Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 10:08:57
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: otazocka ohladom nitrolaku  (Prečítané 2483 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« kedy: 26. Marec , 2006, 17:05:35 »

Na gitare sa mi spravila z nicoho nic taka mala bublina v laku. Pritom bola stale v puzdre. Neviete co to mohlo sposobit? Prilisne sucho? Izbu pravidelne vetram a nekuri sa v nej nejako extremne. Dufam, ze sa nebude nejako zvacsovat alebo pribudat dalsie. Ako sa tomu da zabranit? Prasklin v laku ma kopec, tie mi nevadia, ale toto uz viac.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 30. Marec , 2006, 13:11:35 »

Bublina v starom nitrolaku to nechápem?
Zaznamenané

tatko fóra
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #2 kedy: 30. Marec , 2006, 13:17:50 »

Proste sa na jednom mieste vytvorila taka vyvyseninka (vyzera to ako vzduchova bublina) a nevyzera to moc pekne. Bojim sa trochu, aby sa nezacal lak odtial odlupovat postupne alebo aby sa to nezvacsovalo. :unsure:

Naposledy upravil Progrocker, : 30.03.2006 o 14:18
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #3 kedy: 30. Marec , 2006, 16:35:04 »

Ja by sobm to niecim vyplnil, najlepse nejakou transparentnou živicou. Hrozí že s ti to moze preborit
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 30. Marec , 2006, 16:54:00 »

to by sa mohlo dať urobiť. zväčšovať by sa to nemalo maximálne tá vrchná časť odpadne ale presne vyplniť to lakom by sa dalo
Zaznamenané

tatko fóra
hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #5 kedy: 30. Marec , 2006, 17:10:53 »

lak ti rozlepta vrchný lak/ak je to nitro/, a zmenšuje objem zivica nie, vyplni ti bublinu a ostane tak ale musis urobit dve dierky, jednu na zivicu a jednu na vzduchaby sa dostal von. pripadne by som to zatiahol opatrne svierkou ak sa da, a ked aj prasne lak,tak bude  o jednu prasklinku viac
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 30. Marec , 2006, 17:51:58 »

hopík napísal:
Citácia
lak ti rozlepta vrchný lak/ak je to nitro/, a zmenšuje objem zivica nie, vyplni ti bublinu a ostane tak ale musis urobit dve dierky, jednu na zivicu a jednu na vzduchaby sa dostal von. pripadne by som to zatiahol opatrne svierkou ak sa da, a ked aj prasne lak,tak bude  o jednu prasklinku viac


Ja som mal  pocit, ze ide o malinku bublinku a ty do nej vrtat 2 dierky :). Ale inak dobre pises, lakom sa to vyplnit nepodari tak lahko.

Progi - jak velka je to bublinka ?

Ja co som si robil priesvitny nitrolak, dost hrubu vrstvu a leskly hladky povrch a samozrejme zostalo mi vnutri napriek vsetkej snahe zopar miniaturnych bublinok, tak vsetky casom po rokoch vyplavali napovrch. Normalne teraz, ako pises som si detailne pozeral svoj domlateny lak, prasklin zopar a miesto tych bubliniek su tam dierky. Ale vravim, uplne malicke, mozno pol milimetra priemer...
Zaznamenané
hopík
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 217


« Odpoveď #7 kedy: 30. Marec , 2006, 19:13:37 »

rastis ja som nemyslel väčšie dierky, vsetko samozrejme zavisí od velkosti tej bubliny...
Ak sa tam daju vyvrtat tie dierky, tak gitaru postavit tak aby bublina bola vertikalne, dolnou dierkou plnit zivicu, injekcnou striekackou. a horna dierka by bol vyfuk, ktory by bol na vrchu ale uplne ako sa len da
Este ma napadla jedna vec skusit tam cstreknut aceton ak je to ten nitrolak , urcite je tan nejaka hrubka, pockat kym trochu zmäkne a potom ptitlacit.
Ale to je len pokus omyl - mohlo by sa to podarit. Treba to len odhadnut, nemas to kde vyskusat, to je ten problem.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #8 kedy: 30. Marec , 2006, 19:45:53 »

rastis napísal:
Citácia

Progi - jak velka je to bublinka ?


Dlha asi 1 cm a siroka tak 1,5 mm. V podstate ju len tak ani nevidiet, len pod istym uhlom, ale serie ma to a dufam, ze sa nebude zvacsovat. Myslis, ze to je od tepla? Gitary mam v stabilnej teplote pomerne.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 30. Marec , 2006, 20:03:33 »

Ja by som povedal, ze tam bola kdesi uplne pri dreve odjakziva (nechytil na tom kusocku lak - zle odmastene miesto... ... cojaviem) a casom vyplavala na povrch - tak ako tie moje bublinky. Nakoniec asi praskne a to bude asi vsetko. Co s nou spravit netusim, co hovori Hopik vyzera ako dobry napad, ale sam neviem, ci by som sa do toho pustil alebo by som sa na to vykaslal a nechal to tak.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #10 kedy: 30. Marec , 2006, 20:27:51 »

Necham to tak, ved je to stara gitara, tak nech starne prirodzene :).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.117 sekund, 22 otázok.