Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
27. Apríl , 2024, 05:22:15
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Tony Iommi  (Prečítané 26574 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #45 kedy: 10. Jún , 2009, 14:13:47 »

Ano ano ja povazujem sabbathov len kym neodisiel Ozzy potom to bolo podla mojho nazoru len torzo black sabbath proste mali si dat ine meno a slapat ako nova kapela

Torzo kapely je, ked odide spevak a nahradi ho iny??? U mna je to skor GnR, kde ostal spevak a vsetci ostatni odisli a v podstate si zalozili kapelu.

Black Sabbath je prva skutocna metalova skupina, ktora vydala prvy skutocny metalovy album. Definovali styl postaveny na riffoch + cely ten image a brodel okolo. Iommi vymyslel zasadne skladby a melodie, na ktore prisahaju vsetco od Hetfielda po Satrianiho. U nas je BS dost nedocenena skupina napriklad v porovnani s Queen, ktory napriklad do polky 80. rokov hrali na zapade druhu ligu oproti LZ alebo DP.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #46 kedy: 10. Jún , 2009, 14:15:01 »

Neviem...ak si porovnavam napriklad Deep Purple a BS v rovnakom obdobi (nemyslim sola), tak tie riffy mi nepripadaju az take ohromne prevratne. Jasne, ze jeho tvorba je hlavne o riffoch, porovnavat jeho sola je nezmysel. Nemyslim si, ze prave Bettencourt vyrastal na BS, aj ked je to mozne. Jeho riffovanie pripomina skor tradiciu Van Halen a podobne, su vystavane inak, nie na tom, ze chytim 2 tony (dominantu a subdominantu) a taham prstami po strunach. Mozno v tom bol jeden z priekopnikov, ale mne subjektivne nepripada ako nieco vynimocne v tej dobe (zaciatok 70. rokov). O "temnote" Ozzyho radsej nebudem spekulovat, mne pripadal vzdy skor ozraty a falosny ako temny :-) Beriem ho ako isty symbol, o kvalitach vtedajsich "melodii" tiez radsej nebudem spekulovat, lebo ma tu nadsenci stareho  podla nich jedineho praveho BS ukamenuju:-) Tak sa nehnevajte:-)

cely tento prispevok vypoveda viacej o tom, ze Tebe sa subjektivne Black Sabbath s Ozzym nepaci.
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #47 kedy: 10. Jún , 2009, 14:20:41 »

cely tento prispevok vypoveda viacej o tom, ze Tebe sa subjektivne Black Sabbath s Ozzym nepaci.
hm...ja ho nejako moc nepocuvam, ale ak to mam zhodnotit tak, ze ktora era ma viac spolocne s dobrou hudbou, tak je to skor era bez Ozzyho, ako s Ozzym. Pritom mam niektore nahravky Ozzyho celkom rad, ale prave v BS sa mi zdal taky nejaky tupejsi, alebo ako to mam povedat...nespochybnujem celkove zadefinovanie stylu, to urcite nie
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #48 kedy: 10. Jún , 2009, 14:23:54 »

nie na tom, ze chytim 2 tony (dominantu a subdominantu) a taham prstami po strunach. Mozno v tom bol jeden z priekopnikov, ale mne subjektivne nepripada ako nieco vynimocne v tej dobe (zaciatok 70. rokov).

A vidiš ako sa to "ťahanie prstami" ujalo  Žmurk  ...   prvý album je klasika jak vyšitá, v podstate už ranno metalový folklór.

Keby mal Iommi  jeden cent za každého nádejneho gitaristu čo kedy zašéfoval pred publikom zloženým z kamošov doprovodnou linkou z Paranoid asi by bol za tie roky celkom vysmiaty    :) .
« Posledná zmena: 10. Jún , 2009, 14:24:32 od yngsteen » Zaznamenané
udry
Hosť
« Odpoveď #49 kedy: 10. Jún , 2009, 15:13:09 »

Každa era BS bola skvela a zaroven trochu ina.  R.J. Dio- Heaven And Hell,Dehumanizer
                                                                            I.Gillan - Born Again
                                                                            G.Hughes-Seventh Star
                                                                            T.Martinez-TYR,Forbidden,Cross Purposes
Všade tam su skvele nahravky.
A samozrejme era Ozzyho -hrbolata,komplikovana,uspešna,aj špatná.  Na zdravie!
Jo a porovnavat gitaristov 60-70 rokov s gitaristami rokov 80-90 je k......  jak chladnička na južnom pole. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 10. Jún , 2009, 15:18:41 od udry » Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #50 kedy: 10. Jún , 2009, 15:36:54 »

no ak môzem nieco k tomuto povedat ,tak mne ,keby ujebali padacky z dvoch prstov,tak jebem cele hranie na gitaru a nie este ,aby som dosiahol to co tosiahol tento gitarista.
Hosi si trosku povazte koho tu preberate !
Clovek ,ktory si musel vytvorit svoje vlastne postupi hrania,lebo sak mal iba dva zdrave prsty,dokazal neskutocny prevrat v hudbe.
Samozrejme ,keby nebolo ostatnych clenov ,tak by asi tazko bol pôvodny BS to co je fcil,ale to je uz vedlajsie.
BS je tatko Heavy Metalu
..a keby aspon jedna kapela z tohoto fora ma tak oslovila ,ako tato starina ,tak im budem do konca zivota opravovat zosiky zadara  Bavím sa skvele
BS je neskutocna snycla a vzdy bude
Zaznamenané
Pagey
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 311


JIMMY PAGE


« Odpoveď #51 kedy: 10. Jún , 2009, 17:42:41 »

Torzo kapely je, ked odide spevak a nahradi ho iny??? U mna je to skor GnR, kde ostal spevak a vsetci ostatni odisli a v podstate si zalozili kapelu.

Black Sabbath je prva skutocna metalova skupina, ktora vydala prvy skutocny metalovy album. Definovali styl postaveny na riffoch + cely ten image a brodel okolo. Iommi vymyslel zasadne skladby a melodie, na ktore prisahaju vsetco od Hetfielda po Satrianiho. U nas je BS dost nedocenena skupina napriklad v porovnani s Queen, ktory napriklad do polky 80. rokov hrali na zapade druhu ligu oproti LZ alebo DP.

Ja v ziadmom pripade nespochybnujem Iomiho tvorbu ani vplyv len si myslim ze zasadny vplyv jeho tvorby ktoru vsetci ostatny preberaju a vlastne od nej odrazaju (metal ale aj ine zanre) su su insirovene BS s Ozzym a nie koli samotmemu Ozzymu samozrejme ze to je vdaka Iomimu len proste gro vplyvu mali tie roky ked bol taky najoriginalnejsi a najviac inovatorsky......tj Black Sabbat: Tony Iommi,Ozzy,Geezer,Ward
« Posledná zmena: 10. Jún , 2009, 17:46:19 od Pagey » Zaznamenané

Vsetko co ma viac ako 5 potakov je podozrive
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #52 kedy: 10. Jún , 2009, 20:39:52 »

medzi tvorbou po povodnych black sabbath, treba spomenut aj jeho solove albumy. nadupany zvuk, super songy - aspon pre mna jeden z vrcholov mojej zbierky. napriklad skladba dopamine je vyborna. aj novy heaven and hell je super.
Zaznamenané
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #53 kedy: 11. Jún , 2009, 06:23:50 »

To all: ved OK, ja prinos BS nespochybnujem, pre HM asi znamenali dost vela...ja len nie som spadnuty na rit z tych riffov. Myslim, ze aj inym sa podarilo vela dobrych riffov uz v tom obdobi. Iommi snad aj kvoli tym prstom si vlastne vytvoril urcity priestor v hre na gitaru prave tymi riffmi. Ja som inac neporovnaval Bettencourta s Iommim, myslel som to tak, ze o Bettencourtovych riffoch sa tu chrochta menej ako v pripade Iommiho, co sa mi zda byt nespravodlive trochu - ak vezmeme do uvahy kvalitu jeho hry. Nerobim medzi nimi paralely a uz v prvom prispevku som povedal, ze generacne su ti dvaja uplne inde.
K BS nemam blizsi vztah, to co poznam z tej fazy zo 70-tych rokov sa mi zda byt take prvoplanove, ovela viac mi rezu Led Zeppelin, aj riffmi, aj vsetkym vlastne... V nejakom dokumente o BS potvrdili, ze v podstate potrebovali zvuk a "temu", ktorou sa chceli odlisit, lebo ten ich prvotny bluesrock bola parketa, ktoru robili mnohi ovela lepsie ako oni a nevynikali. Nuz, marketingovy tah sa osvedcil a v istom zmysle naozaj vytvorili nieco, na com stavali ti ostatni. Ja s tym mam nejaky vnutorny problem, to priznavam, ja za otcov HM povazujem skor Judas Priest, ich riffy a vobec image, zvuk mi prisli vzdy viac metalove a take ozejstnejsie.
Zaznamenané
atheysm
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 384


LEBO JA SOM koko*t


« Odpoveď #54 kedy: 12. Jún , 2009, 12:12:14 »

...Black Sabbath 1969-1978... Zdravíčko
Zaznamenané
toymachine
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 233


devil play on SG


« Odpoveď #55 kedy: 12. Jún , 2009, 12:33:54 »

...Black Sabbath 1969-1978... Zdravíčko

Klasická léta
Zaznamenané
Dave48
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 147


menej kecat, viac makat :-)


« Odpoveď #56 kedy: 15. Jún , 2009, 08:14:09 »

jeho riffy su nenahraditelny prinos do rockovej hudby...najviac ma stve, ked je pre vela ludi black sabbath ozzy, a pritom on bol len babka, panacik, ktory sa sfetoval a skriekal na podiu...inak ozzyho moc ani nezaujimala tvorba, texty si daval pisat basakom, proste mu to bolo jedno, a aj tak ho kazdy zere...a este k Iommiho urezanym prstom...vraj si ich po tej nehode dorobil z roztavenej plastovej flase...neviem, ci teraz nema uz nieco ine, ale klobuk dole, ked si niekto ureze prsty roztavi flasu a pokracuje...a prave jeho urezane prsty dost sabbath posunuli, lebo gitaru si musel podladit prave preto, ze ked stlacal struny na normalne naladenej gitare, nedalo sa to vydrzat, tak to podladili a duper to sadlo do ich vtedy ,,temnej´´ hudby...a fakt klobuk dolu pred tonom, co mu z tych ,,prstov´´ lezie...myslim, ze dost gitaristov mu ten ton moze zavidiet, nehovoriac o tom, ze tonymu chybaju prsty...velkyyy respekt pred tymto panom Zdravíčko
Zaznamenané
Zvuk
stály hosť
*****
Príspevkov: 957


...hudba je zmysluplne prerušované ticho...


« Odpoveď #57 kedy: 16. Jún , 2009, 06:50:58 »

medzi tvorbou po povodnych black sabbath, treba spomenut aj jeho solove albumy. nadupany zvuk, super songy - aspon pre mna jeden z vrcholov mojej zbierky. napriklad skladba dopamine je vyborna. aj novy heaven and hell je super.
  Jo,jo, prave pocuvam ten novy, aj ked hudobne nicim velmi neprekvapi, velmi sa mi paci,aka atmosfera z tej muziky ide. A to hlavne kvoli gitarovej hre Iommiho. A este jedna vec ma zaujala, Dio, napriek tomu, ze uz ma 67 rokov spieva neskutocne dobre.  Zdravíčko
Zaznamenané

Tak aj ty, nehodný druh môjho smutného života, podobáš sa verejnosti, ktorej nikdy neslobodno ponúknuť delikátne vône, čo ju poburujú, ale starostlivo vybrané odpadky.
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #58 kedy: 16. Jún , 2009, 07:33:47 »

  Jo,jo, prave pocuvam ten novy, aj ked hudobne nicim velmi neprekvapi, velmi sa mi paci,aka atmosfera z tej muziky ide. A to hlavne kvoli gitarovej hre Iommiho. A este jedna vec ma zaujala, Dio, napriek tomu, ze uz ma 67 rokov spieva neskutocne dobre.  Zdravíčko

..hm...Dio je jeden z najlepsich spevakov v rockovej historii..aspon podla mojho nazoru. Neskutocne vyzrety hlas, technika z neho lezie uplne prirodzene, je trochu skoda, ze az tak casto o nom nepocut. Na rozdiel od vselijakych tiezspevakov, ktorych je plna prdel a pritom spievaju dost nafigu...
Zaznamenané
LTBrock
nováčik
*
Príspevkov: 7



« Odpoveď #59 kedy: 07. Júl , 2009, 15:48:25 »

no ak môzem nieco k tomuto povedat ,tak mne ,keby ujebali padacky z dvoch prstov,tak jebem cele hranie na gitaru a nie este ,aby som dosiahol to co tosiahol tento gitarista.
Hosi si trosku povazte koho tu preberate !
Clovek ,ktory si musel vytvorit svoje vlastne postupi hrania,lebo sak mal iba dva zdrave prsty,dokazal neskutocny prevrat v hudbe.
Samozrejme ,keby nebolo ostatnych clenov ,tak by asi tazko bol pôvodny BS to co je fcil,ale to je uz vedlajsie.
BS je tatko Heavy Metalu
..a keby aspon jedna kapela z tohoto fora ma tak oslovila ,ako tato starina ,tak im budem do konca zivota opravovat zosiky zadara  Bavím sa skvele
BS je neskutocna snycla a vzdy bude


....Presne moja rec kamo.... Na zdravie!....
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.121 sekund, 22 otázok.