Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
27. Apríl , 2024, 00:09:02
Strán: 1 ... 28 29 [30] 31 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vlado Hudec - ukážky  (Prečítané 95622 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #435 kedy: 31. Máj , 2009, 10:08:26 »

ty mas nejake hudobne vzdelanie ? alebo to skladas podla sluchu ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #436 kedy: 31. Máj , 2009, 10:18:29 »

ty mas nejake hudobne vzdelanie ? alebo to skladas podla sluchu ?

no akurat na zakladke som mal hudobnu vychovu  Bavím sa skvele..nepoznam ani noty, uz som to tu asi pisal, cize vsetko vznika tak viacmenej nahodne :)..proste si hram, napadne ma nejaka melodia, alebo akordicka postupnost a potom tam uz iba doplnam jednotlive nastroje, co su v orchestri, aby to znelo priblizne jak ked to hra orchester.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #437 kedy: 31. Máj , 2009, 10:24:20 »

no akurat na zakladke som mal hudobnu vychovu  Bavím sa skvele..nepoznam ani noty, uz som to tu asi pisal, cize vsetko vznika tak viacmenej nahodne :)..proste si hram, napadne ma nejaka melodia, alebo akordicka postupnost a potom tam uz iba doplnam jednotlive nastroje, co su v orchestri, aby to znelo priblizne jak ked to hra orchester.

a pocul to uz nejaky absolvent kompoziciie VSMU ?  :)  je to podla hudobnej teorie ?  mozno si reinkarnovany Wagner :) nepustal si to nejakemu odbnornikovi co na to povie ?
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #438 kedy: 31. Máj , 2009, 10:28:27 »

a pocul to uz nejaky absolvent kompoziciie VSMU ?  :)  je to podla hudobnej teorie ?  mozno si reinkarnovany Wagner :) nepustal si to nejakemu odbnornikovi co na to povie ?

hehe :D...nie nepustal som to ziadnemu absoventovi VSMU, nepoznam nikoho takeho. A nemam fakt ani sajnu, ci je to podla nejakej teorie, ja som v tejto oblasti uplny analfabet. Ale nemysim si, ze je to nejako extra zlozite, co sa tyka kompozicie, poznam jedneho chalana z BA, co tiez robi takuto podobnu hudbu, pokial viem, tiez hudbu nikdy nestudoval a podla mojho nazoru su jeho skladby obcas aj kompozicne zaujimavejsie ako moje. Proste ked sa niecomu dlho venujes a robis to systematicky, tak raz na to prides, ze ako sa to robi, nemusis chodit do ziadnej skoly. Akurat skola ti pomoze v tom, ze sa vyhnes systemu pokus - omyl, lebo tam ti ucitel povie, ako sa co robi a ako co funguje, takze nezabijes zbytocne tolko casu skusanim a hladanim. Ale v dnesnej dobe internetu nepotrebujes uz fakt nikam chodit, vsetko je na webe  Bavím sa skvele
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
urmo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



WWW
« Odpoveď #439 kedy: 31. Máj , 2009, 11:00:11 »

Tie sample su brutalne kvalitne Vlado, je sice pravda ze dobry sound Ti zakryje nedostatky v kompozicii, ale aj tak je to popiči. Keby sa rok-dva povenujes harmonii, proste aspon zakladnu os, aspon šajn by uplne stacil - dodalo by to tomu nove rozmery. A potom sa hrat s tym sam, tak by si bol strasny kral. K tomu tie sample, ozaj dobre. Ovela lepsie nez to pred rokom. Drz sa  Na zdravie!
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #440 kedy: 31. Máj , 2009, 11:55:03 »

toto poznam..lenze s tymto orchestralny track nespravis..tu su akurat vselijake loopy, hlavne perkusivne a vselijake efekty. Takychto kniznic je viac, napr. este Stylus RMX.

takze dobre tomu rozumiem, ze to mas generovane z toho Stylus ...  + to co pisal Musicman ?
Zaznamenané
Semish
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 5879



WWW
« Odpoveď #441 kedy: 31. Máj , 2009, 11:58:28 »

Stylus je vynikajuci (aj tie jeho rozsirenia), odporucam tiez na taketo "scenicke" a ethno loopy aj Stormdrum a SD2 (mam obidva a je to uzasne).
Zaznamenané
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #442 kedy: 31. Máj , 2009, 12:00:42 »

to je LEGO stavebnica robit takuto hudbu uz dneska.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #443 kedy: 31. Máj , 2009, 12:00:49 »

Tie sample su brutalne kvalitne Vlado, je sice pravda ze dobry sound Ti zakryje nedostatky v kompozicii, ale aj tak je to popiči. Keby sa rok-dva povenujes harmonii, proste aspon zakladnu os, aspon šajn by uplne stacil - dodalo by to tomu nove rozmery. A potom sa hrat s tym sam, tak by si bol strasny kral. K tomu tie sample, ozaj dobre. Ovela lepsie nez to pred rokom. Drz sa  Na zdravie!

nazdar :)..praveze tie sample az take dobre nie su, teraz budem mat lepsie :)...ale vdaka  Na zdravie!
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #444 kedy: 31. Máj , 2009, 12:02:52 »

to je LEGO stavebnica robit takuto hudbu uz dneska.

so svojimi amaterskymi pokusmi / postupmi som teda dost zaspal ako tak pocuvam a citam...
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #445 kedy: 31. Máj , 2009, 12:03:01 »

takze dobre tomu rozumiem, ze to mas generovane z toho Stylus ...  + to co pisal Musicman ?

nemam nic generovane a Stylus ani nemam. Obcas pouzijem nejaky perkusivny loop, ale NIKDY nie hotovy, vzdy si ho vyrobim sam. Lebo tie hotove loopy su sice fajn, ale potom sa stane,ze ten isty loop pocujes v x inych skladbach a to ja nechcem. Cize vyrobim si vlastny loop a mam zaruku, ze je originalny. Pouzivam vacsinou Stormdrum, teda jednotlive zvuky odtial, nie loopy. Ako tu Semish spomenul.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #446 kedy: 31. Máj , 2009, 12:04:07 »

to je LEGO stavebnica robit takuto hudbu uz dneska.

neviem ako to myslis, lebo toto neni Music Magic Maker  Bavím sa skvele...toto je uplne to iste, ako ked kreslis noty na papier, len to robis v sekvenceri na pc. Je to normalna kompozicia od A do Z.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #447 kedy: 31. Máj , 2009, 12:04:25 »

pockaj  - aky loop ? nebavime sa o celych frazach ? ci ako to je ?
Zaznamenané
jtakac
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1702



« Odpoveď #448 kedy: 31. Máj , 2009, 12:07:52 »

pockaj  - aky loop ? nebavime sa o celych frazach ? ci ako to je ?

myslim perkusivny loop. neviem aku frazu myslis..ja to vsetko nahravam rucne na syntaku, kazdy nastroj zvlast. ziadne ine loopy nikde nepouzivam.
Zaznamenané

mam 3 cinske gitary a POD, ale to nevadi, lebo zvuk je vraj v prstoch
musicman
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4903



« Odpoveď #449 kedy: 31. Máj , 2009, 12:31:46 »

myslim perkusivny loop. neviem aku frazu myslis..ja to vsetko nahravam rucne na syntaku, kazdy nastroj zvlast. ziadne ine loopy nikde nepouzivam.


kniznic loopov su stovky Gbyte a pouzivaju to aj ine slovenske producentske kapacity. akurat ze to sem tam je pouzite potom aj v dalsich skladbach. ale bezny posluchac  to nespozna  a v SK uz vobec. ked si loopy vyrabas akurat sa s tym viac narobis a nemas ich vo wavoch ale v midi a priradis si tam vlastne zvuky. ale je to LEGO. Ja to aj tak neviem rozoznat vsetky skladby mi zneju rovnako. kludne keby som stiahol nejaky midi   z webu a nadrbal tam vlastne zvuky tak to nespozna ani diva svina tolko toho je.
Zaznamenané

http://www.999th.eu         RIG:  2x DIGIDESIGN PRO TOOLS HD3, 3 x DIGIDESIGN 192 I/O ANALOG , DIGIDESIGN PRE, Focusrite, UAD, J&T       http://www.facebook.com/pages/999th-studio/124192809296?v=wall&ref=ts
Strán: 1 ... 28 29 [30] 31 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.089 sekund, 22 otázok.