Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 02:48:06
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Texas Special Strat Pickups  (Prečítané 24262 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Ďu-FFO
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 135



« Odpoveď #45 kedy: 08. Marec , 2009, 17:55:18 »

a aký to má vplyv? alebo načo to tam vôbec je?
Zaznamenané

tenson LP, Kustom Quad100 HEAD, Kustom 4x12
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #46 kedy: 08. Marec , 2009, 17:58:01 »

a aký to má vplyv? alebo načo to tam vôbec je?


kup si vsetky 3, vyskumaj to a napis nam to sem. cez kondik sa posielaju vysky do zeme, potenciometrom sa reguluje, kolko vela vysok cez kondik odide. to je princip tonovej clony. ked posles do zeme vela vysok, zostane Ti zvuk poddekovy a nahovno... ako vravim, osobne tonove clony az tak neoblubujem, tudiz Ti ani neporadim, aky kondik je na to najlepsi...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #47 kedy: 08. Marec , 2009, 21:21:40 »

Chlapci, este by som mal na vas jednu otazocku. Texasy mam uz osadene. Ich zvuk je super, som velmi spokojny. No problem je medzipoloha - kombinacia kobylkovy HB a stredny singel. Zvuk je tu velmi divny. Je omnoho slabsi a taky akysi velmi vyskovy az nejak divne skresleny, jednoducho neprirodzeny. Ak stiahnem Tonovu clonu na nulu hra to OK.
 Pomoooc!
a pred tym, kym si otocil na tom strednom singli kable opacne ta medzikombinacia middle/bridge hrala dobre?
ak ano, tak daj na tom stredom singli tie kabliky tak ako boli
a na neckovom singli daj opacne

bude to hrat tak ako ma  Na zdravie!
Zaznamenané
sacho
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #48 kedy: 09. Marec , 2009, 08:44:38 »

Hej predtym hrala dobre, len to brumelo (aspon myslim). Ked dam naspat stredny singel a prehodim na krkovom, tak to bude zase v medzipolohe HB a stred brumiet. Zrejme budem musiet tak ako odporucal Rastis prehodit nieco na HB. A na druhej strane rozmyslam ci to nakoniec neurobim tak ako hovoris. Brum v tej medzipolohe mi az tak nevadi, kedze ju vyuzivam len na clean.
Vdaka za rady.
 Zdravíčko
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #49 kedy: 09. Marec , 2009, 12:12:22 »

Hej predtym hrala dobre, len to brumelo (aspon myslim). Ked dam naspat stredny singel a prehodim na krkovom, tak to bude zase v medzipolohe HB a stred brumiet. Zrejme budem musiet tak ako odporucal Rastis prehodit nieco na HB. A na druhej strane rozmyslam ci to nakoniec neurobim tak ako hovoris. Brum v tej medzipolohe mi az tak nevadi, kedze ju vyuzivam len na clean.
Vdaka za rady.
 Zdravíčko

ide to spravit aj tak, aby to nebrumelo. ak Ti to hralo predtym dobre, ale brumelo, tak sprav, ako pise Majo. prehod kabliky na strednom, aj na krkovom. a prehod vystupove kabliky aj na HB - mala by sa Ti vymenit cievka, ktora bude hrat v medzipolohe a malo by to byt OK. skus a napis :)

respektive - naozaj sa Ti pri HB+SC medzipolohe vypina jedna cievka ? ak hej, tak mal by si to mat zapojene, ze tie dva spojene (biely s ciernym) by mali ist na druhu polovicu 5 polohoveho prepinaca, na stredny snimac a kraj (kobylovy snimac) by mal ist do zeme, vtedy sa v medzipolohe jedna cievka HB skratne.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #50 kedy: 09. Marec , 2009, 12:23:48 »

medzipoloha to je niečo strašne to znie ako chora španelka ,vysrat sa na to nech to vrči to je rakanrol

to je jedine na Stratocastery pekne  Bacha na vec kamo!
Zaznamenané
sacho
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #51 kedy: 09. Marec , 2009, 21:23:39 »

Tak uz som to prepojil. Prehodil som kabliky na strednom aj krkovom singli a prehodil som aj vystupy na HB (cerveny a zeleny). Ta medzipoloha hrala zase slabo. Prehodil som tie kabliky na HB naspat a uz je to OK. Sice pri skresleni to v medzipolohe brumi, ale kedze ako som spominal vyuzivam tu kombinaciu na clean, tak nevadi. Teraz som s tym zapojenim konecne spokojny. Chlapci vdaka za pomoc.
 Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #52 kedy: 10. Marec , 2009, 01:13:32 »

... prehodil som aj vystupy na HB (cerveny a zeleny). Ta medzipoloha hrala zase slabo. Prehodil som tie kabliky na HB naspat a uz je to OK...

uz som sa pytal - naozaj to mas zapojene tak, ze sa Ti rozpaja cievka ?
Zaznamenané
sacho
nováčik
*
Príspevkov: 46


« Odpoveď #53 kedy: 10. Marec , 2009, 07:35:36 »

Myslim, ze ano. (Da sa to vidiet na aj obrazku, co som tu zavesil predtym)
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #54 kedy: 20. Apríl , 2009, 07:36:32 »

Myslite, ze tieto snimace su orientovane vyhradne na blues, alebo si s nimi viete predstavit aj rockovu gitaru? Ziaden metal...ROCK :)
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #55 kedy: 20. Apríl , 2009, 10:32:34 »

Myslite, ze tieto snimace su orientovane vyhradne na blues
nemyslim, su to kvalitne single vhodne na hocico
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #56 kedy: 20. Apríl , 2009, 10:35:02 »

Mám ich v gitarách FENDER FAT STRAT TEXAS SPECIAL aj v LONE STAR STRAT..sú to podľa mňa najlepšie znejúce single od Fendra, sú aj v Strate R.SAMBORA Signature.  Na zdravie!
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #57 kedy: 20. Apríl , 2009, 12:39:22 »

Myslite, ze tieto snimace su orientovane vyhradne na blues, alebo si s nimi viete predstavit aj rockovu gitaru? Ziaden metal...ROCK :)

to je blbost rozlisovat az takto snimace... bud hras rockovo alebo bluesovo, sniamace to nejak zasadne neovplyvnia...
Zaznamenané
Mazzi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 727


His spirit and music live on!


« Odpoveď #58 kedy: 20. Apríl , 2009, 12:49:58 »

Mal som skor na mysli, ci si rozumeju aj s vacsim drajvom...nie kazdemu snimacu to moze vyhovovat...a zase nie je to pravda, ze musis hrat bud len blues alebo len rock...mozes hrat aj oboje...ci sa to nesmie a ja o tom neviem? ha ha ha
Zaznamenané

Fender Stratocaster American Deluxe '09, Gibson LP Trad '16  -->[Pedalboard]-->Fender Super Reverb 65 RI, Fender Bassman '59 LTD RI, Fender Deluxe 112, Lab Series L5  '78.
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #59 kedy: 20. Apríl , 2009, 12:53:19 »

rozumejú..... Na zdravie!
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 23 otázok.