Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 21:35:51
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: David Gilmour  (Prečítané 111698 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 09. Január , 2006, 17:28:21 »

ked ho kopne jeho lampova hlava? to musi byt shoking... treba to zahrat precitene...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
vlado z kn
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 84



« Odpoveď #31 kedy: 08. Máj , 2006, 21:52:31 »

David je jeden z mojich najoblubenejsich gitaristov...
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #32 kedy: 09. Máj , 2006, 22:05:13 »

No, ja v podstate Pink Floyd vobec nepocuvam, ale ta Glimoureova solovka On an Island ma celkom oslovila.Podarila sa mu velmi  - je taka pohodova s obrovskym nadhladom proste take prijemne nenarocne pocuvanie.
Zaznamenané
magic-dragon
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 87



« Odpoveď #33 kedy: 09. Máj , 2006, 22:06:24 »

http://video.google.com/videoplay?docid=1679983572705279571&q=gilmour

velmi prijemna muzika
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #34 kedy: 09. Máj , 2006, 22:20:02 »

Misko napísal:
Citácia
No, ja v podstate Pink Floyd vobec nepocuvam, ale ta Glimoureova solovka On an Island ma celkom oslovila.Podarila sa mu velmi  - je taka pohodova s obrovskym nadhladom proste take prijemne nenarocne pocuvanie.
Miško a prečo nepočuvaš Pink Floyd ?
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #35 kedy: 09. Máj , 2006, 22:35:46 »

Lebo nemám kedy - proste mám kopu hudby a neviem, co skor pocuvat - k Floydom sa asi dostanem az ako stary foter.  ha ha ha
Zaznamenané
vlado z kn
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 84



« Odpoveď #36 kedy: 15. Máj , 2006, 13:28:09 »

Pre mna je David Gilmour jeden z najfeelingovejsich gitaristov...
Zaznamenané
tomass83
nováčik
*
Príspevkov: 20


« Odpoveď #37 kedy: 22. Máj , 2006, 09:28:44 »

Dave Gilmour bol spolu s Robertom Frippom vždy vežmi inovatívny a nikdy sa neuspokojil s jednoduchým pripojením gitary do zosilňovača ale vždy hžadal nové možnosti. A preto je jeho zvuk taký dokonalý.. Možno je to prehnané ale naozaj jeho zvuk je najpokrokovejší. Spomínalo sa tu viac skladieb Pink Floyd alebo iba Gilmoura ale podža mňa na vrchole stojí kompozícia Echoes (1971) ktorá to celé začala. Dokonca Gilmour ju teraz hráva na svojom turné v pôvodnej verzií!!! Vypočul som si dva bootlegy a žutujem že som tam nebol Smútim
Inak čo vravíte na jeho nový album?
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #38 kedy: 22. Máj , 2006, 09:42:26 »

tomass83 napísal:
Citácia
Dave Gilmour bol spolu s Robertom Frippom vždy vežmi inovatívny a nikdy sa neuspokojil s jednoduchým pripojením gitary do zosilňovača ale vždy hžadal nové možnosti. A preto je jeho zvuk taký dokonalý.. Možno je to prehnané ale naozaj jeho zvuk je najpokrokovejší. Spomínalo sa tu viac skladieb Pink Floyd alebo iba Gilmoura ale podža mňa na vrchole stojí kompozícia Echoes (1971) ktorá to celé začala. Dokonca Gilmour ju teraz hráva na svojom turné v pôvodnej verzií!!! Vypočul som si dva bootlegy a žutujem že som tam nebol Smútim
Inak čo vravíte na jeho nový album?
Pozri si dvd \"Pink Floyd v Pompejich\" tam uvidiš ako a cez čo hra.Je to \"live\" albumu Meddle.Predpokladam,že vieš,že Echoes je z toho albumu.

Naposledy upravil rudy, : 22.05.2006 o 10:47
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #39 kedy: 22. Máj , 2006, 10:02:44 »

tomass83 napísal:
Citácia
A preto je jeho zvuk taký dokonalý.. Možno je to prehnané ale naozaj jeho zvuk je najpokrokovejší.


Tazko povedat, podla mna sa neda hodnotit niekoho zvuk ako pokrokovy, skor hra. Gilmour zvuk dostl menil postupne, zaciatkom 70tych rokov este nepouzival vela efektov, ale koncom 70tych uz mal riadny pedalboard. Niekde na nete som pozeral stranku, kde su detailne rozobrate vsetky jeho albumy podla jednotlivych skladieb, co s cim hral, len to za svet neviem najst. Smútim
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #40 kedy: 22. Máj , 2006, 22:30:33 »

rudy: ja som hodnotil celú jeho kariéru.. Samozrejme že nemožno porovnávať jeho zvuk z albumu Saucerful of Secrets a Division Bell (odstup 26 rokov). A Pompeje mam na DVD. Echoes som spomenul ako dielo ktoré sa mne najviac páči. Aj keď je staršieho dáta je to rozhodne nadčasová nahrávka aj zvukovo aj ideovo.

progrocker: ta stranka je http://www.gilmourish.com/  ak si túto mal na mysli
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #41 kedy: 23. Máj , 2006, 07:26:00 »

Ja mam posledny jeho solovy album On aa Island a dost ma nudil...no dam mu druhu sancu Žmurk
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #42 kedy: 23. Máj , 2006, 09:39:08 »

iMbUS napísal:
Citácia
Ja mam posledny jeho solovy album On aa Island a dost ma nudil...no dam mu druhu sancu Žmurk


Priznam sa, ze aj mna. Ani som ho nedopocuval.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
tomass83
nováčik
*
Príspevkov: 20


« Odpoveď #43 kedy: 23. Máj , 2006, 10:21:23 »

v podstate vyzdvihnúť možno asi iba Castellorizon, On an Island, Take a Breath a Smile. Zvlášť titulná skladba je vežmi dobrá. Ale inak je to také dielko vyzretého hudobníka, v ktorom je cítiť že Gilmour má už svoje roky..
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #44 kedy: 23. Máj , 2006, 10:24:12 »

tomass83 napísal:
Citácia
rudy: ja som hodnotil celú jeho kariéru.. Samozrejme že nemožno porovnávať jeho zvuk z albumu Saucerful of Secrets a Division Bell (odstup 26 rokov). A Pompeje mam na DVD. Echoes som spomenul ako dielo ktoré sa mne najviac páči. Aj keď je staršieho dáta je to rozhodne nadčasová nahrávka aj zvukovo aj ideovo.

progrocker: ta stranka je http://www.gilmourish.com/  ak si túto mal na mysli
tomass83-ved ja nemam proti tvojmu prispevku ABSALATNE nič.To dvd som uviedol ,ak by si nahodou o nom nevedel.Lebo stoji za pozreto-počutie.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.31 sekund, 22 otázok.