Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
30. Apríl , 2024, 22:12:26
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: interpretácia  (Prečítané 15350 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #15 kedy: 04. November , 2005, 15:06:57 »

Trenovat sluch je skvele. Clovek si v buducnosti lepsie a rychlesie poradi s nastudovanim skladieb.
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 08. November , 2005, 13:40:05 »

Dugo len ked sa trochu posnazis tak v buducnosti pre teba bude stratou casu nieco hladat na webe. Len si vypocujes skladbu a budes vediet ako ju hrat(samozrejme tie lahsie)
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Hosť
« Odpoveď #17 kedy: 08. November , 2005, 14:03:14 »

jasne... minule som napr. stiahol podla sluchu nake solove riffy od Pagea, co hral na live.... pretoze som to na nete a nenasiel a bol som prinuteny... tak aspon som si potvrdil, ze to dokazem... po urcitu hranicu...:)
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 09. November , 2005, 02:21:28 »

vacsina veci sa da stiahnut podla ucha, chce to trening a prax. Niektore veci idu lepsie ine horsie. Napriklad take solo z Teamu - Mala nocna burka, s tym som sa sral par hodin, kym som dosiel na to, co tam ten antalik povymyslal. A este horsie je solo v Reklame na ticho, tam dost pakuje, a haluzi.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Thoron
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


« Odpoveď #19 kedy: 13. November , 2005, 19:44:28 »

Ale ti co sluch nemaju tak inu sancu ako taby na nete alebo v GP nemaju. Aj tak nechapem ako dokaze niekto otabulaturovat nejaku skladbu ked ta gitara je casto tazko pocutelna a o base ani nehovorim.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 13. November , 2005, 22:16:23 »

Citácia
Originally posted by Thoron Ale ti co sluch nemaju tak inu sancu ako taby na nete alebo v GP nemaju...
Ti predsa nemaju co hrat na nastroj :!
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 14. November , 2005, 01:06:58 »

no to je pravda. ale niektori manici su v tom tabovani fakt marchri. Ako ked niekto dokaze ztabovat 24 minutovy song on Symphony x, kde je x gitar, co hra total technicke veci, bicie na posranie a cely orchester dokopy asi 20 stop, tak to uz klobuk dole. Inak mam dojem, ze ten typek co tabuje dream theater songy do guitar pro, maju dream theater aj v dakovacke v bookletoch.
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 14. November , 2005, 18:39:56 »

Thorron, tí co robia tabulatory su vzdelani hudobnici s dlhorocnou praxou. Teda aj ja cim viac hram na gitare tym pocujem lepsie. No a co sa tej basy tyka, ja si zvacsa najprv stiahnem basovu linku, aby som vedel v akej tonine skladba je. A ze ju nie je pocut?? Nasad si sluchadla... Rastis to bolo mozno trochu tvrde, ale v podstate mas asi pravdu, ale nikoho tu nebudem od hrania odhovarat, lebo niektore skladby su fakt tazke a tazko podla ucha stiahnutelne.
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Hosť
« Odpoveď #23 kedy: 14. November , 2005, 19:03:11 »

Rastis... sluch sa niektorym ludom vyvija postupne a postupne sa aj zdokonaluje... mozno sa raz za cas narodi niekto s absolutnym sluchom, lenze muzika ho vobec nemusi bavit... keby si kazdy hned povedal, ze ked nemam sluch nemam co hrat na nastroj, tak tu polovica muzikantov (gitaristov..) neni... tebe sa to mozno lahko hovori, ked uz mas dlhorocnu prax a trening za sebou... :hm: midnight.. podla mna v tomto rastis nema pravdu... :)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #24 kedy: 14. November , 2005, 21:26:17 »

S absolutnym sluchom sa clovek narodi. Absolutny sluch ma iba mizive percento populacie. Hudobny sluch ma uz dost vysoke percento ludi. Hudobny sluch sa da rozvijat a dlhym treningom sa da ciastocne priblizit sluchu absolutnemu. Casom ak sa to ""netrenuje"" sa to zase straca. Hudobny sluch ovsem zostava. Kto ma hudobny sluch ma ho aj bez cvicenia. Ak niekto nema hudobny sluch, neda sa to nacvicit. Taky clovek nie je schopny rozoznat, co je falosne, nie je schopny rozoznat, ci je interval pol ton alebo menej ci viac.
Citácia
Originally posted by Thoron ...Ale ti co sluch nemaju tak inu sancu ako taby na nete alebo v GP nemaju...
Ak to zoberiem tak, ako je to napisane, tak este raz opakujem, ze taky, co nemaju hudobny sluch predsa nemozu hrat na nastroji. Na tom nie je nic tvrde - ked niekto nema hudobny sluch, ziadnym treningom ho neziska. Ina vec je, ze niekto hudobny sluch ma, no napriek tomu nie je schopny z nahravky pochopit, co sa tam hra. Toto sa nacvicit samozrejme da (ak tam naozaj ten hudobny sluch je). Toto by pre muzikanta malo byt dokonca ziaduce, aby to nacvicil, pretoze to skratka velmi uzitocna vec, vediet sa podla sluchu zorientovat jednak v neznamej skladbe a jednak na nastroji...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #25 kedy: 15. November , 2005, 11:41:49 »

:hm: ... no ja som ten sluch moc nedelil... a to si myslis, ze moze byt aj taky clovek, ktory je maximalne hluchy a uz s tym nemoze nic spravit?? A co ak ho velmi bavi hudba?? Podla mna by to islo... ked sa chce tak da... ...podla mna zakladom je vztah k hudbe
Zaznamenané
Thoron
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


« Odpoveď #26 kedy: 15. November , 2005, 18:13:10 »

Ja napriklad hudobny sluch nemam a rytmus uz vobec nie ale casom som sa proste naucil pocuvat a rozoznam co je falosne aj ked spievam ja falosne tak to pocujem ale dobre to zaspievat neviem to bude ale tym treningom mozno sa to nejak da naucit ale nikdy to nebude take ako ked ten hudobny sluch mas proste prirozdene od prirody. Vsetko sa da tvrdym treningom do urcitej miery naucit ale ked ma na to niekto talent to sa pozna hned.
Zaznamenané
Tomino
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 683


Barbar Onan


« Odpoveď #27 kedy: 15. November , 2005, 18:38:39 »

Ja by som to hudobnym sluchom nenazval. Ja sa skor priklanam k takej vlastnej teorii o muzikalnosti. Ide o to ze iba mizive percento ludi (aspon ja som sa este s takym nestretol) nevie posudit ci je ten dany ton falosny alebo nie. Tym padom hudobny a teda normalny sluch ma skoro kazdy ale nepouzivaju ho tak nieje taky rozvynuty ako u hudobnikov. Napr ked som spieval v lucnici tak mi hovorili ze jedinou podmienkou pre spevaka je mat rytmus a potom sa aj spievat clovek nauci.(kazdy)No muzikalnost co je vlastne vyuzitie hudobneho sluchu to nema kazdy. Inac beethoven bol hluchy a komponoval ale je zase pravda ze on mal absolutny sluch. K teme- Ja osobne pouzivam gp4 iba na velmi rychle behy a pomale veci odpocujem napr z niecoho co si najprv riadne napocuvam a potom skusam to zahrat. Viac menej podobne ako to opisal Jimi cimbala
Zaznamenané

Si píš!!!!Fast šmiring a undead singing is my life!!!
Thoron
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 118


« Odpoveď #28 kedy: 15. November , 2005, 18:57:45 »

Ale Beethoven uz mal dlhorocnu prax takze uz ani nepotreboval pocut to co napisal vypocul si to proste v hlave...Ale hudobny sluch je zaujimava vec a este nikde som sa nestretol s tym, ze by niekto vysvetlil co to vlastne je preco ho niekto ma niekto nie atd. Niekto ked zacne spievat tak automaticky nespieva falosne a ani o tom nevie proste triafa tony bez toho aby sa nejako nad tym zamyslal. A niekto spieva falosne aj ked sa snazi...Cim to je? Cim je to podmienene?
Zaznamenané
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #29 kedy: 17. November , 2005, 10:06:03 »

Caute baby preto co tu pisete je na hudobnych skolach predmet Sluchova Analayza. V muzikuse 7 bol program EarMaster 5 perfektna vec na sluchovku. Zacina to intervalmi potom vselico s akordami stupnicami melodicky diktat rytmicky diktat aj rytmico melodociky aj potom na pocutie postupnosti roznych harmonickych funkcii ze napr postup I-II-V alebo take. Zacita od lahkych lekcii a ked vam to moc ide tak program povie ze super pod na dalsiu lekciu. Ak sa cez toto preluskate budete celkom slusni sluchari. Akurat to vyzaduje hooodne trpezlivosti hooodne casu a uz nejaku tu malu zanlost tonalnej harmonie. Inak na tabovanie je dolezite aj vediet teorku stupnice a tak. Napr ked tabuje takto nejaky co ja viem metal a pocuje ze chlapik hra len v pentatonike tak uz zostava len 5 tonov co je menej ako 12. Ja ked som bol beginner tak mi trvalo ""tyzden"" kym som daco uchom stiahol a teraz celkom do pohody skoro hocico.
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.26 sekund, 22 otázok.