Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 16:45:16
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: efektovy procesor  (Prečítané 5388 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
A.J.
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 441


« kedy: 30. Marec , 2006, 10:36:59 »

vedel by mi dakto poradit nejaky kvalitny efektovy pocesor,za rozumnu cenu.Moze byt aj v raku. Na  behringera virtualizer dsp 2024 son nepocul moc chvaly a alesis quadraverb je drahy
Zaznamenané
tommy_c
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #1 kedy: 11. Máj , 2006, 10:27:33 »

Nazdarek... Ja pouzivam GNX3 od Digitechu a na hranie do PC je uplne skvely... horsie je to s kombinaciou GNX + kombo... na skerslene zvuky sa tazko pouziva... ale ak chces hrat cisto iba tak, ze si ho pustis do mixu, alebo PCcka, alebo nepouzivas skreslenia z komba, tak je vyborny, lebo si v nom vies editovat rozne kombinacie zosilnovacov a reproduktorovych bedni. V sucasnosti ani nestoji vela.. cca do 15.000,- ...

Naposledy upravil tommy_c, : 11.05.2006 o 11:27
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #2 kedy: 11. Máj , 2006, 10:51:24 »

neviem, či sa na hranie do pc oplatí kupovať multiefekt, keď existuje software, ktorý ho úplne zastúpi. a A.J. asi nechce čisto gitarový procesor.
Zaznamenané
feki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 131



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 11. Máj , 2006, 11:12:04 »

Neurčil jsi jestli to chceš na živé hraní, studio,Pc ?
Zaznamenané

Jacsnon Soloist SL-3 > Engl E-530 ( Midi Switch Relay )> GSP1101 ( FCB 1010 ) > Engl E-840 > 2x box 75w V-30
tommy_c
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #4 kedy: 11. Máj , 2006, 12:02:49 »

GNX3 od Digitechu je z rady tzv. gitarovych workstations... takze okrem ziveho hrania sa na nom da slusne robit aj v studiu. Ale ked by si chcel nieco co sa da okrem ziveho hrania pripojit aj na PC, tak Digitech ma aj GNX4... ten uz ma okrem inych vylepseni aj USBkonektor, pre priame ovladanie cez PC. Je v cene do 20.000,- (teda ak si to dobre pamatam)

Tento tyzden som mal moznost hrat na rackovej verzii POD Line 6 takisto ovladaneho cez PC a mozem povedat, ze z toho liezli fakt huste zvuky.

Nie som zastanca cisto softwaroveho riesenia efektov. Podla mna analog je furt analog. Ma v sebe nieco, co softu chyba.
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #5 kedy: 11. Máj , 2006, 12:20:35 »

čo majú podlahové/rackové multiefekty spoločné s analógom? okrem jednej strany prevodníkov?
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #6 kedy: 11. Máj , 2006, 12:41:32 »

no pokial viem tak GNX... to je vsetko digital. alebo sa mylim?

tie software ,napr. amplitube je uplna parada! mal som Line6 POD XT Live a teda ak to porovnam na domce hranie by som uplne kludne hral s dobre rozbehanym AMPLITUBE. A Amplitube je len jeden soft z mnohych. Je aj vela free softov ,ako reverby ,delaye atd...
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
tommy_c
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #7 kedy: 11. Máj , 2006, 12:42:37 »

chcel som len povedat, ze mam radsej analogove efekty ako digitalne, lebo si podla mna lepsie rozumeju s mojim kombom.
Zaznamenané
tommy_c
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #8 kedy: 11. Máj , 2006, 12:49:29 »

to 5o: Ano .. GNX je digital... ale mam aj analogove slapky... tak preto o nich hovorim, lebo mi vyhovuju viac nazive hranie ako digital.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 11. Máj , 2006, 15:39:06 »

No zjavne sa tu rozbehla debata roznymi smermi a nikam zaroven :)

Nechapem, ako sa moze nejaky FX procesor tazko pouzivat s kombom. Vsak gitara, kombo so skreslenim, send, FX procesror s reverbom?, chorusom?, delayom? , return, reprak a v com je komplikacia ?

Aj ja si myslim, ze pokial clovek nejde na podium a pokial nie je aspon trochu aj zvukar, nepotrebuje kupovat ziadny HW procesor, pretroze SW+PC je nekonecny svet od zaujimavych free veci az po tazku profi triedu, ci uz pri beznych FX alebo pri git. simulaciach.

Samozrejme na podium je to uplne ina debata a pri profi nahravani je to zase ina debata, aj ked dnesny SW svet je naozaj na velmi vysokej urovni.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 11. Máj , 2006, 15:42:05 »

A.J. napísal:
Citácia
vedel by mi dakto poradit nejaky kvalitny efektovy pocesor,za rozumnu cenu.Moze byt aj v raku. Na  behringera virtualizer dsp 2024 son nepocul moc chvaly a alesis quadraverb je drahy


Nad Virtualizerom raz za cas poskulujem, lebo cene je az neuveritelna. Ale som lenivy si ho ist vyskusat. Hlavne si predstavujem, ako by sa v Muzikeri tesili, keby som ich buzeroval, nech mi to zapoja do FX slucky lampoveho komba a to tam maju vacsinou iba same Marshalle.... a jedno z druhym :)...
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #11 kedy: 11. Máj , 2006, 16:00:26 »

A.J. Na behringer som počul len všetko zle.Asi je to moda,že jeden niečo povie a ostatni to beru za smerodajne a opakuju.Ale vobec to neni až tak špatna značka.Ich rackove procesory som videl aj v rackoch profikov./napr. PA rack Tublat./ Ja mam ich Autocom Pro a 8 rokov fachči bez problemov, ich maly mixačik 8 rokov no problema. A Virtačik ti bude určite stačit.Za tie peniaze ajajaj. /Vynechajme bakelitove krabičky za 900sk-tam je možno ta kritika opravnena,neviem neskušal som./
Zaznamenané
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #12 kedy: 11. Máj , 2006, 16:00:39 »

trochu off topic:
Nie co som zazrel na nete o MIDI ovaldani tychto SW ako Amplitube. Keby mas vykonny notebook, by sa aj oplatilo poriadne sa poobzerat a zistit viac. Trochu nezname vody ,ze?
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #13 kedy: 11. Máj , 2006, 16:16:42 »

guitar rig má asi najpríjemnejšie midi ovládanie... ináč mal by som dostať amplitube 2 a black box na recenziu asi budúci týždeň... už a teším:P
Zaznamenané
tommy_c
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #14 kedy: 12. Máj , 2006, 07:25:41 »

Moja osobna skusenost je taka, ze na ciste zvuky je digitalny FX procesor OK... ale akonahle cez neho prezenies skreslene zvuky, tak Ti z dobreho lampoveho skresleneho zvuku urobi obycajne \"chemicke\" sumitko...

a to aj ked pouzivam Tebou opisane zapojenie... gitara, kombo, send, FX, return, reprak...

tommy_c
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.