Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 00:14:26
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: CORT X-TH  (Prečítané 6505 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« kedy: 21. Marec , 2006, 11:58:24 »

Tak by som vam chcel predstavit svoju buducu priatelku a spytat sa co vy na to. Jedna sa o CORT X-TH, priebezny krk a aktivne snimace EMG 81/85. Drevo je mahagon, krk je z piatich kusov, javor/orech. Cena 16.400 Kc. Coskoro si pre nu pojdem do prahy, lebo na slovensku o nej moc nechyrovat.

« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 00:52:36 od Martinlm » Zaznamenané
warwick
nováčik
*
Príspevkov: 26


« Odpoveď #1 kedy: 21. Marec , 2006, 12:02:24 »

Ja mám basu Cort, a napriek počiatočnej VEźKEJ nedôvere som sa s ňou veeelmi skamarátil.
Zaznamenané
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #2 kedy: 21. Marec , 2006, 12:08:03 »

Netvrdim ze CORT je naj znacka na svete, ale skratka ked vezmem za tie peniaze cokolvek ine, tak CORT mi da vzdy viac a v slusnej kvalite. Myslim, ze treba kupovat teraz, lebo za par rokov uz budu podstatne drahsi.
Zaznamenané
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #3 kedy: 21. Marec , 2006, 12:09:15 »

Jednu Cortu vlastnil donedavna Dr.Karpathorky a tusim s nou bol velmi spokojny.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 21. Marec , 2006, 12:20:37 »

molester napísal:
Citácia
Netvrdim ze CORT je naj znacka na svete, ale skratka ked vezmem za tie peniaze cokolvek ine, tak CORT mi da vzdy viac a v slusnej kvalite. Myslim, ze treba kupovat teraz, lebo za par rokov uz budu podstatne drahsi.


Presne tak, v USA sa predava Cort za podtatne ine peniaze ako tu.
Zaznamenané
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #5 kedy: 21. Marec , 2006, 12:29:27 »

Mam pocit, ze v USA uz ma Cort dost dobru poziciu a celkovo to tam beru ako kvalitnu znacku. A to si myslim mozu dovolit kupit aj ine, renomovanejsie znacky. U nas vladne este stale nejaka nedovera, co je myslim skoda. Ludia vrazaju prachy do znamich znaciek a pritom sa oberaju o vyhodnu a kvalitnu kupu. Komentare na americkych forach ma v tom utvrdzuju.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #6 kedy: 21. Marec , 2006, 13:02:54 »

Maš pravdu dr.karpat. aleCort made in USA,ale nie Korea.
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #7 kedy: 21. Marec , 2006, 13:16:01 »

molester napísal:
Citácia
Tak by som vam chcel predstavit svoju buducu priatelku a spytat sa co vy na to. Jedna sa o CORT X-TH, priebezny krk a aktivne snimace EMG 81/85. Drevo je mahagon, krk je z piatich kusov, javor/orech. Cena 16.400 Kc. Coskoro si pre nu pojdem do prahy, lebo na slovensku o nej moc nechyrovat.

naozaj stoji len tolko? na nete som videl, ze v USA stoji skoro 1000 dolarov... alebo je nejaky rozdiel medzi tymi co predavaju tam a u nas? ak stoji naozaj 16400 Kc, tak predavam svoju X6 a kupujem toto...
este mala otazka - neviete niekto, ci ma tato gitara tiez rozpinatelne snimace(na singel)? lebo na X6-ke je to vec na nezaplatenie
Zaznamenané
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #8 kedy: 21. Marec , 2006, 13:19:00 »

asdfg napísal:
Citácia
molester napísal:
Citácia
Tak by som vam chcel predstavit svoju buducu priatelku a spytat sa co vy na to. Jedna sa o CORT X-TH, priebezny krk a aktivne snimace EMG 81/85. Drevo je mahagon, krk je z piatich kusov, javor/orech. Cena 16.400 Kc. Coskoro si pre nu pojdem do prahy, lebo na slovensku o nej moc nechyrovat.

naozaj stoji len tolko? na nete som videl, ze v USA stoji skoro 1000 dolarov... alebo je nejaky rozdiel medzi tymi co predavaju tam a u nas? ak stoji naozaj 16400 Kc, tak predavam svoju X6 a kupujem toto...
este mala otazka - neviete niekto, ci ma tato gitara tiez rozpinatelne snimace(na singel)? lebo na X6-ke je to vec na nezaplatenie


nie pokial viem tak X-TH rozpinatelne snimace nema. Snimace su aktiv EMG 81/85 a rozpinaci snimac od EMG je akurat 89... ten najdes v CORT G290.
Ta cena prekvapila aj mna tak neviem v com je rozdiel... dufam ze ide o nejake uvadzacie ceny a nie preklep alebo rozdiel v kvalite.
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #9 kedy: 21. Marec , 2006, 13:27:55 »

oprava - na CORT.com je cena 1199 USD... :blink:
velka skoda s tymi snimacmi - ta gitara by bola uzasne zvukovo variabilna
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #10 kedy: 21. Marec , 2006, 13:30:15 »

a nejedna sa skutocne o verzie korea/usa pri takom cenovom rozdiele?
Zaznamenané

o-yep sro
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #11 kedy: 21. Marec , 2006, 13:39:27 »

asdfg napísal:
Citácia
oprava - na CORT.com je cena 1199 USD... :blink:
velka skoda s tymi snimacmi - ta gitara by bola uzasne zvukovo variabilna


Mozno by pre teba bola zaujimavejsia varianta X-Custom, ktoru maju v tom istom obchode v akciovej cene 14.400 Kc. Je osadena pasiv Seymour Duncan Invader/Jazz ... na jednom americkom fore som sa docital ze druha a stvrta pozicia nozoveho prepinaca funguje ako rozpajanie cievok. Ale neviem kolko je na tom pravdy. Jedno je vsak iste, ze X-Custom je o kusok variabilnejsia a zvukovo pestrejsia gitara ako X-TH.

inac ponuku toho prazskeho obchodu najde na http://www.guitarpark.cz/elkytary_cort.htm
Zaznamenané
molester
nováčik
*
Príspevkov: 31



« Odpoveď #12 kedy: 21. Marec , 2006, 13:41:57 »

pista58 napísal:
Citácia
a nejedna sa skutocne o verzie korea/usa pri takom cenovom rozdiele?


Toto fakt neviem. Podla tej ceny by to sedelo, ale z toho co ja viem tak CORT vyraba iba v Korei (lepsie modely, na tom mieste sa montuju aj Ibanezi) a potom v Indonezii ale to bolo kedysi a neviem ako je to teraz presne. Ale zaujimalo by aj mna...
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 21. Marec , 2006, 13:56:15 »

asdfg napísal:
Citácia
oprava - na CORT.com je cena 1199 USD... :blink:
velka skoda s tymi snimacmi - ta gitara by bola uzasne zvukovo variabilna



Tie ceny na nete nie su skutocne. Drviva vacsina firiem uvadza tzv MSRP (Manufacturer\'s suggested retail price) ceny.
V obchodoch sa da ten tovar v niektorych pripadoch najst aj 40% tej ceny...

Cisty marketig, nic ine. Pozor na to.
Zaznamenané

Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #14 kedy: 21. Marec , 2006, 15:05:48 »

rudy napísal:
Citácia
Maš pravdu dr.karpat. aleCort made in USA,ale nie Korea.

Podla mojich informacii sa v USA predava Korea za taketo ceny. Skutocne.
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 22 otázok.