Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 09:28:29
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vintage zosilovače - Acoustic 160 Tube Head  (Prečítané 58570 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 01. Marec , 2006, 13:43:01 »

Fajn recenzia. Tie ukazky su dost typicke pre zvuk konca 70tych/zac. 80tych. Pekny uhladeny zvuk. Zda sa, ze je to pomerne vsestranny aparat a na dobu svojho vzniku aj s fakt bohatou vybavou.

Ake tam mas lampy? (znacka)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 01. Marec , 2006, 13:58:31 »

Kupil som to podla predavajuceho po celkovom zostelovani a lampy su tam JJ. Pravda je, ze nic nesumi, nechrci, vsetko ide pekne ztuha, nic sa nehegla - poctiva praca. Zvuk sa mi zda uplne v poriadku, ale ktovie, ako a ci este lepsie by to mohlo hrat s inymi lampami a inac zostelovane :hm:... Je to totiz jediny Acoustic, co som na nom hral.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 01. Marec , 2006, 14:49:05 »

progrocker napísal:
Citácia
...Tie ukazky su dost typicke pre zvuk konca 70tych/zac. 80tych. Pekny uhladeny zvuk....


Hlavne ako tomu uz byva pri git. aparatoch, na vyslednom zvuku sa dost podpisuje aj reprak. Tie povodne komba boli osadzane Electro-Voice. S dnesnymi modernymi napr. Celestionmi to hra zase kusok inac.
Zaznamenané
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #3 kedy: 01. Marec , 2006, 15:31:06 »

dalsi z vyznamnych gitaristov co neda na Acoustic dopustit je Pat Metheny. Hra na tranzistorovy Acoustic 134.
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #4 kedy: 02. Marec , 2006, 11:57:18 »

Mám CD \"Čeští mistři rockové kytary\" a tam na kombe Acoustic 164 hrá R.Hladík a P.Janda.Hladík tam má pekný zvuk.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 02. Marec , 2006, 17:52:31 »

Viem, ze maju toto kombo v Jandovom studiu Propast, kde sa Mistry tocili. A nad Cajovnou (inak verzia z tohto albumu sa mi paci najviac zo vsetkych co poznam) som aj premyslal, ze by to mohol byt Acoustic... Aj som pisal do Propasti, ale jaksi mi neodpisali zatial...

Kombo 164 ma v CR aj valassky \"hendrix\" Vlasta Redl.
Zaznamenané
Melvin
nováčik
*
Príspevkov: 60



« Odpoveď #6 kedy: 03. Marec , 2006, 08:51:10 »

Trochu mi tie ukazky pripominaju Panoramu Beeee Beeee  ale nie je to dobrucke-tucnucke
Zaznamenané

DArk SiDE of my guitar Si píš!!!
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #7 kedy: 09. Marec , 2006, 12:34:36 »

technicka otazka - na zadnej strane zosilovaca je uplne vpravo prepinac TUBE\\FET (ak som to dobre precital)  naco sluzi? ma to nebodaj nejake tranzistory?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 09. Marec , 2006, 22:10:29 »

Ma to bud plne lampovy alebo plne tranzistorovy preamp a da sa prepinat, ktory z nich ide. Spomina sa to aj v clanku.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #9 kedy: 09. Marec , 2006, 22:40:09 »

Az minule som sa zamyslel, ze kde sa asi ovlada ten FET preamp. No asi sa tie tranzistory vtedy len vyuziju miesto elektroniek, ocividne.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 09. Marec , 2006, 22:44:25 »

Ozaj, taka malickost. Da sa z tohto zosiku dostat pouzitelny skresleny zvuk (bez pedalov a efektov) aj pri nizkej domacej hlasitosti?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 09. Marec , 2006, 23:31:03 »

Da. Ma sice trochu skok na zaciatku drahy oboch mastrov, ale hra aj potichu. Aj ked trochu vytocit mu slusi ovela viacej. Snad niekedy zbuchame ten megatest...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #12 kedy: 09. Marec , 2006, 23:34:26 »

rastis napísal:
Citácia
Snad niekedy zbuchame ten megatest...


Treba treba...
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 09. Marec , 2006, 23:46:43 »

Rastis - obidva samostatne aj skresžujú? Myslím ten plne tranzistorový a plne lampový preamp. Alebo akú majú funkciu každý?

Inak vyzerá to naozaj zvukovo fajn, tak že by sa mi to mohlo fakt páčiť, čo som počul ukážky na tom nahrávané. A to som o takom niečom doteraz nevedel. :)

No som zvedavý, či ohžadom toho aparátového megatestu, neostalo len pri rečiach. Žmurk
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 09. Marec , 2006, 23:49:03 »

pitu napísal:
Citácia

No som zvedavý, či ohžadom toho aparátového megatestu, neostalo len pri rečiach. Žmurk


Zatial to tak celkom vyzera. Ale s Robertom to snad trochu pozenieme. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] 2 3 ... 9 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.