Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 22:20:05
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nenaladitelna  (Prečítané 3036 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
@ntonios
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


Rock & Metal is not just a genre,it's a lifestyle.


WWW
« kedy: 23. Február , 2006, 15:54:28 »

nazdarek :) potreboval by som nejake vysvetlenie lebo este som sa nestretol s niecim podobnym a neviem si to akosi vysvetlit. jedna moja  klasicka (spanielska) gitara mi akosi neladi. dlho som na nej nehral a mal som spustene struny... pred 2 dnami som sa rozhodol znova ju naladit a tak som ju zacal ladit podla ucha. E som naladil podla druhej gitary a ostatok som doladil klasickym sposobom podla prazcov. ako nahle som ju doladil a zahral som akord znela rozladene... opat som skontroloval ci nespustili struny ale nie. zistil som ze basove struny su o 1/4 tona nizsie. no na prazcoch ladili. da sa to napravit? Fuuha zíram
Zaznamenané

pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #1 kedy: 23. Február , 2006, 15:57:44 »

ako dlho su na nej tie struny?
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 23. Február , 2006, 16:08:10 »

Aka je to spaniela ? Kovove/nylonove struny ?

Ladit podla tonov na 5 prazci je najmenej presny sposob, specialne pri spaniele. Je lepsie ladit podla flazoletov 5 -7 prazec alebo podla akordov v polohe, kde ich hras najcastejsie.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 23. Február , 2006, 17:00:34 »

rastis napísal:
Citácia
Aka je to spaniela ? Kovove/nylonove struny ?

Ladit podla tonov na 5 prazci je najmenej presny sposob, specialne pri spaniele. Je lepsie ladit podla flazoletov 5 -7 prazec alebo podla akordov v polohe, kde ich hras najcastejsie.


Este ta doplnim Rasto, ze aj ladicka je fajn. Žmurk
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 23. Február , 2006, 17:11:00 »

No jo :)
Zaznamenané
Vlado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 198



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 23. Február , 2006, 20:42:42 »

Mne to tiez robilo, neviem preco..   som musel gitaru ladit na 3 krat:(
Zaznamenané

jack_6.3
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 232



« Odpoveď #6 kedy: 23. Február , 2006, 23:52:07 »

rastis napísal:
Citácia
Aka je to spaniela ? Kovove/nylonove struny ?

Ladit podla tonov na 5 prazci je najmenej presny sposob, specialne pri spaniele. Je lepsie ladit podla flazoletov 5 -7 prazec alebo podla akordov v polohe, kde ich hras najcastejsie.


tak mi vrta hlavou,ze preco sa pytas na struny...vzdy som si myslel ze ak gitara neladi tak nebude ladit ani s novymi ci strunami ineho typu...:huh:
Zaznamenané
Marjan
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 71



« Odpoveď #7 kedy: 24. Február , 2006, 00:02:17 »

jack_6.3 napísal:
Citácia
rastis napísal:
Citácia
Aka je to spaniela ? Kovove/nylonove struny ?

Ladit podla tonov na 5 prazci je najmenej presny sposob, specialne pri spaniele. Je lepsie ladit podla flazoletov 5 -7 prazec alebo podla akordov v polohe, kde ich hras najcastejsie.


tak mi vrta hlavou,ze preco sa pytas na struny...vzdy som si myslel ze ak gitara neladi tak nebude ladit ani s novymi ci strunami ineho typu...:huh:



struny mozu byt opotrebovane a tym sa menia ich vlastnosti. Ak uz nebude ladit  ani s novymi tak potom je uz problem inde Žmurk . Mne sa stalo ze spanielka pekne ladila naladena na E ale stacilo podladit celu gitaru o polton a uz neladila ............. nebol vsade ten polton dole :)
Zaznamenané

grind rock
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #8 kedy: 24. Február , 2006, 07:31:46 »

Problém môže byť v tom,že keď si mal povolené struny,tak na krk nebol žiaden ťah.Ten sa zrejme narovnal a keď si začal struny naťahovat,tak jednoducho sa krk znovu začal prehýbať a tým pádom aj ladenie uteká.Skús struny naladiť,a pár krát to zopakuj,malo by sa to v priebehu pár dní upraviť.Ono nie je dobré nechať gitaru s povolenými strunami dlhú dobu.Človek si myslí,že tým šetrí nástroj a opak je pravdou.
Zaznamenané
@ntonios
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


Rock & Metal is not just a genre,it's a lifestyle.


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 24. Február , 2006, 15:20:08 »

ffamp napísal:
Citácia
Problém môže byť v tom,že keď si mal povolené struny,tak na krk nebol žiaden ťah.Ten sa zrejme narovnal a keď si začal struny naťahovat,tak jednoducho sa krk znovu začal prehýbať a tým pádom aj ladenie uteká.Skús struny naladiť,a pár krát to zopakuj,malo by sa to v priebehu pár dní upraviť.Ono nie je dobré nechať gitaru s povolenými strunami dlhú dobu.Človek si myslí,že tým šetrí nástroj a opak je pravdou.


Dobre si ma pochopil. No nevedel som ze sa to s tym krkom moze stat. Som myslel naopak ze ked spustim struny tak sa mi aspon ta gitara neohne a nebude vyzerat ako luk. Inac tie struny maju rok a na spanielu davam zo zasady nylon.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 24. Február , 2006, 16:39:31 »

Na struny som sa pytal preto, ze mnohi experti davaju na klasicke spanielky kovove struny. Tie maju ovela vacsi tah, ako nylonove a pokial gitara nie je na to specialne stavana, znici ju to. Prve priznaky su take, ze sa mierne odchlipne kobylka, neskorej sa moze zacat odchlipovat krk od tela. Najprv si to clovek ani nemusi vsimnut, len zacne mat trochu vyssie struny, ako je zvyknuty a hlavne sa to prejavi na ladeni. Zato ta otazka.

Kedze pouzivas nylonky, skorej bude problem taky, ako popisali chalani - po dlhom case sa musi gitara trochu usadit a malo by to byt v pohode.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 24. Február , 2006, 19:16:42 »

Nylonky po roku už sú nenaladitežné.:) A sú o dosť viac zahuhlané. Dokopy to spôsobuje ten pocit, že stále dolaďuješ a stále sa ti to nezdá. Treba nahodiť nové.

Nové nylonky treba \"zahrať\". Po nahodení na nich hrať tak 4 hodinky, stále ich dolaďovať a popoťahovať, nech potom tak nepúšťajú.

Naposledy upravil Pitu, : 24.02.2006 o 19:36
Zaznamenané

@ntonios
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 156


Rock & Metal is not just a genre,it's a lifestyle.


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 26. Február , 2006, 15:36:39 »

Pitu napísal:
Citácia
Nylonky po roku už sú nenaladitežné.:) A sú o dosť viac zahuhlané. Dokopy to spôsobuje ten pocit, že stále dolaďuješ a stále sa ti to nezdá. Treba nahodiť nové.

Nové nylonky treba \"zahrať\". Po nahodení na nich hrať tak 4 hodinky, stále ich dolaďovať a popoťahovať, nech potom tak nepúšťajú.

Naposledy upravil Pitu, : 24.02.2006 o 19:36


Omg... ony nespustaju ony neladia na prazcoch :) ani flazoletoch... proste ked naladim podla prazcov a flazoletov sedi, zahram akord nesedi skontrolujem podla ladicky a basove struny su o 1/4 tona nizsie. Takze uvidim este ci sa to nenapravi ak nie skusim nove struny ak ani tak tak to bude vystavny kus :D ale kazdopadne vsetkym dakujem za rady :)
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 26. Február , 2006, 20:27:51 »

kobylku mas posuvaciu? ak hej, posun ju tak, aby si mal naladene oktavy... ak mas kobylku napevno, hod gitaru do kosa, alebo ju dako zbrus...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.113 sekund, 22 otázok.