Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 06:36:27
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: YAMAHA  (Prečítané 2914 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« kedy: 25. Február , 2006, 23:47:40 »

Nema niekto skusenosti s Yamahami? Pokukujem po jednej RGX820Z. Potrebujem totiz zohnat nastroj s piezo a min. tremolo (ozeliem floyd) a pomer co ponuka/cena mi zatial vychadza tato.

Naposledy upravil izi, : 25.02.2006 o 23:48
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #1 kedy: 26. Február , 2006, 20:35:24 »

yamahy nie su zle gitary, len skusaj po obchodoch, podla mna su celkom fajn, aj ja mam doma yamahu, dokonca dve;)
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #2 kedy: 26. Február , 2006, 21:13:47 »

ja mam tiez a som spokojny(za tu cenu+som asi trafil dobry kus). ale s piezo yamahou skusenosti nemam.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 27. Február , 2006, 09:51:05 »

Mozem doporucit aj CortG250P. V Trencine ho kupis za 10000Sk. Kedze Fishmann piezo system stoji 12500Sk, tak sa ta gitara naozaj oplati. Ma Willkinson tremolo, snimace HSS, telo je lipa a krk klasika javor+palisander.
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 27. Február , 2006, 17:44:56 »

iba taka podotazka.. na jamahach basach je hlavicka na vystuhe krku akasi ina nie? kde sa da zohnat taky kluc? na gitarach to je ako?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
martin1
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 224


« Odpoveď #5 kedy: 27. Február , 2006, 20:04:53 »

Mám dve yamahy rgx1212a a rgx custom. Obe su špičkove nastroje. RGX1212a som kupil v roku 1991.Je to gitara z jedneho kusa s aktivnou elektronikou(emg 1humbucker 2single).Je tam super floydrose na ktorom sa da nastavit doraz paky pri vyťahovaní a nerozladuje ani pri extremnych zaťažovaniach.Tuto gitaru mam už 15 rokov no zatial som nenašiel nič čo by mi sadlo lepšie. RGX custom je podobna ,tiež z jedneho  kusa,ten isty floyd ,ale má ine snimace(hsh).Humbucker pri kobilke chcem vymenit za emg81,cisty zvuk je ok.Obe su z limitovaných edicii a nedaju sa zrovnavat s rgxovými hovnami ktoré visia v obchodoch.
Zaznamenané
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #6 kedy: 28. Február , 2006, 03:14:58 »

No jo. Ten kdo ma yamahu je tusim spokojny. Ma niekto aj zlu skusenost? Este mam adepta Ibanez RG1820X s piezom, ale ked porovnavam s yamahou... Problem je v tom, ze nikde ju na pultoch nemaju, takze ani neodskusam. Dalsia moznost je hand made, ale tam som si este neujasnil predstavy. Co sa tyka Cortu, ta znacka je sice fajn, ale chcem hotovy nastroj, nie kompromis. Ak niekoho napadne Music man, tak ten sa mi zda hodne predrazeny. Este prichadza do uvahy Godin. Ja neviem... Dik za skusenosti.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 28. Február , 2006, 16:33:33 »

Myslim, ze Godin je firma na trochu vyssej urovni ako Yamaha. Ta robi nastroje pre vsetkych - od ludoviek za par korun az po nejaku taky stredne vyssiu triedu. Godin vyraba prave niekde od tej strednej triedy vyssie a vsetky nastroje, co som od nich drzal v ruke mi boli velmi sympaticke.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #8 kedy: 28. Február , 2006, 17:18:53 »

Fima Godin ma vynikajuce meno v celom svete, hlavne co sa tyka gitar s piezom. Stoji to za to, aspon pozriet ich stranku.
Na tej Ibaneze1820X je  L.R. Baggs piezo, nemam s touto znackou ziadnu skusenost. Sam pozivam tremolo Fischmann/Willkinson VS50II s predzosilovacom Fischmann. S tymto som nad mieru spokojny. Preto som spomenul aj ten CortG250P, kde je tento piezo system.

Naposledy upravil dr.karpathorky, : 28.02.2006 o 17:19
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #9 kedy: 28. Február , 2006, 17:24:33 »

Yamahy su chvalene najma ako kusyz konca 70tych a zac. 80tych, ked kopirovali Gibsony a Fendre. Nove moc nepoznam a moc ma ani nelakaju. Este su fajn Yamahy SG modely starsie.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #10 kedy: 28. Február , 2006, 18:59:35 »

na yamahy sú vo všeobecnosti dobré ohlasy, ty ideš po vysokej rade, ktorá by nemam mať žiaden problém. ja som to riskol a objednal yamahu cez net (ale tá cena!!!). godiny som mal v ruke dve. jedna bola brutálne draha a vyzerala vážne dobre, druhá bola nejaká kvázi strat do 20 a vyzerala zle. v muzikeri bola úplne zle zoštelovaná, kývali sa jej snímače, pri bližšom pohlade mala vady krásy. moja ibaneza za 13 vyzerá omnoho lepšie... takže si myslím, že značka ako každá iná a s cenou ide adekvátna kvalita.
Zaznamenané
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #11 kedy: 01. Marec , 2006, 20:15:02 »

to rady: nebola to ta cierna godina v muzikeri, tusim s floydom, zaprasena jak svina + brutalne ochotny predavac, mili ale pohrat sa s nastavenim sa mu nechcelo? Ze by to trvalo DLLLLLLLHOOOOOOO. No jo muziker...
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #12 kedy: 05. Marec , 2006, 11:13:59 »

yamahu odporucam.....z toho co sa da na slovensku vyskusat je to jedno z najlepsich....mne osobne sa na tom navyse najlepsie hralo zo vsetkych....das tam trosku hrubsie struny a je to bomba....a konkreten a co si si vybral ty este aj peckovo vyzera....
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 12. Marec , 2006, 19:40:32 »

Mám Yamahu RGX 420S v povrchovke  Grey Satin (taká modrošedo ocežová metalíza, čo ešte mení odtieň podža množstva a uhlu svetla). A hrá to vežmi slušne. Odporúčam s kžudným svedomím ako vežmi dobrú gitaru na hardrock, metal a progresív. Celkovo pripomína Ibanezku s dvomi HB (je podobná ako JPM). Floyd je ešte ten starší klasický model, nerobí problém, drží a nerozladzuje sa, ako na lacnejších Ibanezkách. Nebrumí, nešumí, ani nechytá rušenia, a to v žiadnej kombinácii snímačov (vie ich rozpojiť na single) a jej špecialitou je bypass switch, ktorý pripne kobylový HB priamo do drátu bez potenciometrov.

Nevýhody sú v zásade dve. Jednou je to, že už sa nerobí. A druhou, že krk je fakt HODNE tenký a nejde na to dať hrubé struny, výrobca doporučuje deviatky, pri desiatkach treba zoštelovať krk a na hrubšie sady rovno zabudnúť.

Mám ju už takmer dva roky a furt si myslím, že som kúpil dobre. Taká pohodová gitara.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.