Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 12:20:10
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: David Gilmour  (Prečítané 111769 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #45 kedy: 01. Jún , 2006, 10:38:10 »

Jeden z mala gitaristov(spolu s Knopflerom a Santanom) , ktory ma dokaze uzemnit dvoma notickami Žmurk
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
tarquin
stály hosť
*****
Príspevkov: 815



« Odpoveď #46 kedy: 07. Jún , 2006, 23:16:45 »

hmmm keby sa malo raz hlasovat kto vie vlozit do piesne najviac citu bol by to urcite Gilmour. ani sa necudujem ako to dokaze ved uz ma svoje roky ^^
Zaznamenané

ivan p
nováčik
*
Príspevkov: 17


« Odpoveď #47 kedy: 02. August , 2006, 14:49:35 »

Toto je naozaj genius
Zaznamenané
ivan p
nováčik
*
Príspevkov: 17


« Odpoveď #48 kedy: 02. August , 2006, 14:50:13 »

Leie z toho Pink Floyd, mas pravdu
Zaznamenané
astral
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 78


« Odpoveď #49 kedy: 03. August , 2006, 02:33:52 »

magicdragon napísal:
Citácia


ASTRAL: Veru tak. Doteraz som ich ani nepoznal, iba nazov mi bol povedomy. Ale zacal som pocuvat niektore skladby a je to fakt bomba. Ozajstni pani umelci.
Zaznamenané

...PLAY WITH YOUR EARS
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #50 kedy: 01. September , 2006, 11:45:54 »

Ludia,pocul niekto uz jeho novy album On An Island? Ako znie?Okrem toho, ze obcas nudi?Žmurk

Naposledy upravil zvuk, : 01.09.2006 o 12:48
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #51 kedy: 01. September , 2006, 22:29:50 »

On An Island -Nadherna vyzreta pohodovka.Len sa usadit do kresla a zapocuvat sa do krasnej hudby .Parada.Take sola sa dnes  uz ani nehraju.Vychutnal som si kazdy ton.:)
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #52 kedy: 02. September , 2006, 06:58:01 »

Mna ten album strasne nudil. Par skladieb je tam celkom peknych, ale aj tak som ho zmazal. Bud vykrada stare casy z Pink Floyd alebo to sklza do vsednosti. Zvuk a ton ma ale klasicky uzasny, co je u neho ale zvykom uz asi 38 rokov. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #53 kedy: 02. September , 2006, 10:20:01 »

progrocker napísal:
Citácia
Mna ten album strasne nudil. Par skladieb je tam celkom peknych, ale aj tak som ho zmazal. Bud vykrada stare casy z Pink Floyd alebo to sklza do vsednosti. Zvuk a ton ma ale klasicky uzasny, co je u neho ale zvykom uz asi 38 rokov. :)
Ja by som Gimourov styl hrania a komponovania skor prirovnal k dobremu vinu:mozes ho pit cely zivot , aj tak nikdy nestrati svoj povab.  Žmurk
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #54 kedy: 03. September , 2006, 21:12:50 »

Akurat som dopocuval Gilmourov solovy album On an Island. Velmi prijemne, robim si pri tom ine a vobec to nenudi. Je tam vela silnych momentov. Od Gilmoura sa iny album ani neda ocakavat. Famozne znejuce gitary, chalanovi to zneje z roka na rok lepsie. Trochu mam obcas pocit, ze mu kolise intonacia alebo je to mozno zamer hrat tak trochu \"lezernejse\". Skratka pekne to je :).
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #55 kedy: 03. September , 2006, 21:19:38 »

rastis napísal:
Citácia
Famozne znejuce gitary, chalanovi to zneje z roka na rok lepsie.


Mna najviac polozil zvuk Les Paul Goldtopu s P90, hned na prvej alebo druhej skladbe na tom albume. Skoda, ze ho nepouzival viac. Inak s nim nahral aj zname solo v zavere Another Brick in the wall pt. 2, co je pre mnohych prekvapko, nakolko si myslia, ze to bol klasicky Strat.

Naposledy upravil progrocker, : 03.09.2006 o 22:20
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Hosť
« Odpoveď #56 kedy: 03. September , 2006, 21:32:44 »

Citácia
Inak s nim nahral aj zname solo v zavere Another Brick in the wall pt. 2, co je pre mnohych prekvapko.


...aj pre mňa je to prekvapko... mám o dôvod naviac milovať LP-čka...:)
Zaznamenané
tomass83
nováčik
*
Príspevkov: 20


« Odpoveď #57 kedy: 05. Október , 2006, 14:15:12 »

Sólo v Another Brick in the Wall pt. II bolo nahrávané na Gibson Les Paul Goldtop ale Gilmour vobec pritom nepoužil zosilňovač. Nahrával rovno do mixu.. Nuž myslím si že uznanie zaslúži nie len on za skvelé sólo ale aj zvukári čo s tým dokázali porobiť, že tá gitara má neskotočne žhavý zvuk.. Inak počul niekto z vás demonahrývky The Wall? My bootlegisti tú nahrávku poznáme pod názvom Under Construction..
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #58 kedy: 05. Október , 2006, 14:20:18 »

tomass83 napísal:
Citácia
...ale Gilmour vobec pritom nepoužil zosilňovač. Nahrával rovno do mixu..


To mas odkial ? Moc sa mi to nechce verit...
Zaznamenané
tomass83
nováčik
*
Príspevkov: 20


« Odpoveď #59 kedy: 05. Október , 2006, 14:31:35 »

floyd pocuvam už dlhé roky a čítal som dost veža článkov o nich, o tom ako nahrávali albumy, čo pri tom používali atď.. neviem či poznáš stránku www.gilmourish.com... jeden maník tam celkom podrobne popisuje Gilmourov aparát a konkrétne na stránke http://www.gilmourish.com/?page_id=50    je podrobne rozpísaný setup na nahrávaní The Wall
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 22 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.