Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 15:15:50
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Celestion Century Vintage 30 + Lead 80  (Prečítané 4004 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« kedy: 12. December , 2004, 22:35:05 »

Pred nejakou dobou som zakupil vo vypredaji v Auparku spominane dva kusy celestionov. Naprv som sa obaval kombinacie, ale nakolko maju rovnaku citlivost 99db tak som to riskol. Vysledok je taky, ze po osadeni kopie marshalovskeho Acka z bedne lezie velmi pekny rockovy zvuk. Mal som uz predtym doma Lead 80, ktora ma popis ako solistov sen. 80 Wattov v 12 palcovom repraku, kopec basov a stredov. Co sa mi na tomto repraku nepacilo, ze vnucuje svoj stredovy charakter aj mimo skreslenie. V kombinacii s Century Vintage 30 (co je vlastne len typicky Vintage 30 s neodymiovym magnetom) sa zvuky prekryli a vznikla velmi pekna kombinacia s dostatkom stredov a basov a s cinkavymi vyskami. Dokopy ma bedna 80 + 60 Wattov co je na 50W lampovu hlavu dost. Som velmi spokojny s vysledkom.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 13. December , 2004, 12:49:43 »

Roberto - v marshallskom acku mas 2 repraky ? A co mas v dalsich dvoch dierach ? Žmurk Inak niesom velky priaznivec mixovania reprakov... Radsej najst model, ktory uplne vyhovuje, ako narvat do jednej bedne niekolko typov. Na podiu budes snimat ktory reprak ? Celu bednu kondikom z dvoch metrov ?
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 13. December , 2004, 12:55:32 »

Neviem ani mne sa to nejak nezdá kombinovať repro.Robím si zálusk na Vintage 30 ale tak 4x12"" nech to stojí za to ale kombinovať repro.Veď každý má iný sound a spájať to dokopy ale ...proti gustu žiaden dišputát...
Zaznamenané

tatko fóra
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #3 kedy: 13. December , 2004, 13:27:34 »

Pokial maju repraky rovnaku citlivost, tak sa to da kombinovat. Inak pocul som zopar bedni, co mali kombinovane repraky a bolo to v pohode. Aj ja som si chcel spravit box s kombinaciou, ale mal som pochybnosti, ci je to dobre aj na snimanie mikrofonom, kedze ma jeden reprak inu farbu ako druhy. Ale planujem cez leto si spravit 4x12 box, kde budu vrchne dva Eminence Governor a spodne dva nejake 12"" basaky. Na tie podladene veci to bude dobre. A tvar bedne chcem ten vyssi o 8cm, ako som tu o tom uz pisal.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #4 kedy: 13. December , 2004, 14:38:31 »

Rastis> mam len dva repraky v Acku a dve diery. Viem ze tam unikaju nejake frekvencie ale skusal som to chvilu na plne(80%) gule a ma to poriadny tlak - basov a stredov viac nez treba. kombinacia reprakov> chcel som mat vintage century, ale ti ftaci v auparku mali jeden kus a vraj mi druhy dovezu aj v marci. Co je to za logika?? tak som si zobral Lead80, pricom komplet bedna + repro ma vyslo na 7500sk. Na reprakoch som usetril cca 2200 koli vypredaju a bedna s kolieckami stala 2800sk. Rastis tie repraky hraju spolu velmi pekne, mozno je tym Ackom + ze ma tie nezakryte diery ale aspon je ten zvuk taky nadlahceny a je tam dost vysok. V tomto mozeme polemizovat, ale kym nepocujes tak nevies. Žmurk
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #5 kedy: 13. December , 2004, 17:52:37 »

to Roberto: skus tie diery bez reprakov zakryt. Bude to asi lepsie. Takto ti to hra skoro ako otvorena bedna zo zadu. Ja by som tie diery zakryl.
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #6 kedy: 13. December , 2004, 19:04:58 »

mal som to v plane.. kazdopadne to chcem otestovat zakryte a aj otvorene.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 14. December , 2004, 11:19:55 »

Robo kukni sa ako to robí rastis to je prezentácia ""Komplet Menu"" Vieš stačí raz vidieť ako 100x počuť :))
Zaznamenané

tatko fóra
marrtin
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1784


"There are no facts, only interpretations." F. N.


« Odpoveď #8 kedy: 15. December , 2004, 19:54:59 »

To si nemyslím Roberto, podža mňa sú iné hodnotiace kritéria (čo sa týka zvuku) ako vizuálne!
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #9 kedy: 16. December , 2004, 11:25:48 »

Marrtin: to si asi neadresoval mne, ale Majovi, ze?
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 16. December , 2004, 13:11:58 »

Ja som nemyslel design ale zdokumentovanie výsledku
Zaznamenané

tatko fóra
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #11 kedy: 01. Február , 2006, 19:41:56 »

kto okrem muzikeru predava na Sk este celestion?
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.048 sekund, 22 otázok.