Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 16:55:26
Strán: 1 ... 17 18 [19] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: kabel ku gitare  (Prečítané 51691 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #270 kedy: 07. September , 2011, 12:17:44 »

ja mam ten kanal k jacku vyvrateny uplne jak ty a vsetky kable sa mi dojebu aj tak v tom bode :)
Ale tak to je aj podľa Murphyho zákona. Na zdravie!
Zaznamenané
sevo
stály hosť
*****
Príspevkov: 995



WWW
« Odpoveď #271 kedy: 07. September , 2011, 12:40:32 »

lebo ja aj v skusobni hram cez vysielacku :-)

Tak to ma byt, ked uz niekto pouziva na koncerte vysielacku, preco ju nepouzivat aj v skusobni.
Zaznamenané

...vtedy bolo dobre lebo ine nebolo a teraz lebo
sa take už nerobí...
garde
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2967



« Odpoveď #272 kedy: 07. September , 2011, 12:41:10 »

....ale ak ho prevlečieš poza pás a necháš mu nejakú vôľu, tak ho aicky neodfajčíš, lebo na prvé zašlapnutie kábel napneš a to ťa upozorní, že si si skoro odfajčil....
Zaznamenané

"povedz debilovi, že je debil a neuverí ti"
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #273 kedy: 07. September , 2011, 12:43:07 »

na kratsom elixire mi locka kabel v jacku - je tam vola asi tak 2 mm - ked kabel pritlacim na jack, tak hra, ked sa "posunie" od jacku tak nehra. len si tak spokojne hore dole hrkoce. pri tomto k ziadnemu zalomeniu ale nedoslo, zrejme nesetrnejsie vytahovanie z aparatu/efektu, ale ocakavam ze toto kabel vydrzi a aj ked dojde sem tam k vytiahnutiu bez chytania za jack. rozhodne neslo o ziadne vykopnutie alebo prudke sklbnutie.

na base mam vstup tiez naboku a presne ako pise garde - kabel si prevliekam cez pas s dostatocnou rezervou aby som pri pristupeni stiahol cast toho kablu a netrhal sa hned az k jacku, ale nejako to neustal. mozem ho ja jebat, lebo toto mi doteraz prezilo X kablov a az Elixir je nejaky priposraty.
« Posledná zmena: 07. September , 2011, 12:46:52 od pista58 » Zaznamenané

o-yep sro
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #274 kedy: 07. September , 2011, 12:50:48 »

na kratsom elixire mi locka kabel v jacku - je tam vola asi tak 2 mm - ked kabel pritlacim na jack, tak hra, ked sa "posunie" od jacku tak nehra. len si tak spokojne hore dole hrkoce. pri tomto k ziadnemu zalomeniu ale nedoslo, zrejme nesetrnejsie vytahovanie z aparatu/efektu, ale ocakavam ze toto kabel vydrzi a aj ked dojde sem tam k vytiahnutiu bez chytania za jack. rozhodne neslo o ziadne vykopnutie alebo prudke sklbnutie.

na base mam vstup tiez naboku a presne ako pise garde - kabel si prevliekam cez pas s dostatocnou rezervou aby som pri pristupeni stiahol cast toho kablu a netrhal sa hned az k jacku, ale nejako to neustal. mozem ho ja jebat, lebo toto mi doteraz prezilo X kablov a az Elixir je nejaky priposraty.
V tých Elixíroch je uchytenie kábla k "telu"jacka na hovno,s tým Neutrikom to poriešiš na 100% percent.To je konektor oproti Elixúru o mnoho lepší.No a silent konektorom by som sa vyhol ...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #275 kedy: 07. September , 2011, 12:58:09 »

Zial Elixir pred casom pustil do obehu zlu varku kablov. Moj kolega mal 3 kusy, vsetky sme uspesne vyreklamovali. Samotny Elixir sa ospravedlnil, ze take nieco pustil z novej fabriky. Moje kable boli zo starsiej varky a zatial drzia dobre.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #276 kedy: 07. September , 2011, 13:06:11 »

No a silent konektorom by som sa vyhol ...
kazia sa? alebo len pre nedoveru v kurvitka, co sa mozu hypoteticky posrat?

inac tie neutricky, ked sa poskladaju, tak su dost tazko rozmontovatelne
Zaznamenané
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #277 kedy: 07. September , 2011, 13:08:27 »

ja mam ten silent konektor a uz nejde dobre. ten mechanicky kontakt sa nevracia a zadrhava, cize sem tam vypadava zvuk. mozno by pomohlo to prestriekat, ale radsej normalne lomeny jack a prevesit cez pas a je to. pri vymene gitary to trosku zabrumi - to je jedno :)
Zaznamenané

ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #278 kedy: 07. September , 2011, 13:13:23 »

kazia sa? alebo len pre nedoveru v kurvitka, co sa mozu hypoteticky posrat?

inac tie neutricky, ked sa poskladaju, tak su dost tazko rozmontovatelne
Niekedy býva problém že máš v gitare jack,ktorý je ako keby kratší no a potom to pri našponovaní kábla sem-tam blbo...No a pokiaľ nemeníš gitaru,tak je to úplne zbytočné...Pokiaľ je to len pre to,že keď sa Ti počas hry vytiahne z gitary,aby nevrčal aparát-tak práve preto si ho prevliekajú cez pás,aby bol zafixovaný proti vytiahnutiu.S Neutrikmy mám len dobré skúsenosti,aj s rozoberaním :).Akurát ich treba pred letovaním oškrabkať v mieste spoja Na zdravie!
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #279 kedy: 07. September , 2011, 13:22:20 »

Zial Elixir pred casom pustil do obehu zlu varku kablov. Moj kolega mal 3 kusy, vsetky sme uspesne vyreklamovali. Samotny Elixir sa ospravedlnil, ze take nieco pustil z novej fabriky. Moje kable boli zo starsiej varky a zatial drzia dobre.

moze byt. bohuzial bez blocku uz tazko pojdem nieco riesit, ten kabel ma skoro dva roky a ... uz len ta predstava sa natahovat s predavacom ma desi  ha ha ha
Zaznamenané

o-yep sro
georgik
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 691



« Odpoveď #280 kedy: 07. September , 2011, 14:26:18 »

po vcerajsku uz elixir nie. dva elixir kable, dva znicene kable a to neboli nijako extremne pouzivane. vcera pri beznom pristupeni kabla akych je pocas hrania vazne dost sa asi niekde na zlome jack/kabel odjebou.
zvukovo v pohode, bol som spokojny, ale odolnost na mechanicku zataz je aspon z mojej skusenosti chaba a to mi prisli celkom solidne, zila je hruba, jacky posobia solidne tiez, ale tym ze su cele zaliate tak pripadne preletovanie sa nekona.
poradite kabel z tejto kategorie, ale v prvom rade je poriadne odolny?

Kup moje monsteri Studio Pro, pevnejsi kabel si urcite nemal, je specialne obaleny , koncovky kvalitne, 100% . :) Ak by si chcel nieco vedet, tak SS, su nove! a nerozbalene.
Zaznamenané

Peavey 5150 Mk.II+ Basson 412(Angled)+Orange PPC412(straight) + Dunlop 535Q + JT-Amps Screamer + Korg Pitchblack + ESP Horizon FR-II (EMG,str Red) - MASAKER
Feat. Planet Waves cables.
MASAKER
ibanezsa220fm
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #281 kedy: 12. September , 2011, 18:40:50 »

Ja osobne mam ibanez kable a sama spokojnost s nimy
Zaznamenané
Strán: 1 ... 17 18 [19] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.