\" vodice z HB na push-pull potenciometer, tam nejaky trik a odtial na prepinac. Na prepinaci by bolo vsetko rovnako, len ten push-pull by to nejako otacal.
Zaznamenané

matkosafko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 517



« Odpoveď #11 kedy: 04. Október , 2006, 10:41:37 »

vyzera to husto :)
musime daky liptovjam zbuchat nech si to poobzeram :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 04. Október , 2006, 12:11:49 »

martinlm napísal:
Citácia
...Na prepinaci by bolo vsetko rovnako, len ten push-pull by to nejako otacal.


Na prepinaci vsetko rovnako. Do protifazy prehodis dvojitym prepinacom (6 pinov), bezne sa take aj s potenciometrom predavaju.

Este dodam, ze tenky drateny protifazovy zvuk nema so SKA absolutne nic spolocne. SKA doprovody sa hraju na bezny cisty zvuk, cim tlstejsi a mastnejsi, tym lepsie SKA :). Ja mam dokonca drive na cistom kanaly nastaveny dost vysoko na koncertoch - ked do toho lepsie jebnem, z cistym zvukom to ma spolocne uz iba malo... B)

Protifazovy drat by som vyuzil jedine tak pri uplnom skresleni a postahovanych tonovych clonach.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 04. Október , 2006, 12:34:14 »

Na uplnom skresleni sa mi tiez pacil, aj bez tonovej clony :)
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 16. Január , 2007, 16:36:10 »

Uz coskoro...


* 01ad_3.JPG (40.58 KB, 800x600 - prehliadnuté 901 krát.)
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 22 otázok.