Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 16:46:18
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Phill - Ibanez USA Custom Exotic Wood Series  (Prečítané 4764 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Phill
nováčik
*
Príspevkov: 49


« kedy: 25. Február , 2006, 15:47:26 »

Vcera som sa stal stastnym majitelom Ibanez USA Custom Exotic Wood series :woohoo: . Konkretne USEW1QM-TP. Gitara je z 1991, USA made a hlavne je ako nova. Ma len par odrenin laku, inak je perfeknte zachovana (ziadny fret wear, hardware neposkodeny). Je to rarita (hlavne v Europe), vyrabala sa len jeden rok (UCEW boli aj v 92, ale boli odlisne od 91 modelov).
Kto nevie co to je, tak:
Telo je z jedneho kusu mahagonu s javorovym topom (quilted maple), ziadny veneer, je 2cm hruby  takze ma vplyv na zvuk
Javorovy krk (z jedneho kusu), 24 jumbo prazcov (dunlpo 6100)
Lemovany krk aj hlava, inlays z abalonu a pravej perlete
Tremolo Edge plus Top Lock III
HSH snimace Dimarzio PAF Pro a VS1

BTW tu je ink na high resolution obrazky: http://photobucket.com/albums/f327/phillip_UK/Ibanez%20US%20Custom%20Exotic%20Wood%20UCEW1QM-TP/
« Posledná zmena: 24. Január , 2007, 00:14:20 od Martinlm » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 25. Február , 2006, 15:54:59 »

Pekne fotky.
Zaznamenané

moDeee
nováčik
*
Príspevkov: 59



« Odpoveď #2 kedy: 25. Február , 2006, 16:25:11 »

krasa
Zaznamenané

\"Sex, drugz, rock\'n\'roll !\"
midlo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 548



« Odpoveď #3 kedy: 25. Február , 2006, 16:32:20 »

Daj aj ine podrobnosti - od koho si kupil, za kolko si kupil, kolko ludi koli tomu zomrelo..a tak :blink:
Zaznamenané
ondro
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 253



« Odpoveď #4 kedy: 25. Február , 2006, 23:22:03 »

gratulujem,nech dlho sluzi..vela peknych chvil s touto krasavicou prajem Žmurk
Zaznamenané
Phill
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #5 kedy: 26. Február , 2006, 01:29:42 »

midlo napísal:
Citácia
Daj aj ine podrobnosti - od koho si kupil, za kolko si kupil, kolko ludi koli tomu zomrelo..a tak :blink:



Cirou nahodou som ju zbadal na ebayi, ale buy it now bolo viac ako som si mohol dovolit (ale stale o tretinu menej, nez je jej aktualna hodnota), ale skusil som stastie a napisal mu moju cenu, ze mu dam hned cash a pridem si pre nu. Po par dnoch vahania suhlasil a uz je moja :cheer:
Takze  80-tisicovu gitaru mam za menej ako polovicu B) . Take stastie asi uz nikdy mat nebudem.
Zaznamenané
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #6 kedy: 26. Február , 2006, 14:56:57 »

Tak to je maso. Mohol by si sem hodit nejake zvukove ukazky.
Zaznamenané
Phill
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #7 kedy: 26. Február , 2006, 22:46:59 »

skuller napísal:
Citácia
Tak to je maso. Mohol by si sem hodit nejake zvukove ukazky.


Zial nemam ako. Doma som vsetko okrem gitary predal a ak by mi aj nieco ostalo, je to drahe priniest sem. Ale chystam sa kupit M-Audio Jamlab, tak snad potom nieco nahram. Len o gitare Ti to moc nepovie, pretoze na zvuk bude mat vplyv kvalita mojho \"studia\" ha ha ha (laptop, Jamlab a GT player).
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #8 kedy: 27. Február , 2006, 09:59:05 »

Pekna gitarka. Mal si moznost skusit nieco podobne od Ibanez, ale Japonskej vyroby? Ako by si to porovnal? Hardware je rovnaky, ale drevo je ine.
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #9 kedy: 27. Február , 2006, 11:32:03 »

moccc pekna, aj dobre foto
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 27. Február , 2006, 11:43:45 »

Hoci mi tieto typy gitar moc nehovoria, ale fakt musim uznat, ze je pekna a kvalitne spracovana. Dobra kupa. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #11 kedy: 27. Február , 2006, 12:05:05 »

Phill napísal:
Citácia
Len o gitare Ti to moc nepovie, pretoze na zvuk bude mat vplyv kvalita mojho \"studia\" ha ha ha (laptop, Jamlab a GT player).


To mi je jasne, ale aspon tak informacne;)

Inak mal si ju moznost porovnat aj s nejakou inou drahou Ibanezou (napr. JEM)?
Zaznamenané
Phill
nováčik
*
Príspevkov: 49


« Odpoveď #12 kedy: 27. Február , 2006, 18:14:33 »

dr.karpathorky napísal:
Citácia
Pekna gitarka. Mal si moznost skusit nieco podobne od Ibanez, ale Japonskej vyroby? Ako by si to porovnal? Hardware je rovnaky, ale drevo je ine.


No je to jednoznacne lepsia vecicka ako bezne prestige guitars. Paci sa mi ze krk je Ultra, nieco podobne ako maju JEM series (toto je 42mm pri nute, JEMy su 43). Nie som velky fanda ultratenkych krkov ala Wizard.
Prirovnal by som ju k J Customom, jednak spracovanim ale aj dostupnostou.
Drevo je ine ako na beznych prestige, tam je telo z viacerych kusov a aj krk (aj ked krk z viacerych kusov by som nepovazoval za downgrade) a hlavne top je skutocny top. Serie RG2xxx maju len milimetrovy veneer (je to len na okrasu, nema vplyv na zvuk), seria RG3xxx maju hrubsi top, ale stale je to len pol centrimetra. A pre mna je obrovska vyhoda, ze je to mahagon (plus javor), co je IMHO lepsie ako lipa, viacej preferujem mahagon nez lipu a javor tomu doda lepsie vysky a attack. A nie je ani tazka, cakal som vacsiu vahu (ale to znamena ze je kvalitnejsi mahagon Žmurk ).
 Niektori kritizuju ze snimace nie su direct mount (ako na seriach z 92), ale mne sa viacej pacia ramceky a ja rozdiel vo zvuku aj tak nerozoznam :) .
No a aboslutna rarita su rectangle inlays a lemovany krk (hlavne na RG serii).
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 27. Február , 2006, 21:41:49 »

Phill: Ale tenot rok by mal byt v Londyne JEMFEST, tak ak nebudem vtedy v SR alebo si budem moct zobrat volno skocim tam a porovnam s ostatnymi high end Ibanezami.
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #14 kedy: 27. Február , 2006, 22:37:23 »

ja neviem, či je 2cm javorový vrch rarita. ja som ho mal na SZ520 za nejakých 17000... ale gitarka sa mi páči vežmi;)
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.