Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 23:14:07
Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Tony Iommi  (Prečítané 26573 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Hosť
« Odpoveď #15 kedy: 31. Marec , 2006, 21:14:25 »

Tomi napísal:
Citácia
jack_6.3 napísal:
Citácia
vzdy sa mi pacil jeho temny zvuk a celkovo sola,riffy mi vzdy zneli dost tajomne...


To bola aj myslinka zalozenia Black Sabbath...ked su ludia ochotni platit velke prachy za horory v kine, preco by sme nehrali strasidelnu hudbu?Ja som čert..


-vsak aj nazov si dali podla nejakeho stereho hororu black sabbath..
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #16 kedy: 31. Marec , 2006, 21:26:23 »

Glenn Hughes je vynikajúci spevák a slušný basák. Výrazne sa objavil v Deep Purple okolo roku 1973, kde aj spolu s Davidom Coverdalom vytvorili geniálnu spevácku dvojicu, Hughes hral aj na basu tam. Neviem prečo sa tak výrazne preslávil len Coverdale, obidvaja tam na dvoch albumoch spievali asi rovnaký počet sólových vecí a spolu robili perfektné dvojhlasy, kde Hughes išiel vždy ten horný hlas.

Potom spieval kadetade, vo vlastnej kapelke, v Black Sabath ...  Výrazný projekt spravil nedávno (už majú asi 3 albumy) s Turnerom (naspieval myslím jeden album s DP, nejaký s Malmsteenom ...) = Hughes&Turner Project (HTP) ako ex-speváci Deep Purple. Strašne nadupaný hardrock s vynikajúcimi spevmi.
Zaznamenané

Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 04. Apríl , 2006, 14:02:44 »

Dugo napísal:
Citácia
...podla mna je vynimocny aj v tom, ze aj napriek handicapu (chybaju mu posledne clanky na dvoch prstoch na lavacke) sa nevzdal a makal na sebe... si mozte vsimnut ze tam ma take nake nastavce alebo co...vyzera to jak leukoplast...B)

Kto si to nevie predstavit, tak asi takto...

(obrazok sa stratil)
« Posledná zmena: 05. Január , 2007, 10:33:00 od Martinlm » Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
na3pe
nováčik
*
Príspevkov: 26


« Odpoveď #18 kedy: 04. Apríl , 2006, 15:33:19 »

Dugo: akurat ze tie clanky mu chybaju na pravacke kedze je lavak
Zaznamenané
midnightstranger
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1612


nech sa práši...


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 04. Apríl , 2006, 16:47:24 »

Hned mi to bolo divne, ved viem ze je lavak. Žmurk Inak fandim o to viac. Asi to nie je lahke takto hrat.
Black Sabbath nemam nejako extra napocuvany, ale to co som pocul bolo v pohode, ci uz piesne Paranoid alebo Sabbath Bloody Sabbath.

Naposledy upravil midnightstranger, : 04.04.2006 o 17:48
Zaznamenané

Mam na haku ci je niekde gitara alebo nie je ... kaslite na gitary a radsej viac pocuvajte. Žmurk
Hosť
« Odpoveď #20 kedy: 04. Apríl , 2006, 17:31:04 »

...no jasne, som zapomnel ze je lavak... ked som kvoli tomu niekomu ublizil tak sa ospravedlnujem, uz sem asi nebudem ani pisat....ha ha ha Žmurk

pitu...minule som videl s Hughesom naky novy klip v telke a na gitare mu hral Dave Navarro a bol to celkom slusny rokec...akoze na tuto dobu plnu sraciek v mediach
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 11. Apríl , 2006, 14:58:14 »

ja som nedavno stiahol ten posledny album iommiho kde spieva Hughes, album sa vola fused. Je to dobry rokec, podladene gitary, nadupany spev, vrieskacky takisto...mi to pripomina posledne albumy ozzyho.

btw pitu, nejaky ten album kde spieva gughes s turnerom by som od teba nejako poprosil...nahodou tam nespieva aj coverdale? lebo sa mi mari, ze to bolo trio
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #22 kedy: 11. Apríl , 2006, 15:02:00 »

iMbUS napísal:
Citácia
btw pitu, nejaky ten album kde spieva gughes s turnerom by som od teba nejako poprosil...nahodou tam nespieva aj coverdale? lebo sa mi mari, ze to bolo trio


Dalo by sa, otravuj ma s tým. :) Coverdale s nimi nespieva.
Zaznamenané

Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #23 kedy: 31. Január , 2007, 21:05:31 »

Tony Iommi -zakladatel metalovych/death metalovych rifov(predbehol dobu,zaciatkom 70tych rokov nebolo o death metale ani chyru ani slychu  Beeee )Na prvom albume ,hned v uvodnom songu je jedenen z najuzasnejsich gitarovych rifov 20storocia(a to mu stacili len tri kila) s ktoreho som uplne na sracky .Cisty koncentrat sialenstva, tak takuto muziku ja rad,ziadne omacky a keci okolo.Clovek hned vie ,o co sa jedna Bacha na vec kamo!
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #24 kedy: 31. Január , 2007, 21:14:49 »

presne tak. 4 ludia na podiu, ale taky plny zvuk a naslapanost ako keby ich tam bolo 2x tolko.
Zaznamenané

o-yep sro
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 01. Február , 2007, 08:41:54 »

Tom Iommi nemá chybu...jeho temné harmónie.
Najviac sa mi páčia albumy s Diom a Turnerom:
Heaven and Hell, Mob Rules, Tyr, Headless Cross
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #26 kedy: 12. Február , 2007, 18:35:56 »

dehumanizer je tiez vyborny. iommi je borec. a este ma aj dobry image odjakziva. Zdravíčko
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #27 kedy: 19. Február , 2007, 13:15:10 »

Na gitaristu ktoremu masina usekla z dvoch prstov hra neskutocne.Je to fakt vynikajuci hrac a skladatel.Pred nedavnom vysla kniha o BS.Su tam vypovede zakladajucich clenou BS.Doporucujem si ju precitat.
Zaznamenané
ewerfile
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 146



« Odpoveď #28 kedy: 19. Február , 2007, 14:11:08 »

Celkom dobrý gitarista. Je pravda, že pred konkurzom do Black Sabath si usekol prasty a Ozzy Osbourne, o napriek tomu zobral?
Zaznamenané

Slavo
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #29 kedy: 19. Február , 2007, 14:13:21 »

Nie. Black Sabbath založil Iommi s Butlerom, aspoň myslím. Ozzy prišiel neskôr. Iommi už pred Sabbathom hrával po iných kapelách. Prsty si usekol v posledný deň práce vo fabrike. Tam dal výpoveď, pretože už si mohol dovoliť byť profesionálnym muzikantom.
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 22 otázok.