Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 01:46:49
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Starnutie gitary a vyvoj na jej cenu  (Prečítané 7875 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« kedy: 28. Marec , 2006, 10:49:53 »

no by ma od expertov zaujimalo cim vsetkym sa moze znizit trhova hodnota gitary?

jedneho dna by som mozno chcel predat moju gibsonu, ked nebudem mat na najom :lol:
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 28. Marec , 2006, 11:00:42 »

Znizit sa moze najma modifikaciami a vymenami casti za nepovodne. Aky mas model a rok vyroby?
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #2 kedy: 28. Marec , 2006, 11:17:32 »

´94 les paul standard cherry sunburst a este ku tomu lavacka

no chcel by som vymenit napr. tune-o-matic, lebo sa mi velmi nepozdava poslednu dobu, a mozno novy pickguard, lebo je dost osuchany
Zaznamenané
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 28. Marec , 2006, 11:22:17 »

tak vymen a nechaj si tie stare veci dakde v zasuvke a potom ked budes kciet predat tak ich tam zasa nainstaluj a mas ...
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 28. Marec , 2006, 13:06:08 »

No tazko povedat, ci niekedy pojdu hore kusy z 90tych rokov. Myslim, ze si na nej v klude mozes pomenit, co len chces, len si povodne diely uchovaj.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 28. Marec , 2006, 13:19:10 »

Progrocker...nevyznám sa v Gibsonoch, ale sú Les Pauly z 90tych rockov vážne  o tožko slabšie oproti vintage kúskom z 50tych a 60tych rockov? Alebo aj z nich o dvadsať rokov budú \"vintage\" nástroje. Samozrejme nie tak cenené, ako originál vintage, ale dá sa pri novom nástroji na sto pro odhadnúť, že sa nemôže stať vintage nástrojom? (bavíme sa o Les pauloch a iných nástrojoch na ich úrovni)

Teoreticky by som považoval za možné, že pred tridsiatimi rokmi niekto podobne hovoril o Les Pauloch zo 70tych rockov, že na tie z 50tych a 60tych sa nechytajú a že ťažko tak stúpnu na cene..nie je to možné?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #6 kedy: 28. Marec , 2006, 13:38:37 »

Ano, bolo to tak aj u kusov zo 70tych a aj tie dnes stupaju na cene, ale ani zdaleka nie tak prudko ako starsie. Najviac su zvukovo aj celkovo cenene kusy do roku 61 asi. Potom druha skupina do roku 69. Posledna skupina co ide pomerne rychlo hore je 69-74. Dalej uz nie. Ale tie nikdy nebudu hrat tak ako tie povodne, kvoli pouzitemu drevu, konstrukcii atd. Kusy z 80tych rokov sa napr. daju zohnat lacnejsie ako nove, pretoze maju najhorsiu povest vseobecne. Z novsich si drzia cenu iba z Custom Shopu, bezne radove na cene zatial stracaju a myslim si ze nikdy na nej moc hore nepojdu.

Ak chces Les Paul, ktory bude vzdy cenou ist hore, kup kus vyrobeny najneskor do roku 1980. Dnes sa ich proste vyraba prilis vela (a zvukovo priemernych) na to, aby isli s cenou hore. Urcite sa dnesny nebude predavat o 47 rokov za 200 000 $ ako zachovaly original Standard z roku 1959, lebo ta 59na je proste ikona a ma zberatelsku hodnotu a bolo ich vyrobenych asi 300 alebo 500 kusov v tom roku.  

So zvukom je to tazko. Les Paul zo 70tych rokov zneje inak ako z 50tych a inak ako novy, jednak kvoli materialom, konstrukcii atd. Neda sa generalizovat. V priemere ale tie starsie zneju viac dreveno, viac rezonuju a maju bohatsi ton zvacsa, ale nemusi to byt uplne pravidlo. Povedal by som to asi tak, ze trebars Les Paul Custom z roku 1958 bude hrat vyrazne lepsie ako 99% dnesnych, Les Paul z roku 1968 vyrazne lepsie ako 95% dnesnych a Les Paul z roku 1974 bude hrat lepsie ako vacsina dnesnych. Cize pri pohlade na ceny sa najviac oplati kupit ten z roku 1974.

U Fendrov to plati v podstate velmi podobne, aj s tymi rokmi.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #7 kedy: 28. Marec , 2006, 14:17:12 »

je mozne ze ste sa tu uz chvalili , ale zaujimalo by ma ci tu na fore niekto aj ma jedneho z tych \"staříčkov\" ?
Zaznamenané
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #8 kedy: 28. Marec , 2006, 14:23:39 »

progrocker napísal:
Citácia
Ano, bolo to tak aj u kusov zo 70tych a aj tie dnes stupaju na cene, ale ani zdaleka nie tak prudko ako starsie. Najviac su zvukovo aj celkovo cenene kusy do roku 61 asi. Potom druha skupina do roku 69. Posledna skupina co ide pomerne rychlo hore je 69-74. Dalej uz nie. Ale tie nikdy nebudu hrat tak ako tie povodne, kvoli pouzitemu drevu, konstrukcii atd. Kusy z 80tych rokov sa napr. daju zohnat lacnejsie ako nove, pretoze maju najhorsiu povest vseobecne. Z novsich si drzia cenu iba z Custom Shopu, bezne radove na cene zatial stracaju a myslim si ze nikdy na nej moc hore nepojdu.

Ak chces Les Paul, ktory bude vzdy cenou ist hore, kup kus vyrobeny najneskor do roku 1980. Dnes sa ich proste vyraba prilis vela (a zvukovo priemernych) na to, aby isli s cenou hore. Urcite sa dnesny nebude predavat o 47 rokov za 200 000 $ ako zachovaly original Standard z roku 1959, lebo ta 59na je proste ikona a ma zberatelsku hodnotu a bolo ich vyrobenych asi 300 alebo 500 kusov v tom roku.  

So zvukom je to tazko. Les Paul zo 70tych rokov zneje inak ako z 50tych a inak ako novy, jednak kvoli materialom, konstrukcii atd. Neda sa generalizovat. V priemere ale tie starsie zneju viac dreveno, viac rezonuju a maju bohatsi ton zvacsa, ale nemusi to byt uplne pravidlo. Povedal by som to asi tak, ze trebars Les Paul Custom z roku 1958 bude hrat vyrazne lepsie ako 99% dnesnych, Les Paul z roku 1968 vyrazne lepsie ako 95% dnesnych a Les Paul z roku 1974 bude hrat lepsie ako vacsina dnesnych. Cize pri pohlade na ceny sa najviac oplati kupit ten z roku 1974.

U Fendrov to plati v podstate velmi podobne, aj s tymi rokmi.

Progy-fantasticky napisane, si ozajstny fajnsmeker, klobuk doleB) B) Žmurk Žmurk
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
Dorian
stály hosť
*****
Príspevkov: 853



« Odpoveď #9 kedy: 28. Marec , 2006, 14:25:13 »

bubla15 napísal:
Citácia
je mozne ze ste sa tu uz chvalili , ale zaujimalo by ma ci tu na fore niekto aj ma jedneho z tych \"staříčkov\" ?

PRGROCKER ma  GLP Custom z roku 1969 a ja mam Gibson  SG z roku 1970:evil: Ja som čert..
Zaznamenané

RnR & HD & tatarak & Jack Daniels
www.doriangrayband.com
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #10 kedy: 28. Marec , 2006, 14:39:50 »

dorian: foto poprosime a peknu recenziu ako na klemu!
Zaznamenané

o-yep sro
Milos1
stály hosť
*****
Príspevkov: 1250


Wherever you go, there you are!


« Odpoveď #11 kedy: 28. Marec , 2006, 15:22:32 »

Zalezi aj kus od kusu, aj dobry nastroj z 90tych rokov tiez nemusi stratit cenu. A ja som si naopak isty, ze v takom roku 2050 bude tvoja gitara stat 10 ktrat tolko co nove, ale Branova 100 krat. (mozno)
Zaznamenané

Gretsch, Gibson, Epiphone, C.F.Martin, Höfner, Boss, TCE, Vox, Fender, Elixir, Dunlop. www.neuszer.sk www.prorock.sk www.on-board.sk
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #12 kedy: 28. Marec , 2006, 15:24:33 »

Milos1 napísal:
Citácia
, ale Branova 100 krat. (mozno)


No podla mna skor to vide z mody a uplne sa na to zabudne, sorry Progrokac, ale bohac z teba nebude, ta cena nebude rast do nekonecna. :)
Zaznamenané

Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #13 kedy: 28. Marec , 2006, 16:16:51 »

Ak chce byť boháč, tak ju vo vhodnej chvíli môže vytradovať za dva barely ropy...


(teraz ma zabije:P Beeee Beeee Beeee Beeee )Popiskujem si Popiskujem si Popiskujem si Popiskujem si :dry: :huh:
Zaznamenané

bubla15
stály hosť
*****
Príspevkov: 972



« Odpoveď #14 kedy: 28. Marec , 2006, 16:23:47 »

no minimalne bude mat v r. 2050 neskutocnu hodnotu pre progrokaca :) ak sa neda na husle Beeee
Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.104 sekund, 22 otázok.