Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. Apríl , 2024, 20:02:24
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Suzi Quattro  (Prečítané 29264 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« kedy: 06. Marec , 2006, 10:29:37 »

Rád by som tu upozornil na túto dračicu v ženskej koži. Ako malý chlapec som ju začal počúvať v osemdesiatych rokoch. V roku 1981 hrala v Prahe a tam predviedla cca 8 minútovú skladbu, z ktorej podstanú časť (asi 5,5 minúty) tvorilo jej sólo na basgitaru. Fakt skvelé! Trocha som neskôr študoval materiály o tejto nadanej speváčke a basgitaristke a dočítal som sa, že dokázala cvičiť aj 12 hodín denne. Fakt ojedinelý zjav v rockovej hudbe. Výnimočný hlas, ktorý ju kvalifikoval na titul \"rock lady\". Zvláštna aj tým, že hrá na basu. Iba 150 cm vysoká baba toho fakt dokáže dosť. Napíšte, ak máte skúsenosť s touto speváčkou/muzikantkou.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #1 kedy: 06. Marec , 2006, 11:00:22 »

odporuc nejake albumy alebo konkretne pesnicky ktore su podla teba charakteristicke.
Zaznamenané

o-yep sro
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #2 kedy: 06. Marec , 2006, 11:13:53 »

Nuž ťažko ti pomôžem, neviem či to myslíš z basgitaristického hžadiska alebo všeobecne. Ja mám rád jej ranné obdobie. Skladby ako Can The Can, Daytona Demon, 48 Crash, Devil Gate Drive, a pod. Proste nárez, aj keď nenáročný bluesrockový. Tá skladba s basovým sólom neviem ako sa volá, bohužiaž. Ani neviem, či sa objavila na nejakom albume. Každopádne som o nej počul ešte pred pražským koncertom. Bolo to medzi hudobníkmi niečo ako legenda.

Diskografiu nájdete na www.suziquatro.com . Koncom 70- tych rokov hrala už väčšinou hity, to už bolo iné obdobie, Smokie The Pilots bola kategória, kam patrila, čiže hitparádový rock. Vždy vynikala hlasným prejavom, dokonca aj v tom pozdejšom období. Ona normálne vrieskala, ale bolo to podža mňa super. Proste spieva (poriadny drive v hlase) a v určitom momente pridá poriadny vresk a do tej hudby to poriadne pasovalo, malo to šmrnc. Myslím, že tá ženaská ani nemá pokračovatežku, v súčasnej dobe to je len taký odvar.
Ináč aj teraz je činná, vyzerá skvele a hlavne aj hrá. Teraz vyšiel nejaký album asi pred mesiacom. Vyšlo veža výberoviek, tam je väčšinou vežmi dobrý prierez tvorbou. Ozaj výnimočný a ojedinelý prejav!
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #3 kedy: 06. Marec , 2006, 11:18:00 »

dik,skusim nieco pohladat

(fotka sa stratila)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 10:45:34 od Martinlm » Zaznamenané

o-yep sro
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #4 kedy: 06. Marec , 2006, 12:12:12 »

Fajn foto, čo si vyňúral:)  Mylsím, že tu píšu hlavne mladšie ročníky a oni si to asi nebudú pamätať, resp. to asi nezaregistrovali. Ak si dobre pamätám, tak hrá prstami. To sólo, čo som spomínal bolo bombové. Ináč aj chutná baba;)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 06. Marec , 2006, 12:18:37 »

Hlas má parádny, tam nie je o čom .. Ale ani som netušil, že je tak dobrá basgitaristka.
Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #6 kedy: 06. Marec , 2006, 12:30:30 »

V tej jej klasickej tvorbe to vežmi nepočuť, že hrá skvele, ale to je problém viacerých;) Bolo by treba hžadať niekde to jej sólo, ale fakt neviem kedy sa to objavilo. Ona začiatkom 80-tych rokov pochodila Budapešť aj Prahu a bol z toho taký menší poprask. Mal som nahratý celý pražský koncert a každý, kto vtedy počul to sólo bol paf. Vybavujem si to asi tak, že tam nehrala nejaké teraz moderné behy, ale hrala také bluesové postunosti celkom rýchlo a hladko a potom také efektné búchanie do strún tam tuším bolo, povedal by som, že ak odmyslím tapping, tak aj taký Sheehan by sa inšpiroval:)
Tá basa je pri nej taká vežká, ale sluší jej to.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #7 kedy: 06. Marec , 2006, 13:36:45 »

ja to meno poznam,ale v zivote som nepostrehol ze by bola aj basacka,som jeden z tych mladsich rocnikov, takze hudbu si s menom nespajam ak nejaku nahodou poznam:-)
posobi srandovne s takou velkou basou, ale to je to iste ako s rondou smith co hra s princom.
Zaznamenané

o-yep sro
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #8 kedy: 06. Marec , 2006, 13:50:50 »

to pista58:
:) Jasne. Ináč na pódiu je to smršť a víchor. Napriek svojej útlosti a \"výške\" je jej plné javisko, nezastavitežná showmanka. Ináč, spomenul som si, že pred pár rokmi navštívila aj Blavu. Motorkári mávajú tuším prvý májový víkend niekde v Blave, alebo niekde na okraji mesta zraz a pozývajú si vždy nejakú legendu rokov 70-tych. Takže v rámci toho tam bola, žiaž pre mňa je Blava dosť ďaleko... takže neviem ako bolo. Predpokladám, že super. Ak niekto pamätá a bol tam, nex popíše:) Ak sa poňúraš po jej stránkach, zistíš, že tá jej partia, s ktorou hrala sú takí podarení týpci. Koža, reťaze, jej bývalý manžel Lenny Tuckey (gitarista) je na jednom obale platne odfotený ako vegetne stojí pri Suzi a pritom pije pivo z fžašky:P .
Na obale výberovky, ktorú mám je tá partia zobrazená ako leží na zemi a Suzi stojí nad nimi, pričom v rukách drží reťaze, ktorými sú zviazaní:P  Vždy štýlovo v koženom. Má väčšinou čierny kožený kostým, ale občas ju vidieť aj v čisto bielom. Dokonca natočili DVD Suzi Naked Under Leather.
Zaznamenané
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 06. Marec , 2006, 15:53:14 »

Moj otec mi hovoril, ze byval maniak na Status Quo a Suzi Quattro...Bol aj na tom koncerte v Prahe, co si spominal a ma aj odlozenu vstupenku a autobusove listky. Vraj mal tesne pred maturitou, ale aj tak tam sielB)
Ukazoval mi raz aj stare ceskoslovenske interview so Suzi a pisalo sa tam, ze mala 15 kg basu. Dost sila na taku malu zenu... je to 1kg basy na 10cm vysky:silly:
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #10 kedy: 06. Marec , 2006, 15:57:59 »

hm...15kg...to sa mi teda veru nezda. co by som skor veril ze mala nejaku basu ktora vazila 15 libier, ale 15 kg je moc.
Zaznamenané

o-yep sro
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #11 kedy: 06. Marec , 2006, 19:08:56 »

petnast killo by som nezvladol ani ja, a to som chlap, ako hora :) par znamich songov poznam, ale fakt som netusil, ze hra na base... vsetky albumy si sama hrala?
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #12 kedy: 07. Marec , 2006, 09:23:57 »

POkaiž viem, tak určite nahrávala basu sama. Mal som síce len nejakých 11-12 rokov, keď som počul ako hrala v Prahe, ale musím povedať, že riadne \"vyšívala\". Tak asi nebol dôvod, aby basu nahrával niekto iný. V podstate, jej kapela bola v takom zložení, že ona mala pevné miesto basistky, ktorá spieva. A okrem toho, tam bola šéfkou ona.
Ináč, si myslím, že tá basa mohla mať kžudne 15 kg.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #13 kedy: 07. Marec , 2006, 11:28:15 »

viem ze je toto OT ale 15 kil?...ked pridem domov tak odvazim svoj jazz, ze kolko to vazi, nech si viem teoreticky predstavit kolko je asi tych 15 kil oproti jazzu.
Zaznamenané

o-yep sro
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 07. Marec , 2006, 11:33:02 »

15 kg fakt asi tazko, ibaze by bola z olova. ha ha ha 15 libier moze mat max., co je asi 7 kg. Najtazsie gitary mavaju okolo 6,5 kg.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.097 sekund, 22 otázok.