Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
21. September , 2019, 03:54:06
Strán: [1] 2 3 ... 36 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Poprockerove drievka  (Prečítané 121238 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4415

PATRÍM DO PIVNICE!

« kedy: 22. Február , 2006, 21:41:06 »

Tak si tu vycapim aj ja nejake fotecky. Toto je moj sucasna laska. Gibson Les Paul Custom rocnik 1973, okrem ladiciek a mostika vsetko original.
Najprv som ju chcel predat (aj tu som skusal), ale postupne mi tak prirastla k srdcu, ze teraz ju uz predat nedokazem. Vynimocne znejuci Les Paul, jeden z najlepsich, na akych som hral. Vsetci co na nom hrali doteraz si ho oblubili. Ma velmi peknu, svojsku a bohatu farbu zvuku a nenormalny sustain. Zaujimava je odlisna dobova konstrukcia - predelene telo, krk z 3 casti mahagonu, vrchna doska z 3 casti, mensi zaklon hlavy a spevnenie prechodu krku do hlavice. Je to nastroj z povestnej slabsej ery Gibsonov (1970-1985 - podobne ako CBS era Fendrov), ale je mi to uplne fuk, lebo hra lepsie ako vacsina novych. Neviem ake su zvukovo Les Pauly od roku 1975 s javorovym krkom, ale tieto do roku 1974 s mahagonovym su skvele podla mna. Maju trosku ostrejsi a hlavne zvonivejsi zvuk ako klasicke originaly, su idealne na tvrdsie veci, maju prieraznejsi zvuk.
Casom bude treba preprazcovat, lebo ma nizky typ prazcov a su uz dost ohrane. Inak uz cosi zazila asi, ma dost odreniniek, na krku zosuchany lak trochu, mnoho skrabancov a vzadu ma tiez odrety lak. Vonia dost po zafajcenych baroch, asi sa s nou vela koncertovalo. Jej byvaly uz zosnuly majitel z USA s nou hraval dlhe roky v mnohych bluesovych kapelach a aj na jam akciach s napr. Buddy Guyom alebo Dickey Bettsom z Allmann Brothers Band a pod., takze tato gitara ma fakt zaujimavu historiu.
Zadlzeny som kvoli nej stale este poriadne. Popiskujem si

* Progrocker_Gibson_LP_73_1.jpg (66.62 KB, 700x525 - prehliadnuté 2088 krát.)

* Progrocker_Gibson_LP_73_2.jpg (91.48 KB, 700x525 - prehliadnuté 2053 krát.)
« Posledná zmena: 22. Október , 2009, 09:47:07 od poprocker » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*

PATRÍM DO PIVNICE!

« Odpoveď #1 kedy: 22. Február , 2006, 21:47:05 »

Vsiminite si ako ma odrety pickguard od dlhorocneho hrania.

(fotky uz niet)
« Posledná zmena: 03. Január , 2007, 19:25:10 od Martinlm » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*

PATRÍM DO PIVNICE!

« Odpoveď #2 kedy: 22. Február , 2006, 21:47:58 »

...

* Progrocker_Gibson_LP_73_3.jpg (95.75 KB, 750x562 - prehliadnuté 1979 krát.)

* Progrocker_Gibson_LP_73_4.jpg (94.96 KB, 550x412 - prehliadnuté 2007 krát.)
« Posledná zmena: 03. Január , 2007, 19:24:50 od Martinlm » Zaznamenané

Golev
pravidelný návštevník
Príspevkov: 373

« Odpoveď #3 kedy: 22. Február , 2006, 21:51:03 »

nadherna....kde si ju kupil??  :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*

PATRÍM DO PIVNICE!

« Odpoveď #4 kedy: 22. Február , 2006, 22:12:15 »

Z Ameriky, od clena fora o vintage zosilovacoch.
Zaznamenané

Milos1
stály hosť
Príspevkov: 1256

Wherever you go, there you are!

« Odpoveď #5 kedy: 22. Február , 2006, 22:12:17 »

Pekne vyzeraju tie nove knofliky
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
ondro
pravidelný návštevník
Príspevkov: 254

« Odpoveď #6 kedy: 23. Február , 2006, 13:10:35 »

Gitara (!! G !! ),asi niet co dodat..
Zaznamenané
Melvin
nováčik
*
Príspevkov: 62

« Odpoveď #7 kedy: 23. Február , 2006, 13:22:22 »

Heh no nadhera neni co dodat.Vintage nad vintage, akurat mi nejde celkom do hlavy ze si ju chcel predat a si strasne zadlzeny Žmurk Žmurk
Zaznamenané

DArk SiDE of my guitar Si píš!!!
proghopik
VIP
inventár podniku
*

PATRÍM DO PIVNICE!

« Odpoveď #8 kedy: 23. Február , 2006, 13:27:28 »

No prave tym, ze som ju nepredal, tak som nedostal peniaze s ktorymi som ratal a ktore mi nevykryli jej kupnu cenu. Nevadi ale, v najhorsom predam bicykel, pocitac a akustiku. :)
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
Príspevkov: 3685

večne usmiaty gitarista :-)

« Odpoveď #9 kedy: 23. Február , 2006, 13:45:17 »

Pekna gitka Brano. Si zatazeny na dobry zvuk a svoj nastroj si najdes, resp. si si nasiel. To sa mi paci.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
Príspevkov: 2132

« Odpoveď #10 kedy: 23. Február , 2006, 14:36:18 »

Skratka Progrocker by chcel byt obchodnik s Gibsonami, ale ked to pojde takto dalej a do kazdeho jedneho sa nakoniec zalubi, zostane z neho akurat zberatel Gibsonov s holou ritou :) .
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
Príspevkov: 1946

« Odpoveď #11 kedy: 23. Február , 2006, 14:37:54 »

no mozno je to trochu odveci ale nemal som to kde napisat ...

ide o to ze nasiel som u babky na povale staruu staru postel  z dreva samozrejme no a pochadza z obdobia nieco okolo 2 . sv vojny...
pozeram na nu a rozmyslam ze by som z toho spravil telo na gitarku ... malo by toto telo vlastnosti vintage gitary ze ustate drevo alebo sa to usadi stalym hranim na tu gitaru po dle casy ... teda ci je dost mozne ze to nebude naprd a ci to bude ok ... no a co ja viem krk by som zase dal spravit zo stareho trámu a bolo by ... kazdopadne drevo by bolo stare jak republika ale ci ta gitara bude mat aj taky zvuk fajny stary pekny alebo take daco ?

teraz je dedo u nas a zistil som ze ma to drevo viac ako 100 rokov aj ked je to smrek ...

Naposledy upravil brko, : 23.02.2006 o 14:41
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
Príspevkov: 2132

« Odpoveď #12 kedy: 23. Február , 2006, 14:38:01 »

progrocker napísal:
Citácia
...v najhorsom predam bicykel, pocitac a akustiku. :)

Pocitac nepredavaj - ako by si nas informoval o novych k srdcu prirastenych komoditach ? Žmurk
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3279

« Odpoveď #13 kedy: 23. Február , 2006, 14:42:03 »

brko pochybujem ze to bude vintage :)

vintage sa urcuje, ze kedy bola vyrobena a nie z ako stareho je materialu, nie ? Beeee

rastis-> ak by som mal vybrat ci pojde pc alebo gitara, tak pojde pc :)

Naposledy upravil imbus, : 23.02.2006 o 16:02
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
brko
miestny štamgast
Príspevkov: 1946

« Odpoveď #14 kedy: 23. Február , 2006, 14:43:39 »

ale takto ze ci to buda mat zvukovo odstaty zvuk ako maju vintage gitary ... nevravim ze z toho bude vintage len o zvuk mi ide ...
« Posledná zmena: 20. Máj , 2009, 07:54:26 od Progrocker » Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 36 |   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.125 sekund, 22 otázok.