Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. September , 2024, 17:27:09
Strán: 1 [2] 3 4 ... 17 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bedňa  (Prečítané 67074 krát)
0 užívateľov a 17 Hostí prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #15 kedy: 15. December , 2004, 16:18:08 »

Pri basovych reprakoch byva slabsia citlivost, takze by sa mali davat o nieco vacsie wataze, ale inak je to podobne ako u gitarovych.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #16 kedy: 25. Máj , 2005, 21:47:51 »

na basu treba 8x10, najlepsie od ampegu,na bednu nejaku lampu,tiez najlepsie od ampegu a je to:-)
Zaznamenané

o-yep sro
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #17 kedy: 26. Máj , 2005, 09:21:42 »

Nedodava ampeg aj basakov?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #18 kedy: 26. Máj , 2005, 10:24:00 »

dufam ze nie:-) inac by som mohol prestat cvicit a vsetka snaha by bola nanic:-)
Zaznamenané

o-yep sro
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 26. Máj , 2005, 10:43:24 »

Nie je na basu lepsi z jedneho pohladu skor FET zosilnovac? Lampy maju vacsiu dynamiku a to moze byt pre neskuseneho hraca udajne nevyhoda - ak nehra prstami uplne dokonale.
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #20 kedy: 06. Jún , 2005, 18:01:26 »

mam taky napad, ze si spravim bednu. teda, bednu uz mam (trocha som sa pohral so starou skrinou:) ) d-580 x s-465 x v-670. vychadzam z toho ze tie rozmery hadam az take podtstane niesu... mohol by som do nej dat jeden alebo dva 200w repro zomax s neviemakou citlovostou, rozmyslal som zeby som ju nechal celu uzatvorenu - to by znamenalo nulovu pracu. bolo by to k 50w lampovej hlave... co si o tom myslite? je to blbost alebo sa s tym bude dat zit? kedze to bude len na doma, snad by stacil aj jeden ten zomax...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #21 kedy: 06. Jún , 2005, 19:42:12 »

Najprv k Zomaxu. Tu firmu vobec nepoznam. Pri pokuse s Google to nachadza vselijake podivne weby tuto zo stredovychodnej Europy, ziaden seriozny link. Konkretne model Zomax P-1250 co ponuka Roberto som nasiel na nejakej stranke, kde uvadzaju, ze je to 100W reproduktor, cena je 119$ ale neviem akych. Na ceskych weboch sa vyskytuje Zomax P-1250/C, pri ktorom sa uvadza, ze ma 150W a ze je basovy, cena je 790 ceskych korun. Skratka, 12"" 50W Celestion ROCKET50-8 som sice nikdy nepocul, ale stoji 1299,- Sk a budi moju doveru ovela viac. No a k bedni - to zalezi na materiale a konstrukcii, ako pri vsetkom. Ak je ta skrina z normalne hrubej preglejky a je pevna, ako ma byt, nemal by byt problem. Lebo ta bedna sa na zvuku prejavi podobne ako repraky. Ak je z blbeho materialu a zle dana dokopy, teoreticky moze mat problem s hocicim...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #22 kedy: 06. Jún , 2005, 19:51:13 »

Ja chcem bednu a la Rastisova. Jedenho dna :)
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #23 kedy: 06. Jún , 2005, 20:01:29 »

uvazoval som o tych robertovych. skrina je z drevotreiky chuderka:) ale zadna stena je z takej lepsej dosky co som nasiel na chalupe a ta celkom pekne rezonuje
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 06. Jún , 2005, 20:38:41 »

A to je dost zle.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #25 kedy: 06. Jún , 2005, 20:47:27 »

Ta preglejka by mala byt zaklad. Repraky sa daju kedykolvek vymenit, cize pri nich staci, aby mali standardenych 12"", ale material pouzijes len raz, takze hladal by som inu skrinu. Dobre spravena bedna je NA CELY ZIVOT !
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #26 kedy: 06. Jún , 2005, 20:50:25 »

300 hrmenych, tak si asi zbucham inu bednu??... ach ja neborak... hoci, roberto ma bednu tiez z bukasu a nic sa nedeje. ak budem mat zvuk ako on, v pohode si vystacim. a hlavne mam to zadarmo a hned:) v podstate riesim asi len ci bude otvorena, zavreta, ci bude zomax, ci voec nieco bude... mam z toho hlavu ako melon. tento tyzden vsetko osadim, vyskusam a uvidim ze ako sa to bude spravat. to je tak ked clovek chce dodrzat nizky rozpocet... dalsia moznost by bola nie dva zomaxy, ale jeden celstion, ked by ma vysiel dvojnasobok ako zdva zomaxy dokopy. a to ma netesi.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2309



« Odpoveď #27 kedy: 06. Jún , 2005, 21:13:15 »

Rob jak vies Žmurk. Mne sa vzdy ale viac osvedcil system malych krocikov - asi rok som hraval iba s jednym osadenym reprakom v bedni, druhu dieru som mal poctivo zapchatu zvnutra prisrobovanou doskou. Takto som hraval normalne v skusobni, kym som si nenasetril prachy na druhy reprak. Nieviem aku bednu ma Roberto, ale vsetky seriozne bedne sveta su z preglejky. Bedna by som volil zavretu. Da sa samozrejme experimentovat, napr. Mesa Boogie vyraba rozne do 3/4 otvorene boxy, zvuk ide akoby z vacsieho priestoru. V takom pripade by som si dal zalezat na materialy skrine este viac, takisto na reprakoch, aby to hralo ako ma. A dbal by som aj na rozmery, volil by som cestu presneho okopcenia tak konstruovanej bedne, trebars tej Boogie.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #28 kedy: 06. Jún , 2005, 22:39:31 »

Presne, najskor dat len jeden reprak a potom druhy pridat. Polotvorene a podobne bedne sa robia skor pri 1x12"", lebo tam potom zvuk ma z hora akokeby tvar 8micky (mierne..) Tam to vraj pomaha v sireni. A ma taka bedna mensie basy a viac ""vrieska"" Som rad, ze locksmith napreduje s aparaturou :)
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #29 kedy: 06. Jún , 2005, 22:52:27 »

No.. tie Zomaxy boli vraj vybrate z nejakej Marshallovskej bedne. Tazko povedat kolko z toho je pravda. Mozno by som zostal len pri to ze boli vybrate z bedne. Ale na druhu stranu, ked sme ich len tak namatkou vopchali do mojeho Acka (teda kopia 1960 A) tak to nehralo zle. Podla mna cena za tie repro je dost v pohode na to ako hraju. Niesu to celestiony, ale lepsie ako klincom do oka.. No nie?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 [2] 3 4 ... 17 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.131 sekund, 23 otázok.