Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 13:01:39
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Tesla Mono 130  (Prečítané 21454 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #45 kedy: 14. Júl , 2004, 22:24:28 »

Gunner - aby ti to hralo tak, ako 99% Tvojich oblubenych gitaristov...
Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #46 kedy: 15. Júl , 2004, 05:26:19 »

Ivan: načo lampy blbá otázka asi si na žiadnom lampáči zatiaž nehral.Neviem kedy ale chystám sa ešte splašiť dááky lampový preamp a potom mi Zoom bude slúžiť len ako sampler a autom bubeník je to o niečom inom. Mám síce preamp Beck a na lampovom koncáku hrá super ale neviem ako bude hrať Combo Beck jednoznačne bude to 50W za cenu 15W a to je super zvuk no uvidíme popíš,zrecenzuj.Ale nikdy netvrď načo lampy to je čosi úplne iné.
Zaznamenané

tatko fóra
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #47 kedy: 15. Júl , 2004, 12:03:15 »

Ja som len pouzil LockSmithove slova.( http://forum.gpcworld.sk/viewtopic.php?fid=5&tid=36&page=1 ). Jasne ze som na ziadnom lampaci nehral kde by som ho zobral:D, ale uznaj ze je to skok od maleho Peavey 15W k Becku 50W. Uz sa tesim kedy ho budem mat doma.
Zaznamenané

Keep rockin´
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #48 kedy: 19. Júl , 2004, 17:50:08 »

Z toho Becku nic nebude:cry: priniesol mi ho chlapik na skusku, poviem vam ze cisty zvuk bol na nevydrzanie, chraplavy, hnusny, ako keby tam "ostalo" kusok drivu. HNUS. Urcite bolo pokazene. Potom to vypol a trvalo mu 5 min. kym to znovu zapojil. No bieda. Ludia ktori mate BECK, prosim vas, ma to pekny krystalovo cisty CLEAN alebo hentaky chraplavy ako som opisal?
Zaznamenané

Keep rockin´
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #49 kedy: 19. Júl , 2004, 18:35:39 »

Gunner, tazko povedat.. ja som hral na basovom Becku. Mimo to si nemyslim ze by tranzistor bez nejakych simulacii vydal zo seba krystalovo cisty zvuk. Mozes si za tie prachy kupit aj nieco ine. napr> kombo Solton 60w Predam dosť dobré kombo 60w má aj efekty,nožný spínač,dva vstupy,flanger-buster a echo.za tie prachy sa 60w-vé kombo zohnať na Slovensku nedá. 0908127406 eltibor@stonline.sk Cena 5000 SKK
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #50 kedy: 19. Júl , 2004, 20:24:16 »

Roberto to ty predavas alebo si to volakde nasiel ten inzerat? Idem na ten mail napisat uvidim.
Zaznamenané

Keep rockin´
wsnake
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #51 kedy: 19. Júl , 2004, 22:39:29 »

Neviem ci viete ze tata spolocnost http://www.jj-electronic.sk vyraba elektronky pre Mesaboogie...je to slovenska firma ktora zobrala linku z Tesly Valaske Mezirici ked to tam krachovalo a robia Hi end zosilovace pre najvacsich uchylakov a mimo toho vyrabaju jedny z najlepsich elektroniek na planete.. vsetko fukane....parovane kusy.... neviem ako je to z nakupomom na slovensko lebo vsetko ide na export...je to len zaujmavost ze par kilakov za humnami robia ten najlepsi zvuk :) Mozno sa s nimi da nejako dohodnut...
Zaznamenané
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #52 kedy: 19. Júl , 2004, 23:08:07 »

gunner>>inzerat som nasiel len pre teba wsnake>> JJ electronics su super a stoja rtelativne malo, do Marshalla su idealnou kupou (vpodstate a do Mesa Boogie)
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #53 kedy: 19. Júl , 2004, 23:19:16 »

Rastis>> skusal si tie ECC81? Ak si pamatas, pisal som ti aby si ich skusil v preampe.. len ma zaujima na co si prisiel.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #54 kedy: 20. Júl , 2004, 00:07:36 »

Neskusal, zabudol som, idem hned nejake pohladat a necham si ich na viditelnom mieste, nech uz nezabudnem :)
Zaznamenané
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #55 kedy: 20. Júl , 2004, 10:33:32 »

Roberto:Vdaka za snahu, pisal som mu a ze teraz ho potrebuje na nahravanie a ze ho moze predat tak koncom augusta, tak uvidim ked si dovtedy zozeniem nieco podobne alebo lepsie, uvidim. P.S Odkial si zobral ten inzerat? Presiel som si vcera snad vsetky stranky z inzeratmi a nic som nenasiel, alebo som zle hladal:D
Zaznamenané

Keep rockin´
Gunner
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 575



« Odpoveď #56 kedy: 20. Júl , 2004, 11:06:23 »

Aha... uz som to nasiel na muzikeri, zistil som ze ten chlapik je z Trnavskeho kraja, to je bozie, mozem sa s nim stretnut a popozerat to. Parada.
Zaznamenané

Keep rockin´
Roberto
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3467



« Odpoveď #57 kedy: 20. Júl , 2004, 11:40:41 »

nemas za co.. ked najdem este nieco tak ti napisem. skus si pozriet aj muzikus.
Zaznamenané

“Hot funk, cold punk, even if it's old junk, it's still rock and roll to me.” ~ Billy Joel

"Using a pedal for dirt with a great vintage Marshall is like driving a Ferrari with an automatic transmission. It's still a Ferrari but you can sure as have a lot more fun with a manual."
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #58 kedy: 20. Júl , 2004, 11:47:15 »

trochu som zasa pokročil s bedňou už lepšie vyzerá hrá rovnako ako neočalúnená ešte ten predný panel a je to
Zaznamenané

tatko fóra
Hosť
« Odpoveď #59 kedy: 14. September , 2004, 09:46:16 »

Ahoj chalani! Ja používam combo vlastnej výroby (podža dokumentácie Marshall Plexi 50W, alebo velmi podobné je H&K "VanHallen"). Skúšal som všeliaké lampy, ale najlepší drive v konci majú ruské 6P3S (ekviv. 6L6) a v predzosiloch tiež ruské 6N2PE (100% ekviv. 12AX7). V combe mám repro Satage Line PA SP-305I 12-palec 8ohm 100/200W. Ako výstupné trafo mám toroid 150W 2/4/8/16 ohm. Combo cca 80L s otvoreným "zadkom" na 1/3 zadného rozmeru. Je položené na 115L basboxe s 1x15 palcom Stage line PA SP-380PA 8 ohm 250/500W, uzavretá skriňa typu basreflex (dva okrúhle basreflexy 105 mm, L 230 mm). Pri meraní toho môjho comba som bol prekvapený, že je schopné v špičkách dať až 98 W/8 ohm pri cca 15% skreslení! Sínus je niekde na 45W pri 0.5% tvarovom skreslení na 8 ohm. Vybavenie preampu je štandartný Marshall: 4x vstup: neskreslený kanál HI LOW, skreslený kanál HI LOW a spoločné korekcie LO,MI,TR a PREZ (vežmi dobrá vec, ak je správne zapojená. Používam prepojku jack-jack na prepoj medzi skresleným a neskresl. kanálom (je potom viac možností doladenia zvuku poťákmi jednotlivých kanálov). Ak combo, tak lampy Si píš!!! Mám ešte dve skrine po 300 W 8ohm, ale tie používam s mosfetovým koncom 2x 200W na MIDI nástroje: bicie a PC (CUBASE VST). Bicie sú kompletná sada s plnou dynamikou: 8 padov (tichý neoprén) trigger modul programovatelný, riadený procákom PIC16F877 20MHz, alfanumerický display. Každému padu sa dá priradiť žubovolný MIDI nástroj a plus šlapka pre HI-HAT. Pre vežký bubon používam originál šlapku Ludvig. Chystám sa dokúpiť kompletné HI-HAT (klasické činely s mechanikou), tým sa mi uvožní jeden pad pre dažší nástroj (pr. kravský zvonec a pod.) Dosť však už vychvažovania! Všetko som to robil sám. Zdraví vás Miro.
Zaznamenané
Strán: 1 2 3 [4] 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.