Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 03:48:35
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Texas Special Strat Pickups  (Prečítané 24265 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #30 kedy: 05. Marec , 2009, 16:39:24 »

prehod len tak na skusku na strednom singli vodice - cierny a zlty medzi sebou
... a daj vediet ako to hraje
Zaznamenané
sacho
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #31 kedy: 05. Marec , 2009, 16:45:22 »

No su to original Custom Shop Texas Special. Predtym som tam mal fabricke standard fendre a s tymto zapojenim to fungovalo OK. Nebrumelo to ani v kombinacii s HB. Skusim este prehodit droty na tom strednom a dam vediet.
Zatial vdaka za rady.
 Zdravíčko
Zaznamenané
sacho
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #32 kedy: 05. Marec , 2009, 17:20:00 »

Majo, tak ako si predpokladal. Prehodil som na strednom singli žltý a čierny drot a to konecne pomohlo. Snimace su urcite original. Kupoval som nove, celu sadu v original krabici. Je mozne, aby vo fabrike chybne prehodili droty?
Mimochodom, ak by mal niekto zaujem o singel ku kobylke nech sa ozve.
Vdaka za pomoc.


* Texas_Special.jpg (156.53 KB, 1292x912 - prehliadnuté 366 krát.)
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #33 kedy: 05. Marec , 2009, 18:09:48 »

Je mozne, aby vo fabrike chybne prehodili droty?
clovece, to je malo pravdepodobne
ale chybicka sa mohla stat  :)
Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #34 kedy: 05. Marec , 2009, 18:18:18 »

clovece, to je malo pravdepodobne
ale chybicka sa mohla stat  :)
Trocha OT ale už sa mi stalo že Celestiony alebo aj iné značkové repro mali opačné polarity  Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sacho
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #35 kedy: 08. Marec , 2009, 11:52:49 »

Chlapci, este by som mal na vas jednu otazocku. Texasy mam uz osadene. Ich zvuk je super, som velmi spokojny. No problem je medzipoloha - kombinacia kobylkovy HB a stredny singel. Zvuk je tu velmi divny. Je omnoho slabsi a taky akysi velmi vyskovy az nejak divne skresleny, jednoducho neprirodzeny. Ak stiahnem Tonovu clonu na nulu hra to OK.
 Pomoooc!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 08. Marec , 2009, 11:59:57 »

Chlapci, este by som mal na vas jednu otazocku. Texasy mam uz osadene. Ich zvuk je super, som velmi spokojny. No problem je medzipoloha - kombinacia kobylkovy HB a stredny singel. Zvuk je tu velmi divny. Je omnoho slabsi a taky akysi velmi vyskovy az nejak divne skresleny, jednoducho neprirodzeny. Ak stiahnem Tonovu clonu na nulu hra to OK.
 Pomoooc!

mas ho zapojeny ako ? ako cely HB + SC alebo cievka z HB + SC ? to co hovoris vyzera, akoby si ich mal zapojene v protifaze. zapoj to tak, aby ked mas prepnutu medzipolohu, tak nech Ti zostane z HB iba opacne magneticky orientovana cievka, ako stredny SC, druhu cievku skratuj do zeme - pouzi na to druhu polovicu 5polohoveho prepinacu. no a potom to uz iba eletricky zapoj spravne - ked to bude tiche a tenke, prehod kabliky.
Zaznamenané
sacho
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #37 kedy: 08. Marec , 2009, 12:23:50 »

Mala by byt zapojena len jedna cievka HB so singlom. Prehodit tie kabliky mam na HB? Je to Dimarzio PAF PRO. Mam na nom spojene biely s ciernym a zeleny s tym bez izolacie. Mam prehodit ten zeleny s cervenym?
Vdaka.

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #38 kedy: 08. Marec , 2009, 12:37:51 »

Mala by byt zapojena len jedna cievka HB so singlom. Prehodit tie kabliky mam na HB? Je to Dimarzio PAF PRO. Mam na nom spojene biely s ciernym a zeleny s tym bez izolacie. Mam prehodit ten zeleny s cervenym?
Vdaka.



vies co - pokial nevies, ktory zo 4och DiMarziovych je ku ktorej cievke, radsej prehod draty stredneho singelu a potom aj krkoveho (nech sedi v medzipolohe so strednym).

a takto - mala by hrat len jedna cievka z HB alebo naozaj hra ? rozumies trochu tomu alebo so to len mechanicky poletoval ? lebo teraz mas cerveny a zeleny - jeden ide na zivy, druhy na zem. len ked mas naozaj ten HB zapojeny na rozopnutie, tak na zem by Ti mali potom v tej medzipolohe ist tie druhe dva, ktore mas spojene dokopy (biely s ciernym), cize prehodit cerveny so zelenym Ti v tejto situacii nepomoze - v medzipolohe Ti akurat zostane hrat so strednym singlom ta druha cievka, ako predtym, takze sice mozno vyriesis, aby to nebolo zvukovo v protifaze, ale neodstranis brum... respektive takto - v tejto situacii, ako to mas, tak to zvukovo stensie, vsak ? a brum ? odide ako pri celom samom HB alebo nie ?
Zaznamenané
sacho
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #39 kedy: 08. Marec , 2009, 12:53:41 »

Az doteraz som si myslel ze tomu rozumiem.   ha ha ha
Mal som to takto zapojene s predoslymi fabrickymi singlami. No teraz po tych peripetijach s prehodenymi kablikmi na strednom singli som uz asi nacisto zmagorel.   ?§!.
No nic, idem skusit metodu pokusov a omylov.
Vdaka za pomoc.
 Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 08. Marec , 2009, 13:20:22 »

...
No nic, idem skusit metodu pokusov a omylov.
..

nemusis pokusom a omylom. vsak si rozkresli ten HB, ako idu kabliky z cievok. uvedom si, co sa stane, ked skratnes jednu z cievok, a ktora potom zostane. a premysli si, ako pomenit tie kabliky, ked chces dosiahnut opacnu fazu. a dojde Ti, ze nie prehodit cerveny so zelenym, ale z cerveneho a zeleneho spravit dvojicu (ktoru budes v pripade rozopnutia HB posielat do zeme) a ako vystupy pouzit cierny s biely. ked vymenis cerveny so zelenym, dosiahnes to, ze v rozopnutom stave bude hrat z HB ta druha cievka, ale elektricky Ti to fazu neprehodi (myslim fazu jednej z cievok oproti strednemu SC). sprav to tak, aby Ti vo dvojici so strednym SC zostala hrat ta cievka, ktora je voci nemu opacne magneticky orientovana, inac Ti to bude bud brumiet alebo hrat tichsie.

hlavne si to nakresli a zamysli sa - dojdes na to - ja to teraz pisem zbrucha, tak snad som Ta moc nedoplietol :)
Zaznamenané
Ďu-FFO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 135



« Odpoveď #41 kedy: 08. Marec , 2009, 17:15:13 »

nazdar, mám doma taktiež tieto snímače a chystám sa ich osadiť do svojej gitary, len kedže si robím aj elektroniku okolo toho aký má byť capaticor na potenciometri ak sú vš. 150K? dúfam že som to napísal správne a zrozumiteľne...
Zaznamenané

tenson LP, Kustom Quad100 HEAD, Kustom 4x12
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #42 kedy: 08. Marec , 2009, 17:24:12 »

nie 250 kilo ? take sa pouzivavaju ku singlom... mozno niekto so mnou nebude suhlasit, ale podla mna je kedno (uplne jedno vlastne nie :) ), ake das kondiky. ja pouzivam co pride v rozmedzi 0,022 - 0,047, bez tak su clony viac na skodu, ako na osoh :)
Zaznamenané
Ďu-FFO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 135



« Odpoveď #43 kedy: 08. Marec , 2009, 17:51:57 »

presne tak 250k, lebo idem kupovať od sivcaka nejake veci a mi treba este daco pichnut do objednavky a ten capaticor sa presne hodí; má tam 022, 033, 047 tak aký je lepšíHuh!
« Posledná zmena: 08. Marec , 2009, 17:52:37 od Ďu-FFO » Zaznamenané

tenson LP, Kustom Quad100 HEAD, Kustom 4x12
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #44 kedy: 08. Marec , 2009, 17:54:42 »

neviem, 022 napriklad. toto nie je vec, ktora je na robenie vedy - podla mna.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 22 otázok.