Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
15. September , 2019, 14:01:13
Strán: 1 [2] 3 4 ... 36 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Poprockerove drievka  (Prečítané 120845 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Altostratus
miestny štamgast
Príspevkov: 2211

Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!

« Odpoveď #15 kedy: 23. Február , 2006, 14:44:55 »

Hm...drevo z 60ročnej postele môže mať fakt pozoruhodné vlastnosti...mi to pripadá, ako keby si išiel postaviť auto zo šrotu, že to bude veterán...ale nevyznám sa v tom
Zaznamenané

Melvin
nováčik
*
Príspevkov: 62

« Odpoveď #16 kedy: 23. Február , 2006, 14:45:22 »

Predaj mame televizor alebo pracku aj tak sa daaa...Ozaj Este som nebol u pradeda na povale ale vraj hraval vo volakej starej kapele mozno tam najdem podobnu...:blink: :blink:  NEviem co by som spravil asi by som sa pifol...
Zaznamenané

DArk SiDE of my guitar Si píš!!!
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4415

PATRÍM DO PIVNICE!

« Odpoveď #17 kedy: 23. Február , 2006, 14:46:50 »

rastis napísal:
Citácia
Skratka Progrocker by chcel byt obchodnik s Gibsonami, ale ked to pojde takto dalej a do kazdeho jedneho sa nakoniec zalubi, zostane z neho akurat zberatel Gibsonov s holou ritou :) .

No veru, asi budem musiet vymysliet nieco ine Žmurk, lebo z tohto moze vzniknut slusna nebezpecna zavislost casom. :silly:
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
Príspevkov: 7470

« Odpoveď #18 kedy: 23. Február , 2006, 14:48:16 »

No tusim je tam rozhoduje skor to, ci sa na tej postely hralo. To drevo sa vraj postupne nejako upravuje, ked na to das struny a casto na tom hravas.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*

PATRÍM DO PIVNICE!

« Odpoveď #19 kedy: 23. Február , 2006, 14:49:57 »

Co Ty mozes vediet, co by taka stara postel mohla za zazitky vypravat. ha ha ha
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Milos1
stály hosť
Príspevkov: 1256

Wherever you go, there you are!

« Odpoveď #20 kedy: 24. Február , 2006, 02:42:05 »

Podla mna je uplne jedno ci ma drevo 20 rokov, alebo 200 ... ked je z neho postavena gitara a tych 20 rokov sa na nom hra, tak je to vazny vintage nastroj, lebo to drevo tie roky rezonovalo, vybehavalo sa, cvicilo. Ked spravis gitaru zo 100 rocnej postele a este k tomu zo smreku, dostanes Diamantku. A ta postel bola inac povrchovo upravena, ako byvaju gitary, tak neviem .. aj to robi svoje. Ale stalo by mozno za to to skusit .. Ked sa nerozpadne a nesprachnivie, bude fajn. Skoda ze ta postel neni z mahagonu, javoru, alebo jelse, alebo z takych driev co sa pouzivaju na stavbu gitar.
....
Ale takto BTW. tieto veci sa preberaju alebo by sa mali preberat v inych temach, pri nastojoch, stavbe a tak. A nie tu, tu len dotazy, postrehy, pripomienky a hlavne chvaly na progrockerovu nadhernu gitku.
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6979

« Odpoveď #21 kedy: 24. Február , 2006, 09:17:33 »

aka je vlastne vekova hranica podla ktorej sa urcuje ci je nastroj vintage?
Zaznamenané

o-yep sro
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3279

« Odpoveď #22 kedy: 24. Február , 2006, 09:22:45 »

podla mna <1980
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
proghopik
VIP
inventár podniku
*

PATRÍM DO PIVNICE!

« Odpoveď #23 kedy: 24. Február , 2006, 10:18:19 »

pista58 napísal:
Citácia
aka je vlastne vekova hranica podla ktorej sa urcuje ci je nastroj vintage?

To je tazko povedat a podla mna to je aj vcelku cele hlupost. Co to je vlastne vintage? Nemusi to zakonite znamenat ze vsetky znackove gitary starsie ako 25 rokov (co sa zauzivane poklada za hranicu) su lepsie ako dnesne. Nepodarok z roku 1970 ostane nepodarkom aj v roku 2006 a vek mu urcite nepomoze (akurat prida na zberatelskej hodnote).

Vseobecne u znaciek Gibson a Fender su najviac cenene povodne kusy vyrabane v 50tych rokoch zhruba do polky 60tych rokov. U nich bola kvalita vyroby a kvalita pouzivanych driev na najvyssej urovni, ku ktorej sa uz zrejme nikdy tieto firmy nedostanu. Preto su tieto nastroje predavane za astronomicke ceny, lebo su zvukovo vacsinou jedinecne. Samozrejme snobizmus a zberatelska hodnota je este vyznamnejsi faktor ich vysky cien.

70te a zaciatok 80tych rokov znamenali vseobecny pokles kvality u oboch znaciek a prechod na masovu seriovu vyrobu. Preto su aj relativne lacne este stale, hoci napriklad gitary zo zaciatku 70tych rokov uz tiez znacne naberaju na cene. Tu uz dost plati, ze treba vyberat kus po kuse. Zhodou okolnosti u oboch znaciek su este dost cenene modely do roku 1974.

Celkovo co som mal moznost porovnavat, tak ale Les Pauly zo zaciatku 70tych rokov boli vacsinou vynikajuco hrajuce gitary a vzdy by som ich uprednostnil pred novymi (mozno s vynimkou sucasnych reedicii z Custom Shopu). Takisto Stratocaster zo 76teho bol skvely a jednoznacne lepsi zvukovo ako nove American Standardy v priemere, co sme porovnavali.

Takze zhrnul by som to asi tak, ze pokial nechcete kupovat gitary ako investicie, tak kaslat na to, co je vintage a nevintage, ale radsej si nastroje porovnat a posudit podla vlastnych usi. Celkovo ale u tych starsich nastrojov mate vzdy vacsiu pravdepodobnost, ze narazite na fakt vynimocny kus ako u novych a v priemere tie starsie budu zniet bohatsie a maju krajsi ton.  
Este sa mi totiz nestalo, ze by som hral na nejakom vyslovene slabom kuse zo 70tych od znaciek Gibson ci Fender, ale u novych ich je slabych pozehnane - staci si ist poskusat do obchodov do zahranicia a budete mozno zhrozeni, kolko Les Paulov za 2500 euro hra vyslovene slabo. Takze asi o tom je kategoria vintage.
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
Príspevkov: 974

« Odpoveď #24 kedy: 24. Február , 2006, 12:32:49 »

no paradna je , krasavica. na takom dacom som este ani nehral, nieto este vlastnil to
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
Príspevkov: 1612

nech sa práši...

« Odpoveď #25 kedy: 24. Február , 2006, 13:46:31 »

imbus napísal:
Citácia

ak by som mal vybrat ci pojde pc alebo gitara, tak pojde pc

No, ale priznaj sa, ze by si spociatku mal strasne abstinencne priznaky: potenie, triaska... :woohoo: :woohoo:
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
rastis
adminištrant
miestny štamgast
Príspevkov: 2131

« Odpoveď #26 kedy: 24. Február , 2006, 16:48:04 »

Hlavne elektricke gitary sa vekom naozaj zlepsuju, takze je pochopitelne, ze 30 rocne nastroje budu takmer vzdy hrat lepsie, ako porovnatelne modely zo sucasnosti.
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
Príspevkov: 974

« Odpoveď #27 kedy: 24. Február , 2006, 17:10:08 »

trosku OT ale aj s lubovkami je to tak pripadne semi lubovkami, ze cim starsia tym lepsia? a este by ma zaujimalo ci aj od dreva zalezi, ci su dreva ktorym \"staroba\" prospieva viac alebo menej

Naposledy upravil bubla15, : 24.02.2006 o 17:11
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6979

« Odpoveď #28 kedy: 24. Február , 2006, 17:34:47 »

prog: dik, myslel som si ze su na to nejake konkretne casove hranice ako pri veteranoch a podobne.
Zaznamenané

o-yep sro
Hosť
« Odpoveď #29 kedy: 26. Marec , 2006, 21:29:00 »

Ak si teda Hiwatt to fill mám na predaj dva vintage repro FANE z roku Huh!? Stručný popis 10\", 80 Watt, 8 ohm ... v prípade záujmu ma kontaktuj na tel 0907 289 866. S pozdravom Maroš.
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 ... 36 |   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 1.978 sekund, 22 otázok.