Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
16. Apríl , 2024, 18:51:28
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Tran. kombo  (Prečítané 7641 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Boga
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« kedy: 22. December , 2004, 14:56:21 »

shanim nejaky schema tranzistorovyho kytarovyho preampu do komba, nemate nekdo neco???hodilo by se i overeny schema koncaku tak 50W/8R ale neni nutnost. dekuji. vyhorelo mi totiz komplet moje, zbyla jen bedna.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 23. December , 2004, 00:57:06 »

Skus google, zadaj nieco ako schematic of guitar solid state preamp a najdes urcite mraky schem...
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 23. December , 2004, 10:57:50 »

ja som to svojho casu hladal tiez kedy som teraz robil nieco v tomto style, tak tam dam ten booster co mam teraz (kopia shredmaster), ibaze aj s cistym kanalom a ako koncak nejake slusne TDAcko. to je integrovany monoliticky hi-fi zosilnovac. no a gitarovy reprak na vystupe spravi ten spravny zvuk. ten ti snad zostal podobne hravam na internate
Zaznamenané

Boga
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #3 kedy: 25. December , 2004, 13:48:20 »

NO právě, ty TDA se mi tam nechce strkat, nemám k nim moc velkou důvěru, nevim jestli mi třeba 3886-ka dokáže hrát 50W delší čas v kuse, radši bych nějakej tranzistorovej zes, ale zas aby to nebylo něco s toshibama za 120Kč/ks jeden kousek tranzistoru
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 25. December , 2004, 17:18:14 »

ale je to uplne jednoduche, ma to teplotnu poistku, ochranu pred skratom... zasa zalezi od konkretneho modelu.
Zaznamenané

Boga
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #5 kedy: 04. Január , 2005, 10:50:03 »

je to jednoduchy ale z tech integracu prichazi v uvahu snad jen tda7294, lm3886. dělal sem něco i s tda1514 ale uz se neprodavaj a je to shit. a valit lm3886 na skoro plnej výkon(50w) si nedokazu predstavit jak by se zachoval a vetrak do komba strkat nebudu. ale zkusim tu tda7294, má 100w, takže 50W by mohla zvládnout v pohodě delší dobu s dobrým chlazením, myslim že těch 50W by mělo bejt při 2x26V napájení
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 04. Január , 2005, 13:02:05 »

podla mna by mal stacit prakticky lubovolny tran.zos. s dostatocnou dynamikou a vykonom. a gitarovy zvuk nech ti spravy dobry preamp + gitarovy reproduktor.
Zaznamenané

Boga
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #7 kedy: 04. Január , 2005, 15:39:39 »

no vzdyt sem taky psal že shanim schema nejakyho dobryho preampu,na koncaku netrvam, tech se vali vsude dost
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 04. Január , 2005, 20:17:04 »

preamp? ja hravam teraz cez homemade marshall shred master - ale mam postaveny len overdrive kanal ten by som ti odporucil. ale mozno by bolo vhodne zapojit zan este jedny korekcie, najlepsie aktivne, stacilo by basy/vysky - ten zvuk je dost do stredov. miesto cisteho by urcite stacil lubovony predzosilnovac. no a prepinanie medzi nimi - to pre mna zostalo najvacsou zahadou. ale bud rele alebo tranzistory.
Zaznamenané

Boga
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #9 kedy: 04. Január , 2005, 23:31:18 »

no prepinac by ani takovej problem nebyl, treba 4053(ale s tou sem uz neco zkousel, ma to tri prepinace a z kazdyho sem mohl pouzit jen pulku tj. jako spinac-druha pulka nejak chrastila.treba vadnej kus, nevim, pouziva ho myslim i marshall ve valvestatech tak sem to mel asi blbe.)kazdopadne to chce prepinat pred i za kanalama, protože kdyby se kytara poustela do obou najednou a prepinalo se to jen ""vzadu"" tak to zere vejsky cistymu zvuku. Preinac neni problem. Mas to schéma???mohl bys mi to poslat?mas na to i desku??? ja mam jen neco z amaterskych radii a to nevim jestli je dobry
Zaznamenané
Boga
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 79


« Odpoveď #10 kedy: 04. Január , 2005, 23:32:44 »

mozna to az moc resim, mozna bych mel postavit neco jednoduchyho a hrat nez porad vymejslet kraviny jak to udelat.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 07. Marec , 2005, 22:03:56 »

obvod 4053 je robeny cmos technologiou to znaci ze je citlivy na staticku elektriku to je asi dovod preco ti to chrapcalo nesmie sa cinovat beznou trafopajkou najlepsie je kupit peticu nanho a zasunut ho az nakoniec ked uz budes mat vsetko zacinovane/nakablovane skratka ked uz na tom prepinaci nebudes nic robit integrovany obvod LM3886 da tych 40-50w cisty sinus a ma velmi dobre sumove vlastnosti aj zvuk -mal som s nim postaveny zosik doma len ho musis doobre chladit tda7294 ma mozno ocosi lepsie vlastnosti kvalita zvuku a mozno aj vykon ale daktore kusy sa bezdovodne znicili pri zapnuti to bol dovod preco som postavil zosik s lm3886 teraz je vraj daka nova verzia obvodu tda7294 co ma nizsie napajacie napetie a teoreticky by mohla ist dobre ja som zastanca tranzistorovych zosilnovacov vo vecsine profi komb su tiez tranistory tam ale musis vybrat koncove tranzistory podla parametrov (musia byt rovnake prip v tolerancii 15 percent)vravi sa tomu ze ich miusis sparovat aby ti to dobre fungovalo co sa cien tyka tda7294 okolo 350sk lm3886 okolo 300sk existuje seste obvod v kovovom puzdre ako tranzistor(podobne puzdru to3 az ti to daco vravi) co ma udavany vykon az 150w skutocne asi okolo 70-100w stoji okolo 800sk a vyzaduje len par suciastok na vyrobu zosiku len si nepametam znacenie tusim to bolo lm..nieco musis pozret net az budes velmi chciet ti ho mozem pozret v ktoromsi aradiu bola schema...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #12 kedy: 08. Marec , 2005, 09:57:23 »

Pripajam linky na schemy aparatov (neviem, ci sa ti to zide) www.tubefreak.com www.schematicheaven.com alebo si daj Google vyhladavac a zadaj Hladaj:""pre-amp schematic"", pripadne nieco podobne. Urcite nieco najdes.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.