Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 16:57:53
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampove komba Fender  (Prečítané 12897 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #45 kedy: 31. Október , 2012, 15:56:05 »

...  Na zdravie! vdaka za nazory chlapi, pozeral som na ten Twin Reverb a vyzera to ok. Este jedna otazka. Ak ma zosik konektor pre spiker s impedanciou 4 Ohm, mozem namiesto neho mlasknut 8 ohm attenuator ? Predpokladam ze koncove lampy neodpalim (len nizsim odporom), ale nebude to hrat prilis potichu ? ...
Bude to hrať o 3 decibely tichšie - ani si nevšimneš rozdiel.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #46 kedy: 18. November , 2012, 21:53:07 »

... tak som dotrepal domov 65 Twin Reverb RI. Super headroom a celkovo znie velmi dobre. Baritonova gitarka na tom hra uplne fantasticky. Som spokojny vdaka za radu chlapi  Na zdravie! ...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #47 kedy: 28. November , 2012, 22:09:23 »

... priatelia rad by som naskutku hodil tunaky do plena este jennu otazku. 65 Twin Reverb RI je stavany na 4 Ohm zataz (ako to indikuje konektor) co je v sulade so zapojenim dvoch reproduktorov z ktorych kazdy ma 8 Ohm a su zapojene paralelne. Cize jedna lomeno 8 plus jedna lomeno osem a to cele vylomene dalsou jednotkou:

1/R = 1/R1 + 1/R2

1/R = 1/8 + 1/8

1/? = 0.125 + 0.125

1/? = 0.25

1/4= 0.25

0.25 = 0.25

- napojil som to na Palmer PDI-03 ma impedanciu 8 Ohm, co znamena ze dava zataz dva krat taku vacsiu ako si vyzaduje koncak. Vravim o tom preto, lebo pri tomto zapojeni na "Int. Speaker" konektor po 15 minutach hrania je koncak horuci ako kloaka Vladimira Iljica Meciara. Ja som mal pocit ze koncak zacne varit len v pripade ak je nedostatocna zataz ako sme to tu uz pred nedavnom rozobrali, takze vcil tomu akosi nerozumiem. Je tam este konektor na externy reprak, mozno by sa aj ten dal nejako vyuzit v tomto pripade. Normalne ma to nasiera, a hrat nahlas cez repraky nemozem pretoze nechcem aby mi sused hodil do hlavy kvetinac ...
« Posledná zmena: 02. December , 2012, 21:57:39 od cembo » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #48 kedy: 27. Júl , 2015, 14:05:48 »

Fender 65 Deluxe Reverb. Aj ked to kombo poznam len z nahravok a z nahravania, tak vcera som sa mu povenoval viac.

Musim uznat, ze ma velmi prekvapilo, je to zrejme pre mna dalsie "must have" kombo, ktore hra vyborne aj potichu a hlavne pri vybudeni asi tak od 4+ nabera velmi kvalitny jemny drajvik ala nakresleny twin so screamerom.

Vsimol som si, ze kombo ma usmernovacku (?), ktora mi (naopak) vobec nevadila, prave ona robila prijemnu kompresiu a velky zvuk maleho kombicka. Pozeral som sa dozadu viackrat, ci tam nie su dva repraky, lebo hralo to ozaj plno a tucne.

Doslova taka mensia verzia Twinu bez odtrhnutych usi s velkou davkou dynamiky.

Poznate a mate skusenosti s tymto ampom?  :)

Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #49 kedy: 27. Júl , 2015, 14:34:26 »


Poznate a mate skusenosti s tymto ampom?  :)


Hej, hral som na starom Blackface este zo 60tych rokov a hralo fakt skvelo, uplne idealny bluesovy zosik. Paradny cisty aj nakresleny zvuk aj s humbuckermi. Majitel mi inak hovoril, ze nove zdaleka tak nehraju (mal aj nove), tak neviem. S novymi ale nemam skusenost.
« Posledná zmena: 27. Júl , 2015, 14:34:48 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #50 kedy: 27. Júl , 2015, 19:30:17 »

Hej, hral som na starom Blackface este zo 60tych rokov a hralo fakt skvelo, uplne idealny bluesovy zosik. Paradny cisty aj nakresleny zvuk aj s humbuckermi. Majitel mi inak hovoril, ze nove zdaleka tak nehraju (mal aj nove), tak neviem. S novymi ale nemam skusenost.

Je to slusny zosik, aj novy vie pekne hrat. Stary je podla mna viacej dynamicky, ale keby som mal ist do noveho urcite by som isiel do Custom 68 deluxe reverbu, co je spojenie Bassmanu a Deluxe reverbu.  Na zdravie!
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« Odpoveď #51 kedy: 27. Júl , 2015, 19:34:57 »

... v podstate ako tak pozeram rozne recenzie tak sa mi zda ze sa asi nakoniec budem rozhodovat medzi 65 Deluxe Reverb a Vibrolux. Jeden ja 22W a druhy 40W. Vibro King by asi siel prilis do penazi a neviem ci by to stalo za to. V podstate potrebujem super cisty headroom zvonivy zvuk takze ten break-point vzhladom k watazi nieje pre mna az taky dolezity ...

Inak Fender Vibro King je jeden z najlepsich Fender zosilovacov co som pocul zatial. Vrelo odporucam kazdemu.
Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 22 otázok.