Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 22:10:09
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Stelovanie vysky strunnika na Les Pauloch  (Prečítané 1908 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 11. Marec , 2006, 12:01:26 »

Som sa s tym dost hrajkal v poslednom case a tu su moje postrehy. Ak dame strunnik uplne najnizsie ako sa da dat (az k drevu), a vysku mostika (tym aj strun) nemenime, ziskame viac ostry prierazny zvuk, menej hutny trochu. Ak potom strunnik postupne zvysujeme az po urcitu uroven, ton sa stava viac hladkejsim a akoby sa zvyraznili basy a spodne stredy. Ak ho dame prilis vysoko, zdalo sa mi ze uz sa straca trochu sustain. Dalsia vec, co je zaujimava, ze cim ho dame vyssie a tym znizime uhol strun v smere na mostik, tym maksie posobia struny a lahsie sa benduje. Toto je najviac vyrazne pri tzv. topwrape, ked struny zavedieme cez strunnik opacne a prevedieme ich cez hornu hranu mostika. Vtedy ma gitara velmi plny a hlbsi ton s peknymi spevavymi vyskami a 11ky struny posobia ako 10ny pri hrani.

Toto su moje postrehy. Majitelia Les Paulov alebo inych gitar s tymto uchytenim strun, skusali ste toto tiez? Ake su vase postrehy?

Naposledy upravil Progrocker, : 11.03.2006 o 12:03
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 11. Marec , 2006, 12:37:03 »

No ja mam skusenost, ze cim nizsie, tym jasnejsie, tak ako si pisal. Ale kupodivu pri najostrejsich uhloch na ukor sustainu. Toto som zistil uz davno, a bolo to trochu pre mna prekvapenim. Zvysujucim sa strunnikom narasta sustain, ale zvuk pozvolna straca na brilancii. Ale zase do istej miery. Pri najmensich uhloch zacne aj sustain zase odchadzat, zvuk zacne trochu menit charakter, citit to je hlavne v nabehu tonu po brnknuti. Zacina sa to podobat akoby na pololubovku mozno - myslim ten attcak, nie farbu tonu... Strunnik som si nastavil raz kompromisne, ked som sa stymto hrajkal a odvtedy to uz par rokov neriesim.

Ale ten sposob prevliekania strun opacne mozno skusim, ked budem najblizsie menit celu sadu.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 11. Marec , 2006, 13:16:30 »

Vyskusaj, ja som bol sam dost prekvapeny zmenou pocitu z hry ale aj celkovym zvukom gitary. Vratil som sa sice k povodnemu, ale za pokus to stoji. Clovek si aspon vyskusa moznosti svojej gitary.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 13. Marec , 2006, 12:40:08 »

Ja mam na PRS kobylku typu PRS Stoptail, kde sa sklon neda nastavit a ton je jasny. Kontakt struny na kobylke je skoro po celom obvode.
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 10:44:48 od Martinlm » Zaznamenané
skuller
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 249



« Odpoveď #4 kedy: 13. Marec , 2006, 12:54:21 »

dr.karpathorky: a co oktavy? :huh:
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 13. Marec , 2006, 13:18:25 »

skuller napísal:
Citácia
dr.karpathorky: a co oktavy? :huh:


maju to dobre preratane. na 100% ladia vsetky struny
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #6 kedy: 13. Marec , 2006, 13:25:52 »

uf, tomu sa mi až veriť nechce, čo ak dám inú hrúbku strún??

heh, teda nie je, ale ty:laugh: :silly:

Naposledy upravil rady, : 13.03.2006 o 13:26
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 13. Marec , 2006, 13:36:21 »

rady napísal:
Citácia
uf, tomu sa mi až veriť nechce, čo ak dám inú hrúbku strún??

heh, teda nie je, ale ty:laugh: :silly:

Naposledy upravil rady, : 13.03.2006 o 13:26


Boli ta mnejake .008 ladilo, dal som tam .010 a stale ladi.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.