Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 12:23:39
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Suzi Quattro  (Prečítané 29205 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #15 kedy: 07. Marec , 2006, 12:12:00 »

No ja som gitarista, takže presne to neviem:) Ale raz som vlastnil takú československú stratku a tá bola ako z olova. A dvíham železá, takže aj tých 15 kg sa mi nezdá až tak veža:P
Zaznamenané
kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 07. Marec , 2006, 14:18:24 »

ale ona nevyzera, ze by dvihala železááá...
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 07. Marec , 2006, 19:40:31 »

Neviem co je uplna pravda, ale v tom rozhovore to bolo a sama sa k tomu vyjadrovala, ze po koncertoch mavala z toho modriny. Dokonca tam pisu, ze na podium prisla bez basy, pozdravila divakov a potom jej ju niekto priniesol a zavesil na krk...Ale nikto nevie kto ten rozhovor prekladal. Mozno ze nepoznal libry :cheer:
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #18 kedy: 02. Máj , 2007, 08:17:48 »

Suzi na youtube  
Dufam, ze som to tu zavesil spravne. Ide o zivu nahravku. Sice na base tu velmi nevysiva, ale spieva vynikajuco. Ide o jej popularnu nahravku "48 crash"
Zaznamenané
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #19 kedy: 03. Máj , 2007, 12:21:35 »

15 kilova basa je blbost.

Hra na Status z krkom z grafitu a Fender P. (Hej Pista58, dalsi  kto neda dopustit na Fender P )

Uryvok z interview :
Q :What is your main bass these days?

A : It's a Status with a graphite neck, rosewood finish with a headstock. I have played this for about 15 years, it's a wonderful bass, smooth and durable and cuz I bash it around it's amazing how it stays in tune. It's got a full size neck as I had cut down versions but didn't like the headstock missing. I have the first one they did with the headstock back and can't see myself changing for stage anyway. In the studio of course it's my Fender Precision..you can't beat it with a stick!

Link na cele interview :
  http://www.bassgirls.com/bass_quatrosuzi.htm   

Link na Status basgitary :
   www.status-graphite.com   
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #20 kedy: 04. Máj , 2007, 13:37:38 »

ja si myslim, ze basova gitara s grafitovym krkom je fajn, ale pochybujem, ze na takej hrala v 70-tych rokoch Žmurk V uplnych zaciatkoch hrala na "obycajnych" - teda tradicnych nastrojoch, pokial si dobre pamatam zo starych obrazkov, tak Fender.
Jasne, ze sa jedna o nizsiu a utlu babenku, takze casom asi hladali riesenie v podobe nejakeho lahkeho a pohodlnejsieho nastroja.
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #21 kedy: 04. Máj , 2007, 14:07:22 »

Tie Status basy sú strašne škaredé... Nechajte ma vydýchať Smútim
Zaznamenané

max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #22 kedy: 04. Máj , 2007, 14:19:30 »

ja si myslim, ze basova gitara s grafitovym krkom je fajn, ale pochybujem, ze na takej hrala v 70-tych rokoch Žmurk V uplnych zaciatkoch hrala na "obycajnych" - teda tradicnych nastrojoch, pokial si dobre pamatam zo starych obrazkov, tak Fender.
Jasne, ze sa jedna o nizsiu a utlu babenku, takze casom asi hladali riesenie v podobe nejakeho lahkeho a pohodlnejsieho nastroja.

Ved to tam je v tom vyseku z rozhovoru ze na Status hra 15 rokov ale inak je verna Fender P, a Fender aj do studiaa
« Posledná zmena: 05. Máj , 2007, 00:07:26 od max » Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #23 kedy: 04. Máj , 2007, 14:27:26 »

ja si myslim, ze basova gitara s grafitovym krkom je fajn, ale pochybujem, ze na takej hrala v 70-tych rokoch Žmurk V uplnych zaciatkoch hrala na "obycajnych" - teda tradicnych nastrojoch, pokial si dobre pamatam zo starych obrazkov, tak Fender.
Jasne, ze sa jedna o nizsiu a utlu babenku, takze casom asi hladali riesenie v podobe nejakeho lahkeho a pohodlnejsieho nastroja.

Ved to tam je v tom vyseku z rozhovoru ze na Status hra 15 rokov ale inak je verna Fender P, a Feder aj do studiaa

Jasne ha ha ha Rozhovor bol tusim z roku 2005, cize tu basu pouziva od roku 1990 Žmurk...
Zaznamenané
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #24 kedy: 14. November , 2007, 00:27:23 »

Ja som mladsi rocnik (86) a suzi quatro poznam dost dobre. U mna jasne vedie pred Joan Jett alebo neskor Blondie. Ale o tom ze bola aj technicky velmi zrucna som nevedel, tiez by som rad pocul nejaku vyhravku od nej.
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #25 kedy: 14. November , 2007, 07:05:55 »

ja az tak velmi detailne nepoznam jej diskografiu, ale jej cca 8min. skladba (nepoznam nazov) s 5,5 minutovym solom na basgitaru bola svojho casu (aspon medzi basakmi) legendou. Hrala ju v Prahe v roku 1980 tusim. Ako velmi mlady chalan som si ten koncert nahral na magnetak (uf, ako archaicky toto slovo dnes posobi:-) a vyzival som sa v tom - aj ked nie som basak Som frajer. Cize je dost mozne, ze tieto predvadzacky hrala iba na koncertoch a na LP nie, ale tazko povedat...
Zaznamenané
vid
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 141


« Odpoveď #26 kedy: 14. November , 2007, 13:36:46 »

mne teraz pripojenie nedovuluje pozerat video, ale, nebude to nieco z tohoto?

http://www.google.com/search?q=suzi+quatro+bass+solo
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #27 kedy: 14. November , 2007, 14:15:56 »

to Vid: Asi to nie je ono, ja si tu skladbu pamatam ako trochu zivsiu. Toto bude nejaky modernejsi upgrade, aj ked nie zle. Ta starsia vec bola rychlejsia a matne si pamatam, ze tam aj spievala, ale to sa mozno mylim...Kazdopadnejsie to bolo nieco v rychlejsom tempe. Ked bude prilezitost, tak si to pozriem so zosilnenym zvukom, teraz som v pracio, tak velmi nemozem Žmurk
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #28 kedy: 30. Júl , 2015, 12:45:45 »

Takze na ytb som objavil jej prazsky koncert z roku 1979 (v utorok siel na CT ART) a nasiel som aj to jej solo o ktorom som tu pred dlhsim casom pisal. Skladba so solom zacina na 25:49 a solo zacina na 30:08
Link je tu:

Zaznamenané
Dafteaux
nováčik
*
Príspevkov: 58



« Odpoveď #29 kedy: 31. Júl , 2015, 20:49:11 »

Takze na ytb som objavil jej prazsky koncert z roku 1979 (v utorok siel na CT ART) a nasiel som aj to jej solo o ktorom som tu pred dlhsim casom pisal. Skladba so solom zacina na 25:49 a solo zacina na 30:08
Link je tu:


WOW! Fuuha zíram
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.094 sekund, 22 otázok.