Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 07:57:50
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Tesla Mono 130  (Prečítané 21455 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« kedy: 17. Marec , 2004, 08:46:39 »

keďže som len priemerne zarábajúci slovák a navyše živiaci rodinu iný lampový zosilovač sa mi asi tak skoro do rúk nedostane. V podstate by sa dal nazvať dedko Lampáč.  Neviem presne kedy bol vyrobený ale rátam že má tak 20-30rokov.No podža mojich zistení by mal mať 100W na výstupe má 4xEL34 a v predzosilovači ECC85,a EF86 a tou najkrajšou vecou je modré svetielko(Magic Eye) ako indikácia úrovne, je to elektrónka EM84 a vyzerá to skvele.

Má to dva výstupy- hviezdicové konektory ktoré sú napojené z výs.trafa je tam výstup 8ohm,16ohm a 100V.Tieto výstupy sú zapojené paralelne, kvôli ochrane reproduktorov.Čo povedať ku zvuku no vzhžadom k veku hrá skvele aj keď samozrejme je možno potrebné vymeniť kondenzátory prípadne lampy. Záleží či po zohriatí a dlhšom hraní bručí či nie.Ale v podstate je to najlacnejší lampový koncák ktorý sa dá zohnať a ktorý po úprave môže celkom schopne vyzerať  a splní účel a je vhodný na garážové hranie a po údržbe by myslím obstál aj ako hlava na koncerte.

Používam ho ako koncák v kombinácii z 1,5 kanálovým preampom BECK, zvukovo sa mi vežmi páči a včera som zistil že keď doň pustím priamo Zoom 707 nemá to chybu.Odporúčam mal by sa dať zohnať v cene cca 1500Sk ale najlepšia by bola tak 500.Obdoba je Tesla Studio 130 ktorý má ešte predzosilovače a viac MIC vstupov, a je vhodnejší pre celú kapelu ale je to vpodstate Mono 100 doplnený o vstupy ktoré vzhžadom na to že sú tranzistorové by som preskočil a zapojil sa priamo na lampy.Viem si ho predstaviť v kombinácii s lampovým predzosilovačom ako ideálnu kombináciu na domáce, alebo skôr garážové hranie pre značné otrasy okených skiel ;o))

Ja používam na výstupe Celestion G12H-100 8ohm na 50W a pravdu povedať doma sa to dá použiť max. na 1/4-1/2 výkonu to záleží od toho či je niekto doma :o) Takže tožko k tomuto podža mňa super zosilovaču, za pár šupov.Už vidím priaznivcom marshallov a podobne ale za tú cenu sa môžem len vytešovať.Keď si to celé zrátam aj s predzosilovačom a reprákom ma to vyšlo na cca 8000sk.A skúste za to zohnať hybridný 100W aparát, pri ktorom sa ani bubeník nepočuje...

Naposledy upravil martinlm, : 28.01.2006 o 14:04
Zaznamenané

tatko fóra
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #1 kedy: 17. Marec , 2004, 19:15:35 »

Musim sa priznat(bez hanby) ze vobec netusim co je lampove kombo, koncak... Pytal som sa elektrotechnikov, ti tiez nevedeli, tak ja neviem. Ale viem ze ten zvuk je omnoho lepsi, kvalitnejsi alebo co. Fakt neviem.
Zaznamenané

Keep rockin´
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 18. Marec , 2004, 06:04:03 »

No je to vpodstate to iste ako tranzistorový koncák ale namiesto tranzistorov sú tam elektrónky,ktoré síce riadne kúria ale inak zvuk je super a výkon na neporovnanie s trandákmi.
Zaznamenané

tatko fóra
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #3 kedy: 18. Marec , 2004, 16:00:19 »

No tak to moje Peavey je zrejme(urcite) tranzistorove. Co asi stoji priemerne lampove kombo?
Zaznamenané

Keep rockin´
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #4 kedy: 18. Marec , 2004, 16:00:20 »

bobos prochadzka co predava v ifm na medenej (dost znamy ustny harmonikar, urcite ho vsetci poznate) mi hovoril, ze pouziva lampy z radaru volakej ruskej stihacky:) originalne.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 18. Marec , 2004, 21:48:14 »

ja co mam mierne prerobenu mono 50, tak neviem preco ta na zeleno svietiaca lampa (magicke oko) mi nefunguje, vkuse svieti rovnako.
Zaznamenané

guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 19. Marec , 2004, 06:13:54 »

Martin:máš asi nafigu nastavenú citlivosť a potom nereaguje alebo proste je ""urvaty nejaky drot"" ha Inak mne to pripadá ako modré niečo ako býva na mobiloch.pekne to kmitá proti sebe a pri vačšo výkone už nekmitá :o)) Ivan: no H&K Tube konbíčko ma cca 15W stojí chabých 30l a o celolampových hlavách nejdem ani písať Messa Boogie stojí cca 60l takže je to lacná záležitosť Ruské lampy sú skvelé otrepeš koncák o stenu a stále to fachčí..
Zaznamenané

tatko fóra
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #7 kedy: 19. Marec , 2004, 13:02:33 »

Fuuha, takze na to mozem zabudnut...:cry:
Zaznamenané

Keep rockin´
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #8 kedy: 27. Marec , 2004, 14:27:58 »

kamarati. buduci tyzden si idem kupit kombicko beck. tranzsitorove. este som sa nerozhodol medzi 30w alebo 50w, vzhladom na to ze hram iba doma. ale kazdopadne, dostanem skvely zvuk (kto nepocul neuveri, guitaman uveril:)). 30w za 3500sk a 50w za 6000sk. a je to. na co lampy...
Zaznamenané
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #9 kedy: 27. Marec , 2004, 16:31:55 »

Nie si spokojny s Peavey co mas?
Zaznamenané

Keep rockin´
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #10 kedy: 29. Marec , 2004, 12:13:24 »

beck je ovela lepsi. a mt2 prestane mat zmysel. a je to dvoj kanal, efektovu slucku ma, pruzinovy hall...
Zaznamenané
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #11 kedy: 29. Marec , 2004, 19:13:19 »

Clovece ta cena sa mi zda nejaka nizka, 30W za 3500,-Sk? To isli teraz komba tak dole alebo co? Kup hned dve:D
Zaznamenané

Keep rockin´
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 30. Marec , 2004, 05:08:26 »

Beck je super ale lampy sú lampy ale beck + lampy paráda.Je to ale všetko len o predstave zvuku,na doma mi stačí bohate to čo mám a myslím že ani na koncerte by som sa nemusel hanbiť horšie je to z hraním mám teraz dosť vlnivé obdobie raz ma to baví raz nie ale v podstate bez hranie nedokážem existovať len by to chcelo postúpiť trochu ďalej a stupnice...mi stále nejdú a nejdú. PS:Ivan nezabúdaj že pri iných kombách platíš 30-50% len za značku čo u Becka nehrozí tak preto taká cena...
Zaznamenané

tatko fóra
Hosť
« Odpoveď #13 kedy: 30. Marec , 2004, 13:00:47 »

a co je to za firmu ten beck?Huh! kde sa to da kupit??
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 30. Marec , 2004, 18:59:51 »

To robi jeden chlapik v BA volá sa Miloš Kováč Býva tuším na Svidníckej či akej robí alebo robil aj snímače ja mám od neho ten preamp s pružinovým hallom vie urobiť skvelý zvuk
Zaznamenané

tatko fóra
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.029 sekund, 22 otázok.