Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. Apríl , 2024, 14:06:26
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: S/N ratio pri AMP  (Prečítané 1966 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« kedy: 21. Marec , 2006, 20:03:21 »

Sorry ze takuto temu davam sem do gitar ale neviem si pomoct a tu vzdy chodi najviac ludi tak mi mozno poradite.

Pri zosilovacoch sa udava (niekedy) S/N ratio. neviem co to je a tak sa chcem opytat ci to niekto nahodou nevie aby mi poradil. niekde som uz videl aj S/A alebo S/L nie som si isty ktore z tych dvoch, tak mi pls pomozte.

dakujem
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #1 kedy: 21. Marec , 2006, 20:26:45 »

S/N = signal-to-noise ratio, pomer sumu a signalu
ostatne neviem:blush: :)
Zaznamenané
hangar_18
stály hosť
*****
Príspevkov: 907



« Odpoveď #2 kedy: 21. Marec , 2006, 20:30:32 »

teda presnejsie:

S/N or SNR (signal-to-noise ratio) An audio measurement of the residual noise of a unit, stated as the ratio of signal level (or power) to noise level (or power), normally expressed in decibels. The \"signal\" reference level must be stated. Typically this is either the expected nominal operating level, say, +4 dBu for professional audio, or the maximum output level, usually around +20 dBu. The noise is measured using a true rms type voltmeter over a specified bandwidth, and sometimes using weighting filters. All these thing must be stated for a S/N spec to have meaning. Simply saying a unit has a SNR of 90 dB means nothing, without giving the reference level, measurement bandwidth, and any weighting filers. A system\'s maximum S/N is called the dynamic range. See the RaneNote Audio Specifications.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 23. Marec , 2006, 14:41:11 »

a chcem sa este opytat keby ste mali na vyber medzi zosikmi QSA 600 a IMG STA 700, ktori by ste si vybrali?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 25. Marec , 2006, 11:38:25 »

Do gitar absolutne nevhodne a tuto tiez asi moc nie.

Zjavne sa nepytas na gitarove aparaty a zjavne ani nie je jasne (aspon mne nie), co vlastne potrebujes vediet a na ake zosilovace sa to pytas...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 25. Marec , 2006, 19:12:26 »

uz chcem len vediet, ktory z tych dvoch zosilovacov by ste si vybrali - IMG STA 700 alebo QSA 600. nic viac nepotrebujem vediet
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 25. Marec , 2006, 19:40:22 »

:)
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.092 sekund, 22 otázok.