Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 15:02:42
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Tony Iommi  (Prečítané 26542 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Sipko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 582


Matej Šipkovský


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 19. Február , 2007, 15:34:26 »

Viem, ze Ozzy prisiel ako posledny. Nasli ho na inzerat a ked sa stretli, tak zistili, ze spolu chodia do skoly.
Zaznamenané

www.facebook.com/BreakItDownOfficial
www.bandzone.cz/breakitdown         
www.youtube.com/user/BreakItDownOfficial
Ibanez SZ320   ->   Mesa Boogie Studio preamp   ->   Mesa Boogie 50/50 poweramp   ->   Marshall 1936
plichto
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 20. Február , 2007, 14:46:43 »

Na gitaristu ktoremu masina usekla z dvoch prstov hra neskutocne.Je to fakt vynikajuci hrac a skladatel.Pred nedavnom vysla kniha o BS.Su tam vypovede zakladajucich clenou BS.Doporucujem si ju precitat.

ako sa ta kniha vola? To si urcite zozeniem
Zaznamenané
plichto
Hosť
« Odpoveď #32 kedy: 20. Február , 2007, 14:48:51 »

Ja som cital ze si prsty usekol posledny den prace na pile a uz si myslel ze je vsetko stratene, ale jeho sef bol velkym fanusikom hudby, tak mu ukazal nejake video s gitaristom ktory mal tiez nejaky handicap a aj vdaka tomu sa rozhodol pokracovat
Zaznamenané
kmotor corleone
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 533


Tiez znamy ako don corleone.


« Odpoveď #33 kedy: 20. Február , 2007, 23:49:05 »

Čítal som o ňom v rock-reporte asi pred 7 srokmi. Že vraj mu tie prsty ani moc nechýbali. Jemu viac vadila absolútna strata citu v zvyšných troch prstoch, ta cirkulárka mu prerezala nejaké nervové obvody.
Zaznamenané

RED DEBILS
toymachine
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 233


devil play on SG


« Odpoveď #34 kedy: 04. Jún , 2009, 11:15:41 »

podla mna, jeho riff k pesnicke Iron Man je asi najlepsi riff, fakt parada, naj pesnicka od BS:woohoo:

celkovo tam je 5 najlepsich temnych riffov
Zaznamenané
toymachine
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 233


devil play on SG


« Odpoveď #35 kedy: 04. Jún , 2009, 11:17:11 »

...podla mna je vynimocny aj v tom, ze aj napriek handicapu (chybaju mu posledne clanky na dvoch prstoch na lavacke) sa nevzdal a makal na sebe... si mozte vsimnut ze tam ma take nake nastavce alebo co...vyzera to jak leukoplast...
urcite patri k najvplyvnejsim gitaristom rockovej sceny vobec....B)

chcel si povedat pravacke
Zaznamenané
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #36 kedy: 10. Jún , 2009, 12:03:49 »

Citácia:  link=topic=35436.msg35436#msg35436 date=1143232329
-A co poviete na tohto velikana? Pre mna je to najlepsi tvorca riffov vsetkych cias.

Naposledy upravil martinlm, : 24.03.2006 o 21:39

Myslim ze jeho tvorba po Sabbatoch je nerporovnatelne slabsia. Jeho riffi su uzasne no myslim ze ale pomerne lahko opocuvatelne. Za Black Sabbath to bolo uzasne  neuveritelne priekopnicke a doteraz to ma taky punc pretoze iba malo hracov dosiahlo ten zvuk ako on podladena gitara najtensie struny na trhu a umele prsty dva. Po Sabbate mi prisiel Tony uz o poznanie slabsi nie ako hrac ale ako tvorca proste jeho cas bol prave tam a vtedy s Ozzym Billom a Gezerom...... Zdravíčko
« Posledná zmena: 10. Jún , 2009, 12:05:41 od Pagey » Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 10. Jún , 2009, 12:11:13 »

Myslim ze jeho tvorba po Sabbatoch je nerporovnatelne slabsia. Jeho riffi su uzasne no myslim ze ale pomerne lahko opocuvatelne. Za Black Sabbath to bolo uzasne  neuveritelne priekopnicke a doteraz to ma taky punc pretoze iba malo hracov dosiahlo ten zvuk ako on podladena gitara najtensie struny na trhu a umele prsty dva. Po Sabbate mi prisiel Tony uz o poznanie slabsi nie ako hrac ale ako tvorca proste jeho cas bol prave tam a vtedy s Ozzym Billom a Gezerom...... Zdravíčko

Nerozumiem tvojmu prispevku. Aka tvorba po Sabbatoch? To vidis do buducnosti?

Ak nahodou myslis tvorbu Black Sabbath po odchode Ozzyho, tak vela fanusikov povazuje za naj obdobie s R. Diom, hlavne album Heaven and Hell. Mne sa najviac paci prvy a druhy album a potom prave Heaven and Hell.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #38 kedy: 10. Jún , 2009, 13:23:50 »

Nerozumiem tvojmu prispevku. Aka tvorba po Sabbatoch? To vidis do buducnosti?

Ak nahodou myslis tvorbu Black Sabbath po odchode Ozzyho, tak vela fanusikov povazuje za naj obdobie s R. Diom, hlavne album Heaven and Hell. Mne sa najviac paci prvy a druhy album a potom prave Heaven and Hell.

Ano ano ja povazujem sabbathov len kym neodisiel Ozzy potom to bolo podla mojho nazoru len torzo black sabbath proste mali si dat ine meno a slapat ako nova kapela a na moj vkus tam potom bolo az moc prvkov hudby 80 rokov a to je hruza zvuk klavesov a tak je pravda moc to nemam napocuvane lebo som to ani jeden album nedokazal dopocuvat dokonca mozno prave preto ze som mal pocit ze len chceju vymackat este nieco z nazvu ktory ma cveng ....... mozno keby to bol novy projekt.....lepsie by to bolo brane no podla mna napady proste dosli......bolo to len o menach
Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #39 kedy: 10. Jún , 2009, 13:35:20 »

Iommi je podla mna tak trochu precenovany gitarista, aj ked treba brat do uvahy jeho handicap... Riffy vymyslel celkom slusne, ale dokopy to nei je nic prevratne /aj ked je to generacne len slabo porovnatelne, tak riffy N. Bettercounta su nepochybne lepsie/
Co sa tyka BS a ich tvorby, mozno malokto vie, ze zacali takym zvlastnym blues-rockom, co sa ani neda proovnat s neskorsim stylom. Ozzy je sice istym sposobom ikona tejto hudby a urcite poznavacie logo kapely, ale Dio a jeho era su z pohladu skutocneho SPEVU a normalnych melodii cennejsie. Spekulovat o tom, ci islo o tu, alebo inu kapelu je zbytocne. Ozzy je Ozzy a BS je BS. Ze sa zmeni spevak je dost bezna zalezitost, podla mojho nazoru to bol prinos pre celu hardrockovu eru. Tony Martin bol tiez vyborny, taka odnoz Dia. Tato era priniesla slusne melodie
Zaznamenané
toymachine
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 233


devil play on SG


« Odpoveď #40 kedy: 10. Jún , 2009, 13:51:29 »

Tak neviem neviem. Black Sabbath s Ozzym bolo v tych casoch nieco jedinecne....celkovo aj Iommiho riffy, kidat na Iommiho a jeho prvotne skladby by si nemal su to pecky.....a ten jeho spev tam prsote pasol aj ked nema kvality Dia. Ale s tvorba s Diom to bolo ako pocuvat Rainbow s Tonym Iommim. Uplne sa stratila ta temnost. Ako povedal Ozzy po rozpade: Tony pocuval kapely, ktore pocuvali nas, Ja som pocuval iba hukot vo vlastnej hlave.
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #41 kedy: 10. Jún , 2009, 13:52:16 »

Iommi je podla mna tak trochu precenovany gitarista, aj ked treba brat do uvahy jeho handicap... Riffy vymyslel celkom slusne, ale dokopy to nei je nic prevratne /aj ked je to generacne len slabo porovnatelne, tak riffy N. Bettercounta su nepochybne lepsie/
Co sa tyka BS a ich tvorby, mozno malokto vie, ze zacali takym zvlastnym blues-rockom, co sa ani neda proovnat s neskorsim stylom. Ozzy je sice istym sposobom ikona tejto hudby a urcite poznavacie logo kapely, ale Dio a jeho era su z pohladu skutocneho SPEVU a normalnych melodii cennejsie. Spekulovat o tom, ci islo o tu, alebo inu kapelu je zbytocne. Ozzy je Ozzy a BS je BS. Ze sa zmeni spevak je dost bezna zalezitost, podla mojho nazoru to bol prinos pre celu hardrockovu eru. Tony Martin bol tiez vyborny, taka odnoz Dia. Tato era priniesla slusne melodie

Preceňovaný ako preceňovaný ....  prečo ho porovnávaš s N. Bettencourtom, ktorý bol x rokov po ňom a vyrástal práve aj  na tej tradícii ktorú okrem iných definoval práve Iommi.  (Progáč určite vymenuje aspoň tri kapely ktore boli lepšie ako BS ale neprerazily ... )

Keď Iommi začal hentak riffovať tak to rozhodne nebolo v móde ani rozširené ... o kombinácii  riffy + šialený spevák + "okultny image"  ani nehovorím ... 
Pozri sa na to z pohľadu tých ktorý nástup BS zažily a nie z toho uhla že porovnávaš gitaristov čo sa preslávili  za posledných 50 rokov.  Žmurk
Zaznamenané
toymachine
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 233


devil play on SG


« Odpoveď #42 kedy: 10. Jún , 2009, 13:58:50 »

Keď Iommi začal hentak riffovať tak to rozhodne nebolo v móde ani rozširené ... o kombinácii  riffy + šialený spevák + "okultny image"  ani nehovorím ... 
Pozri sa na to z pohľadu tých ktorý nástup BS zažily a nie z toho uhla že porovnávaš gitaristov čo sa preslávili  za posledných 50 rokov.  Žmurk
[/quote]

Moja rec...ze nijak prevratove....to nech si kua pise ze te riffy znamenali prevrat, a celkovo zvuk gitary
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #43 kedy: 10. Jún , 2009, 14:00:27 »

nemyslim, ze je precenovany... nikto Iomiho neporovnava so solistami typu Hendrix, Blackmore a pod... ja si myslim, ze to ako je povazovany (riffovy gitarista priekopnickej hardrockovej kapely) je uplne adekvatne...
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #44 kedy: 10. Jún , 2009, 14:06:51 »

Neviem...ak si porovnavam napriklad Deep Purple a BS v rovnakom obdobi (nemyslim sola), tak tie riffy mi nepripadaju az take ohromne prevratne. Jasne, ze jeho tvorba je hlavne o riffoch, porovnavat jeho sola je nezmysel. Nemyslim si, ze prave Bettencourt vyrastal na BS, aj ked je to mozne. Jeho riffovanie pripomina skor tradiciu Van Halen a podobne, su vystavane inak, nie na tom, ze chytim 2 tony (dominantu a subdominantu) a taham prstami po strunach. Mozno v tom bol jeden z priekopnikov, ale mne subjektivne nepripada ako nieco vynimocne v tej dobe (zaciatok 70. rokov). O "temnote" Ozzyho radsej nebudem spekulovat, mne pripadal vzdy skor ozraty a falosny ako temny :-) Beriem ho ako isty symbol, o kvalitach vtedajsich "melodii" tiez radsej nebudem spekulovat, lebo ma tu nadsenci stareho  podla nich jedineho praveho BS ukamenuju:-) Tak sa nehnevajte:-)
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 22 otázok.