Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 17:31:24
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bedňa  (Prečítané 67091 krát)
0 užívateľov a 17 Hostí prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #90 kedy: 04. Január , 2006, 12:25:38 »

Vylo, poslal som ti odpovede na tvoje otazky sukromnou spravou. Ked tak, mozes to preklepat aj sem, aby boli odpovede  spristupnene aj ostatnym.
Zaznamenané
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #91 kedy: 04. Január , 2006, 13:16:23 »

ok uz je to tu


- doktor chcem sa to opytat na jednu vec dnes som bol v hudobninach a pozeral som jeden line6 box 4x12 a videl som ze to drevo je vecie ako 17mm bolo take 2-2,5 cm aj na fotkach marsallov sa mi zda to drevo take dake okolo tych 2 cm

majo - na Marshalloch, Mesach a urcite aj vsetkom ostatnom byva predny vnutorny obvod boxu rozsireny o listu. Marshall pouziva 15x20mm brezovy hranol. V predu je box 2x15mm=30cm siroky (to je to co vidis), ale to je len dojem. Skus sa pozriet, ako je hruby box zozadu. Je to z dovodu, ze predna doska s reproduktormi je na tu rozsirenu stenu zvnutra priskrutkovany.

---------

- a ohladne matrerialu neviem ale taka preglejka sa mi zda tazka jak svina ozaj marshall pouziva preglejku a aku z akeho stromu?.

majo - na tie lepsie boxy na trhu sa pouziva brezova preglejka. Toto je oficialne vyhlasenie od Marshallu, Mesy, Esh..... Ja na mojich Homemade boxoch mam brezovu preglejku, To iste pouzivaju aj dalsi vyrobcovia. Tazka nieje, naopak, brezova je z preglejok najlahsia a zvukovo najidealnejsia. Oni vedie, preco ju pouzivaju.

---------

- a nevies nahodou pod akym uhlom su skosene boxy zrezane?

majo - uhol ti nepoviem, ale pri standartnej velikosti boxu (75x75cm) hlbka dole byva 36cm a hore 29cm. Takto to pouziva Marshall, Mesa a vela dalsich vyrobcov.

---------

- to zrezanie zacina presne od polovice vysky boxu?

majo - ano, skosenie zacina od polovice boxu.

Naposledy upravil rastis, : 04.01.2006 o 13:35
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #92 kedy: 04. Január , 2006, 15:49:00 »

takze predna stena ak som spravne pochopil by mala vypadat takto /prierez/

tie bodkociarkovane ciary znazornuju srouby.

(obrazok sa stratil)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 01:03:04 od Martinlm » Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #93 kedy: 04. Január , 2006, 18:25:54 »

Z tychto fotiek sa da pochopit, ako to je konstrukcne riesene:

http://gitaristi.sk/files/rastis/bedna/reprobox.htm
Zaznamenané
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #94 kedy: 04. Január , 2006, 19:59:28 »

ako tak pozeram tak ty si tie listy lepil? lebo nevidim srouby
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #95 kedy: 04. Január , 2006, 20:14:50 »

pán.Dr.Karpat Korký ďakujeme vám za Interview pre náš portál bolo nám potešením.
Žmurk
Chalani super toto sa mi páči obsah P.M. zverejnený v podobe rozhovoru cool
Ja som čert..

Naposledy upravil admin, : 04.01.2006 o 20:29
Zaznamenané

tatko fóra
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2387



« Odpoveď #96 kedy: 05. Január , 2006, 09:26:59 »

Je zaujímavé,konkrétne MARSHALL bedňa 4x12,je vyrobená z brezovej preglejky 15 mm-tuším 10 vrstvová,ale zadnú stenu robia z drevotriesky.Údajne pre zmäkčenie zvuku.
Zaznamenané
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #97 kedy: 05. Január , 2006, 10:45:38 »

rastis napísal:
Citácia
Tie lacnejsie Marshally nie su z drevotriesky, ale z nejakeho lisovaneho papieroviteho materialu. Ja mam voci drevotrieske vazne vyhrady, mozno nie az tak objektivne, no rozhodne by som ju na vyrobu gitaroveho boxu, ktory musi prezit troch gitaristov nepouzil.

Rasťo a ten lisovaný materiál nieje náhodou MDF-ka? ja nic já vyčený stolár
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #98 kedy: 05. Január , 2006, 18:01:16 »

marrtin napísal:
Citácia
rastis napísal:
Citácia
Tie lacnejsie Marshally nie su z drevotriesky, ale z nejakeho lisovaneho papieroviteho materialu. Ja mam voci drevotrieske vazne vyhrady, mozno nie az tak objektivne, no rozhodne by som ju na vyrobu gitaroveho boxu, ktory musi prezit troch gitaristov nepouzil.

Rasťo a ten lisovaný materiál nieje náhodou MDF-ka? ja nic já vyčený stolár


Do pice, povodne som aj v tej Cerulikovej reportazi mal napisane MDF a Iggy donemoty prudil s tym, ze nie MDF. Tak som zacal tvrdit, ze lisovana papierova hmota a zasa zle Ja som čert.. .
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #99 kedy: 05. Január , 2006, 18:02:58 »

ffamp napísal:
Citácia
Je zaujímavé,konkrétne MARSHALL bedňa 4x12,je vyrobená z brezovej preglejky 15 mm-tuším 10 vrstvová,ale zadnú stenu robia z drevotriesky.Údajne pre zmäkčenie zvuku.


Tak to je uplna sranda. Aj ja mam zadnu stenu z drevotriesky, pretoze mi nevysla preglejka a drevotrieku som mal po ruke - reku na zadnej  stene neublizi :). A ono to je este lepise B) .
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #100 kedy: 05. Január , 2006, 18:05:08 »

vylo napísal:
Citácia
ako tak pozeram tak ty si tie listy lepil? lebo nevidim srouby


Su srobovane, lepsie sa pozri.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #101 kedy: 09. Január , 2006, 17:22:46 »

ffamp napísal:
Citácia
Je zaujímavé,konkrétne MARSHALL bedňa 4x12,je vyrobená z brezovej preglejky 15 mm-tuším 10 vrstvová,ale zadnú stenu robia z drevotriesky.Údajne pre zmäkčenie zvuku.


To je fakt, hovoril to aj ESH.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #102 kedy: 09. Január , 2006, 17:23:04 »

admin napísal:
Citácia
pán.Dr.Karpat Horký ďakujeme vám za Interview pre náš portál bolo nám potešením.
Žmurk
Chalani super toto sa mi páči obsah P.M. zverejnený v podobe rozhovoru cool
Ja som čert..

Naposledy upravil admin, : 04.01.2006 o 20:29


vdaka;)

Naposledy upravil admin, : 21.01.2006 o 21:16
Zaznamenané
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #103 kedy: 12. Január , 2006, 23:55:00 »

rasto: ja som neprudil do nemoty s tym, ze NIE MDF. Ty si len napisal, ze MDF je lacna varianta. Vtedy som (raz) zareagoval na to, ze to je blbost. Drevotrieska, alebo lacna latovka, je urcite lacnejsia. Inak sranda, ze prave brezova preglejka je taka pouzivana. Pouziva sa brezove drevo vobec do nejakeho hudobneho nastroja? Stale nechapem tu politiku boxov... AKU rolu tam vlastne zohrava to drevo? Otazka je ciste recnicka, necakam odpoved. Mam totiz dojem, ze ju nepoznaju ani samotni vyrobcova :dry:

pozn. pod ciarou : MDF = Medium Density Fiberboard, jemne piliny su zlisovane do homogennej dosky, ktora je vdaka dobrej spracovatelnosti velmi vyuzivana v priemysle, ale ma tiez vyssiu hustotu nez niektore masivne dreva, cize sa hodi aj na ozvucnice posluchovych reprakov. ako z nazvu vyplyva, existuje aj LDF a HDF, avsak LDF uz nie je taka masivna a HDF zase nie je tak dobre spracovatelna. tolko k teme.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #104 kedy: 21. Január , 2006, 20:45:40 »

este ku konektorom vsimol som si ze na hlavach byvaju jacky ako vystup teda asi aj na bedniach budu jacky.
a pytam sa kedze z hlavy ide povecme vykon 100W tak asi sa tam klasicka gitarova linka /ako kabel/ neuzivy aky kabel sa tam letuje?
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 23 otázok.