Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 19:34:11
Strán: [1] 2 3 ... 19 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: kabel ku gitare  (Prečítané 51692 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« kedy: 25. November , 2004, 20:03:05 »

poradte mi nejaky dobry kabel ku gitare, ten co som mal (zn. Cort) som roztrhol. a navyse sa na nom neda napevno zasrobovat puzdro konektora.
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #1 kedy: 25. November , 2004, 21:16:27 »

co to mam... mari sa mi ze je to znacka 'pro el' ale na kabli ne napisane 'pro co musicmover made in usa'. som maximalne spokojny. drahsie uz nemali ale oplatilo sa. 6 rokov a su ako nove, ved co by sa aj pokazilo ked sa one staram ako o oko v hlave. konce sa srobuju.
Zaznamenané
hammetko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 282



« Odpoveď #2 kedy: 25. November , 2004, 21:38:51 »

Ja si kable robim sam. Kupim si koncovky, kupim si snuru, zletujem to, a viem ze je to 100% :1: praca.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #3 kedy: 26. November , 2004, 00:21:25 »

ja osobne nekupujem zasadne prehnane drahe kable, kde zarucuju ""minimalny sum"" a tomot podobe kecy. najlepsie je si to robit doma sam. keby som to ale vedel. hehe :)
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 26. November , 2004, 06:14:57 »

Presne tak najlepšie si to doma napájkovať a je to.Ja kupujem lacné konektory ale dajú sa kúpiť aj drahšie a nie dať za kábel okolo 300-700SK.Zatiaž ma žiadny nesklamal a vydržal.
Zaznamenané

tatko fóra
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 26. November , 2004, 09:16:11 »

kabel z efektu do zosilnovaca mam homemade, to som si trufol, lebo ten sa tolko neohyba atd...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 26. November , 2004, 14:45:34 »

Tiez som si svojho casu letoval kable. Dokonca si myslim, ze by som mohol ist na sutaz v letovani a umiestnil by som sa celkom dobre :). Napriek tomu mam skusenost, ze kvalitny znackovy kabel vydrzi viac, ako doma letovany. Pokial som hraval aktivnejsie a pravidelne som sa zdrziaval po skusobnach, obcas aj na podiu, o letovane kable som sa musel poctivo starat a vzdy mat k dispozicii letovacku. Pokial sa tie kable valali po zemi a chodilo sa po nich (aj ked len nechtiac), pravidelne sa zmotavali a rozmotavali, nikdy nevydrzali dlhsie ako par dni/tyzdnov. Naproti tomu originalne znackove kable vydrzia omnoho viac. Pri tych vsak casto byva problem so zvukom a je bohuzial jedno, ako drahy ten kabel bol. Su take kable, pri ktorych gitara zneje takmer ako so zatiahnutou tonovou clonou. Preto je idealne, ak sa da pri kupe kabel v klude vyskusat a porovnat s vlastnym, ktory so zvukom nema problemy. Pripadne aspon zmerat merakom, aky ma odpor - prilis vysoke hodnoty (napr. 1 ohm/3m) uz moze byt pocut na "brilancii" zvuku.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 26. November , 2004, 16:01:52 »

Kratke kable (do 1m) si doma letujem sam. Pri tom pouzivam Proel koncovky. Dlhe kable pouzivam kvalitne (asi tie najkvalitnejsie) PlanetWaves za cca 900,-Sk kus. Je to cicit, ci mam planet kabel, alebo nie. Najma z gitary do skreslenia.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #8 kedy: 26. November , 2004, 16:33:09 »

dr karpathorky: 900 sk za kus, ale aky dlhy je ten kabel??
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #9 kedy: 26. November , 2004, 21:00:04 »

na ten moj drahy kablik je dozivotna zaruka, takze kalafunu a cin necham zatial v skrini. no a dost pochybujem ze doma urobeny kabel (teda aspon mojimi lavymi rukami) by vydrzal byt 6 rokov dokrceny v tvare futbalovej lopty, pricom po nom jazdim stolickou asi 100 krat za den... mam ho rad a on ma rad mna.
Zaznamenané
katarina
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 725


spanilá deva


« Odpoveď #10 kedy: 27. November , 2004, 01:29:26 »

Hehe, nam vyraba kable bubenik, a su v pohode.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #11 kedy: 27. November , 2004, 11:42:56 »

to Darthez: su rozne dlzky 1,2,3,5,7,9 metrov. Ja mam ten 9m. Mal som aj 5m (ten som predal basakovi). Firma PlanetWaves sa na krabici chvali dozivotnou zarukou, ale v nasej krajine sa to neakceptuje. Mal som problem s tym 9m, odpojila sa zila v zaliatej koncovke. Uplna kravina. Tak som odstrihol koncovku a dal tam Proel. Hra to stale rovnako. Je to proste v kabli, je kvalitny.
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #12 kedy: 27. November , 2004, 23:08:54 »

dr.karpathorky: to mi je jasne ze su rozne dlzky, len som chcel vediet ze aky dlhy kabel ta stal 900sk, bo to je podla mna zu dost penez :)
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #13 kedy: 28. November , 2004, 07:55:18 »

Ja si robim tiez sam a som s nimi spokojny da sa.Jasne ze su aj lepsie DiMarzio robi good kable ale nato nemam.Aj tak mam dost drahe.Letovany kabel vydrzi dost pokial mas dobre konektory.Najlepsie su Netrik tam sa ten kabel tak zacvakne ze letovane spoje niesu vobec namahane.Ale su samozrejme aj najdrahsie.Ja pouzivam kable Proel ten najlepsi druh je ich ale vic asi zo tri.
Zaznamenané

Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 28. November , 2004, 10:58:11 »

takze mozno by stalo za pokus odcvaknut z toho cort-u konektory a vymenit ich za poriadne. ja som myslel, ze neutrik je nejaky speciany konektor.. alebo je aj taky druh, ze ma tvar ako jack 6.3?
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 ... 19 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 22 otázok.