Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 05:53:16
Strán: [1] 2 3 ... 10 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: gitary SX  (Prečítané 40693 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kuko
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 72



« kedy: 24. Marec , 2006, 14:34:06 »

len tak zo srandy... mate niekto nejku skusenost s tymito gitarami, lebo na harmony central ich celkom chvalia.
Ako som si vsimol drahe nie su, tak by som chcel vediet o nich viac, aby som vedel ako sa k nim mam stavat...
Žmurk
Zaznamenané

...a odlož si lož...
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 24. Marec , 2006, 14:46:36 »

Na Harmony central pozor, za dobre hodnotenie mozno povazovat 9,2/10 a viac.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 24. Marec , 2006, 14:57:15 »

5. prispevok z hora . . .

http://www.gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=27028&catid=26&limit=10&limitstart=20
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #3 kedy: 24. Marec , 2006, 15:01:49 »

rasto, napis ty tvoj zazitok z auparku s touto znackou Žmurk
Zaznamenané
Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 24. Marec , 2006, 15:15:44 »

Hral som tusim na elektro akustike a velmi sa mi pacila blizsie som ju nestudoval ale bol som spokojny hlavne s elektronikou na nej.
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 24. Marec , 2006, 15:23:41 »

ja ked som si v muzikeri skusal wah, tak mi predavac supol ro ruky sx stratocaster a nic moc..hmatnik strasne poleno a zvukovo neviem posudit, pac som po prve kvakal o zivot a po druhe to bol nejaky chrastitkovy marshall
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #6 kedy: 24. Marec , 2006, 15:41:42 »

videl som  v jedných hudobninách sx strat a celkom ma prekvapilo, že gitara ani nie za 5 tisic má krk z fládrovaného javoru!!
moc tým gitarám neverím.. myslím si že za tje peniaze sa elektrická gitara ani nedá vyrobiť!!
a keď si spočítame že 10% bere predajca ďalších pár % distribútor.. doprava sem k nám z ďalekých ázijských krajín sa tiež musí podpísať kúsok na cene.. tak mi vychaádza že v ázii ludia platia za to, že môžu pracovať a ešte si každé ráno do práce donesú kus dreva (samozrejme také čo 20 rokov sušili v pivnici, správne narezané a pri správnej teplote a vlhkosti) aby z neho vyrobili njáky ten inštrument..
týmto nevravím, že tieto gitary sú fšetky ZLÉ, len im akosi neverím..
Zaznamenané

FALLGRAPP
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 24. Marec , 2006, 17:22:00 »

Basy SX maju v na Harmony-Central dobre hodnotenie preto, ze ich predava firma Rondo Music (ak sa dobre pamatam). Velmi dobry customer support a ultranizka cena. Na tych nastrojoch je super to, ze su z normalneho solidneho dreva (ziadne \"drevotriesky\" a podobne :D). Z tych trocha drahsich sa udajne pomerne casto objavia kusky na urovni priemerneho MIM Fendra. Len problem je ten, ze SX, co sa predavaju na Slovensku maju pravdepodobne velmi malo spolocneho s SX, co sa predavaju v USA cez Rondo Music.  Gitary SX z Rondo Music sa na rozdiel od SX bas s velkou popularitou nestretli.

Naposledy upravil MageZ, : 24.03.2006 o 17:24
Zaznamenané

Mr.Lado
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 452



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 24. Marec , 2006, 17:24:36 »

Mates
presne tak za tie prachy sa to da aspon ta elektro akustika bola dobra .. akoze za 6 litrov lepsiu neviem ci kupis.. elektricke neviem ..

ty borci co to vyrabaju  fakt platia za to ze chodia do prace asik :woohoo: :silly:  cena sa rovna kvalite
Zaznamenané

Sex, Gitary a Nu-Metal
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #9 kedy: 24. Marec , 2006, 22:55:08 »

som hral na akustike, velmi dobre sa mi na nej hralo, ale ten zvuk, noo taky lacny:(
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 25. Marec , 2006, 11:27:33 »

V Muzikeri som skusal nejake kombo a chnapol som po strate SX. Velmi sa mi pacil na pohlad a ta nizka cena mi vyrazila takmer dych. Akurat to malo chybicku, ze to vobec nehralo a struny to malo a aj kabel fungoval :). Neviem, kolko takychto nepodarkov sa firme podari, v kazdom pripade toto je vizitka aj predajcu...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #11 kedy: 25. Marec , 2006, 11:35:54 »

rastis napísal:
Citácia
V Muzikeri som skusal nejake kombo a chnapol som po strate SX. Velmi sa mi pacil na pohlad a ta nizka cena mi vyrazila takmer dych. Akurat to malo chybicku, ze to vobec nehralo a struny to malo a aj kabel fungoval :). Neviem, kolko takychto nepodarkov sa firme podari, v kazdom pripade toto je vizitka aj predajcu...


Mozno ich tak naschval robia, aby nehrali. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 25. Marec , 2006, 15:26:40 »

Vyberal som v Muzikeri pred Vianocami akustické gitarky pre mojich žiakov v cene tak do 6000,- a nebol som spokojný so žiadnou z vystavených kusov. Každá mala nejakú drobnosť, ktorá by po čase dosť vadila. Vtedy som vybral v Expose nejaké Marris gitary, ktoré síce tiež mali muchy, ale menšie a zvuk na preglejku bol celkom fajn.

 Potom som pre ďalšieho kamaráta začiatočníka vybral v januári v ponuke 30 hrmených jednu akustickú gitarku SX, ktorá takto vyšla okolo 3000,-, čo je dosť smiešna suma a on nechcel dať viac. To sa potom dosť zle vyberá. Takže 30% zžava jbola fajn.
 Chcel som, aby sa dalo vybrať si z viacerých rovnakých kusov, tak som to dohodol, že na predajni si budem môcť vybrať asi z 5.
Najhoršie bolo, že na predajni o tom nevedeli a chceli ma odpinkať, aj keď som sa tam dohodol aj s tými žuďmi, pre ktorých som to vyberal. Žiadna ústretovosť k zákazníkovi, aj keď ich všetkých poznám. Vraj o ničom nevedia, tak ich nič nezaujímalo. Po predložení dôkazov z mailu, ktorý som na moje naliehanie našiel cez net v ich PC a opakovanom vyjadrení sa, že bez vybavenia objednávky (ktorá už bola aj vopred zaplatená) z predajne neodídem, jeden chalanisko (šéf predajne) z tykania prešiel do vykania :) a nakoniec sa rozhodol mi vyhovieť.
 
S vežkou neochotou a tvrdením, že už sa budú gitary ťažko predávať, keď sú vybalené, som vyskúšal 5 akustických gitár SX. Každú som šteloval, nastavoval pnutie krku, lebo chalani v predajni boli telce a nevedeli, čo presne s tým majú robiť, aby to bolo lepšie. Bohužiaž každá mala nejaké muchy, napr. nemožnosť dopnúť krk na požadované pnutie, drnčanie o pražce na rôznych miestach a bez obrúsenia by sa to nedalo spraviť, vysoko struny, pri ktorom ani práca s krku nemohla pomôcť a pod.. Nebolo to až také tragické, ale predsa by to stále vadilo.

Nakoniec som jednu, ktorá už po nastavení bola v akotak prijatežnom stave, vybral.
Chalanisko, pre ktorého som to vyberal, sa tešil a uvedomil si, čo by mohol mať, keby len tak na blint kupoval v predajni s pomocou predavačov. :)
A vraj v pohode slúži k spokojnosti.

Ale teda zhrnutie:
Ochota vyhovieť zákazníkovi a spolupráca predavačov v Muzikeri je des,
gitary SX sú lacné výrobky určené pre hromadný predaj začiatočníkom, po dlhšom vyberaní a nastavovaní sa dá vybrať v pohode kus. Samozrejme v pohode kus myslím podža požiadaviek kupujúceho. Pre začiatočníka, ktorý si hranie možno za čas rozmyslí, je to ok kúpa. Ja by som si už takú gitaru nikdy nekúpil. Jedine k ohňu, kde sú straty povolené. :)
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 25. Marec , 2006, 15:34:15 »

Po tom co som si bol dva krat skusat v Marrise nejakeho mexickeho strata, a potom jak sa ku mne ty chlapici spravali som si ja uz povedal ze si kupim gitaru radsej u nich ako v muzikery kde ma clovek pocit ze ked si chce nieco vyskusat robi nieco zle. fakt ze co som tam dva krat bol dalo sa snimi vzdy aj na cene dohodmut takze mna uz muziker moc ani netrapi
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #14 kedy: 25. Marec , 2006, 20:44:37 »

S rôznymi \"chybami\"som sa stretol aj na značkových nástrojoch,mám dojem že kvantita je dôležitejšia ako kvalita.Trebárs Musicman  Axis za 2800 euro mal tak začistené pražce,že sa na nich dali prsty dorezaťTo bola funglovka v Muzik Produktíve..Včera som opravoval Fender strat -priamo z obchodu,nehral prostredný snímač,o nastavení ani nehovorím.Basa Cort,zle zapojená aktivita-tiež z obchodu.Takže nedokonalosť nie je len výsadou lacných značiek ako SX atď.
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 10 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.085 sekund, 22 otázok.