Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
18. Apríl , 2024, 19:28:21
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Hughes & Kettner  (Prečítané 8090 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #15 kedy: 13. December , 2004, 21:55:16 »

no. a na lamped co vravis?
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #16 kedy: 14. December , 2004, 00:09:46 »

Na lamped som pocul dost protichodnych recenzii, takze takzo povedat co je pravda. jedni hovorili ze super, druhi ze nie.. komu verit?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #17 kedy: 14. December , 2004, 09:34:11 »

recenzii v casopisoch, alebo len nazorov znamych?
Zaznamenané

Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #18 kedy: 14. December , 2004, 12:38:10 »

na www.dasys.cz/kamzi/guitar/discuss
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #19 kedy: 15. December , 2004, 16:42:23 »

martinLM:no, bol som na ej stranke toho lampedu roberto: aj na sranke toho fora. no,ale nejaky dobry dojem to na mna nenechalo. posielaju to na dobierku, sak kde to vyskusam /to vratenie penazi-ktovie ako to je / okrem toho, nejake extra pozitivne ohlasy som na to nenasiel. skoda. nevadil by mi lampovy predzos. asi este musim setrit dalej. uf
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #20 kedy: 02. Január , 2005, 22:51:08 »

vie mi niekto vysvetlit, aky je rozdiel, ked zapojim efekt normalne do vstupu na combe, alebo do efektvej slucky? je to iny zvuk? alebo ako to je? lebo videl som z niektory o maju cez efektovu slucku a iny ich amju rad za radom pri sebe zapojene do inputu v combe. dakujem :)
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #21 kedy: 03. Január , 2005, 00:34:33 »

mno ked mas multak alebo predzosilovac tak ked to das do efektovej...tak si mozes volit do ktorej casti efektoveho retazca to zapojis...pomer dry/wet a podobne veci....mozes ho zapinat a vypinat nastavcenim v multaku....kdesto ked to das pred..tak si mozes vybrat iba zapnuty vypnuty....a ked mas este ten multak tak sa vela nastukas....ale zasa daktore efekty je zbytocnost davat do efektovej....napr volume pedal hej..heheh to by bola riadna kravina...alebo taky co mas furt furt zapnuty...ako naprilad daky expander alebo ekvalizer....takze je to jednoduche...preco sa na to vlastne pitas??? co chces konkretne zapojit....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 03. Január , 2005, 01:41:37 »

Darthez - je to velky rozdiel. Efektova slucka je vlastne medzi preampom a koncakom. Send je vystup z preampu do efektu a return je vstup do koncaku naspat z efektu. Ak pouzivas efekt typu distortion alebo ine skreslenie, dava sa pred zosilovac. Skreslenie obstara efekt, zosilovac moze dodat zvuku nejake korekcie a zosilni to. V efektovej slucke by booster hral divne. Ak pouzivas efekty ako reverb, delay, chorus a pod. tieto efekty so pouzivaju vzdy az za skreslenim. Predstav si, ze mas delay, ktory Ti robi ozveny a to by si skreslil. Vznikol by Ti gulas, asi ako ked brnknes cez vsetky struny. Cize ak mas aparat a pouzivas skreslenie z jeho preampu, taketo efekty sa musia dat do efektovej slucky. Ak pouzivas zvlast booster, mozes tieto efekty dat do efektovej slucky alebo pred aparat (ale az za booster), je to zhruba jedno a treba vyskusat co znie lepsie. Ak mas wah-wah pedal, mozes ho dat bud hned za gitaru alebo az do efektovej slucky. Obe zapojenia zneju uplne inac, lebo v jednom pripade zo zvukom kvaknes a az potom sa skresli a v druhom kvaknes uz zo skreslenym. Ovela castejsie sa pouziva zapojenie hned za gitaru aj ked v mnohych lacnejsich multiefektoch byva sekcia wah zaradena v retazci az za sekciou distortion. Ak mas externy EQ a das ho pred zosilovac alebo pred skreslenie, bude ti ovplyvnovat viac charakter zvuku, ako jeho farbu. Ak ho das do efektovej slucky (za skreslenie), bude Ti ovplyvnovat farbu zvuku. Ak das volume pedal pred skreslenie, bude Ti ovplyvnovat aj uroven skreslenia, nie len hlasitost. Ak ho das do efektovej slucky, bude robit iba s hlasitostou, navyse bude popripade stisovat aj sum vybudeneho preampu... Ak pouzivas cely multiefekt, znovu zalezi, ci pouzivas skreslenie z preampu na aparate alebo z multiefektu. Ak z preampu, treba multiefekt strcit do efektovej slucky. Ak pouzivas skreslenie z multiefektu, castejsie sa zapajaju multiefekty pred aparat, na ktorom mozes znovu stelovat korekcie. Ak ma multiefekt dostatocne silny vystup, mam skusenost, ze najprirodzenejsie znie zapojenie rovno do koncaku (return). Obides tak cely predzosilovac s korekciami a z aparatu bude hrat "neposkvrneny" zvuk multiefektu. Korekcie si budes moct nastavovat len na pedaly, ale zvuk by mal byt hutnejsi a menej ubzucany...
Zaznamenané
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #23 kedy: 03. Január , 2005, 20:18:44 »

rastis: presne takto som si predstavoval odpoved na moju otazku, dakujem. metalhammer: nic enchcem zapojit, len na koncertoch som videl ze to niektori maju takto vselijako pozapajane a nechapal som tomu, takze este raz obom vdaka za vysvetlenie :)
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.