Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Apríl , 2024, 20:22:52
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Fast picking  (Prečítané 29848 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #15 kedy: 07. Apríl , 2004, 22:02:10 »

tak mozes vyuzit vyhodu, ze jazzIII vydrzi ovela dlhsie ako hocico ine. cervene su ako zo zuly, cierne trocka makksie ale mam ich rad obe:)
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 08. Apríl , 2004, 05:15:54 »

červené je skvelé čierne moc nepoužívam to som schopný odrať za 3hodinky.Ale mám ich doma hojnú zásobu.Tak nemám problém.Je to sila zvyku inak iné ani nekupujem v prípade vypadnutia používam typ""Dr.G fg1"" teda ukazovak pravej ruky ide to aj bez brnkátka clovek to vyuzije hlavne keď mu vypadne pri hraní a nechce prestat hrat sklidní trochu tempo a je to
Zaznamenané

tatko fóra
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #17 kedy: 08. Apríl , 2004, 19:57:37 »

s ciernymi sa mi lepsie hraju doprovody. cervene zase viac vydrzia... hlavne ze su. horsie je to s tym ako sa vyvija diskusia v skupine ''stupnice'' uz mi zacinaju liest na nervy:)
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #18 kedy: 09. Apríl , 2004, 00:20:25 »

co presne ti lezie na nervy ? tu sa rozoberaju tak subjektivne veci. nech napise ktokolvek hocico ,nikto mu na to nemoze nic povedat. moj nazor je taky: pouzivam plektrum znacky ""jim dunlop"" a to roznej hrubky /elektrika ,klasika ,jumbo/. vsetko zavisi od toho na co si zviknuty. tiez to zavisi od sily, uvolnenosti a rychlosti tvojich ruk a co s nimy chces dosiahnut. ci chces hrat rychlo ,alebo pomaly. tiez to zavysi od toho ako chces aby znel tvoj ton. cize ako drzis plektrum a ktorov hranov udieras na struny. inak najcastejsie hram nechtami /to su styri plektra naraz/ . neodvazil by som sa radit niekomu aku hrubku ,alebo znacku ma pouzivat. alebo odvazil -tak ako mu vyhovuje. na druhej strane plektrum neni az taka draha zalezitost treba si ich kupit viac druhov a skusat. to iste tvrdim o hrubke a vyske strun nad hmatnikom. proti gustu ziaden disputat a co ja viem co este...
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 09. Apríl , 2004, 00:34:20 »

Kto chce hrať rýchle behy, potrebuje tvrdé trsátko s nie úplne špicatým hrotom, aby kĺzalo cez struny a pri hre sa neohýbalo, tenšie sú vhodnejšie pri rytmickom hraní akordov na vytvorenie ostrejšieho, razantnejšieho tónu. Osobne najčastejšie používam 2mm(korytnačku alebo krokodíla), prijal by som aj aby na nich boli nejaké protišmykové(:o)) opatrenia, tak to riešim tak, že tam, kde sa držia, ich doškriabem ihlou, nožom alebo šrobovákom(:o)), celkom to pomáha. Veža zvukových možností sa dosiahne aj sklonom trsátka a posunom ku kobylke alebo ku krku.
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #20 kedy: 09. Apríl , 2004, 11:34:14 »

Ja viem presne čo mal locksmith na mysli v téme stupnice čím ďalej mám pocit že hru na gitaru môžem zabaliť pretože doteraz som hral aj bez stupnic a teóriie a bavilo ma to a teória ma desí a asi kazdého samouka aj ked by sa mi znacne rozsíril obzor a doplnil by som svoju technickú zdatnost o teoretickú dokonalost a skocil by som o krok vpred jasne ze kazdy tu podava svoj subjektivny názor ved preto je tu fórum a kazdý si uz zoberie co chce.Kazdý gitarista by si mal hladat svoju individuálnu cestu a nie sa po niekom opicit takých je už dosť
Zaznamenané

tatko fóra
Lubo
stály hosť
*****
Príspevkov: 908


-- JAZZ --


« Odpoveď #21 kedy: 09. Apríl , 2004, 13:01:30 »

Well said Guitman
Zaznamenané

Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #22 kedy: 09. Apríl , 2004, 18:52:33 »

marian: suhlasim. preto tam mam aj toho '':)''. je mi jasne ze kazdy si povie svoj nazor ale o tom som vobec nehovoril. mal som na mysli to co guitman. nevidim nic zle na tom ze sa tam vymienaju nazory na stupnice. od toho tu mame predsa forum.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #23 kedy: 10. Apríl , 2004, 02:09:12 »

Už som tu čítal, že niekto chce hrať ako Malmsteen, niekto ako Vai, Satriani, Petrucci..., to bez teórie a poriadnych hodín cvičenia každý deň nejde. Komu sa do toho nechce, ten sa už nejako vyhovorí. Ale nemusí byť každý virtuóz, treba hrať pre radosť.
Zaznamenané

Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #24 kedy: 11. Apríl , 2004, 11:37:18 »

Ja som zastanca toho nazoru ze teoriu vobec ale vobec netreba, nechcem sa stale ohanat Slashom, ale fakt max. staci vediet nejake stupnice, viac nic. Ale samozrejme ked to clovek uz vie tak to nie je na zahodenie, no myslim si ze ked ma clovek fakt talent a tvrdo cvici, tak sa to da aj bez teorie.
Zaznamenané

Keep rockin´
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 11. Apríl , 2004, 19:45:10 »

To nie je dobrý názor, napíš akú muzičku hráš a na akú úroveň sa chceš dostať. Neviem si predstaviť, keď niekto hodne veža cvičí, že sa nenaučí teóriu poriadne. Čo sa potom dá cvičiť bez teórie? Už si spomenul, že niekožko stupníc sa treba naučiť. Potom čo? Rozklady? Kožko? Jeden dur a mol? Alebo zložitejšie akordy? Takto by sme sa dostali v teórii dosť ďaleko. Kto cvičí veža a rád, ten sa teóriu určite naučí, kto cvičí málo, buď to k svojej muzike nepotrebuje a preto necvičí, alebo sa vyhovára a tým pádom zložitejšiu muziku nikdy hrať nebude.
Zaznamenané

kubriel
stály hosť
*****
Príspevkov: 1071


uiiiii


WWW
« Odpoveď #26 kedy: 13. Apríl , 2004, 19:42:50 »

mna teoria mooc zaujima, len sa nemam z coho ucit Smútim z harmonickich funkcii som uplne namakko... poriti, ucim sa len sem tam, ze sa nieco dozviem... z hudobnej ma vyhodili :) za zle spravanie a dochadzku
Zaznamenané

www.klacno.sk/ipp - INTERACTIVE PIXEL PAINTING
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #27 kedy: 13. Apríl , 2004, 23:45:46 »

Treba zlepšiť správanie a dochádzku a znovu sa prihlásiť. :o) Alebo si kúpiť knižky a sám sa učiť.
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #28 kedy: 14. Apríl , 2004, 05:24:48 »

bez teórie to nejde ja sa trápim už neviem kožko a bez teórie to môžem zabaliť.Je to nutné inak nikdy gitarista nebude vedieť co a v čom hrá a nie to ešte improvizovať keď sa nedonútim učiť teóriu odrazu to zabalím.A bude to určite čoskoro takto to ďalej už nejde.A nepýtajte sa kdo za to môže nech sa prizná sám.... :O)))))))))))
Zaznamenané

tatko fóra
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #29 kedy: 14. Apríl , 2004, 08:29:37 »

na mna sa tej teorie cosi nalepilo za tych (trepnem) X rokov od 1996. Zatial mi to teoreticky staci :), popravde nepoznam menovite stupnice - viem ze su od urcitych tonov, ale mam to uz v ruke a ta ide ako to citi. zabudol som napisat ze som chodil 5 rokov na klavir, ale noty som sa riadne nenaucil tak som sa vsetko ucit podla sluchu - vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody Smútim
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an aic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Strán: 1 [2] 3 4 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.119 sekund, 22 otázok.