Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 03:37:59
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Trasco LamPed 2LS  (Prečítané 6416 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #15 kedy: 13. Júl , 2005, 13:46:26 »

Tak-tak Rady.
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #16 kedy: 02. Jún , 2006, 13:37:13 »

Trasco LamPed 2LS som si objednal aj ja. Cakam co to so mnov urobi. Ked som prechadzal z multaka na tranzistorove kombo bol som nemilo prekvapeny svojou hrou a aj gitarou . . . ta uz som pripraveny na vsetko . . . budem \"to pichat\" do tranzistoroveho konca, takze to stale nebude \"podla normy\" . . .
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #17 kedy: 02. Jún , 2006, 13:50:46 »

frakos - a ty si si nevšimol môj inzerát, keď som ho predával???
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #18 kedy: 02. Jún , 2006, 14:00:14 »

Nevsimol. Dal si ho tam okolo 1.5. myslim a to som na net moc nechodil, som prehliadol . .. neeevadi . . . no trosku mozno . .  .
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 06. Jún , 2006, 09:59:03 »

Prislo mi to . . . teda moja prva lampa . . .zapáživ som si to vcera vecer a trocha aj dnes rano . . . prve zistenie je, ze som mizerny gitarista, ale gitara celkom ujde, vedel by som si predstavit este kus lepsiu . . . proste sa na tom asi treba naucit hrat . . ., ale mimo tohto je to ozaj sila . . . asi zacinam chytat o com lampa je . . . ako som sa s tym hral, sa postupne crtali nejake spolocne (co do zvuku gitar) nuansiky s nahravkami gitaristov, ktorych pocuvam . . . postupne som tam toho ponachadzal viac . . . druhe zistenie je to, ze som doposial z nahravok vobec nepochopil zvuk gitar gitaristov, ktorych pocuvam . . . gro mi uniklo, podstata dobreho zvuku gitary je kusisko inde ako som myslel . . .

Hral som na Ibanez S470 a preamp som pichol do line in na H&K metroverb. Skusal som hlavne skresleny kanal. Skresleny zvuk na doprovodoch a aj solach velmi prijemny, naozaj hrejivy, nereze, neviem ako to opisat nieco ako ked pradie macicka alebo take . . . ako keby bol ten zvuk v tej svojej skreslenosti cisty . . . kokotina viem, ale tak to na mna posobi . . . Jednoznacne sa pri hrani musim viac snazit v porovnani s tranzistorom, ked to ma hrat ako chcem. Obzvlast pri improvizacii, pocut chybicky, zle stlacena struna, zly uhoz a pod. Naucene sola a pod. to je lepsie, tam si ten zvuk a hru uzijem viac.

Neviem ci je ten preamp mysleny ako naozaj preamp alebo nie. Napriek dobremu zvuku som mal pocit, ze si s tym mojim line in celkom nerozumie. Co je aj trocha pochopitelne, ono sa to asi nejak dimenzuje, preamp ku koncaku. Totiz aj pri max alebo dost vytocenom vystupe z preampu som koniec musel dost vytacat a mal som pocit ako keby nebol dostatocne budeny tym signalom z preampu. Zapáživ som si to aj dnes rano, ale preamp som picol do klasickeho vstupu na kombe s cistym kanalom. Nemohol som to pustat este moc nahlas, takze presne neviem, ale videlo sa mi to doost v pohode. Dnes to tymto sposobom budem testovat . . .  ale mam z toho taky cudny pocit, ze mi ten lampovy pekny signal sprznia tranzistory v preampe komba . . . a celkovo preamp do preampu, to je cudne . . . :S
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 06. Jún , 2006, 14:55:03 »

frakos napísal:
Citácia
...ako ked pradie macicka alebo take . . .


Tesat do kamena Si píš!!! :)
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 12. Jún , 2006, 06:51:26 »

Mam preoblem s preampom. Z casu na cas pri hrani cez skresleny kanal, preamp prestane hrat . . . teda nie uplne, ale ako keby som gain a aj hlasitost stiahol tak na 2/10 . . . Potom odpojim zdroj a zas pripojim niekedy zacne hrat hned, niekedy odpajam a pripajam zdroj viac krat kym sa preamp rozbehne.  Moze to byt aj odchadzajuca lampa? Asi by som mal informovat vyrobcu, ale nechce sa mi to velmi davat z ruky . . .

Naposledy upravil frakos, : 12.06.2006 o 08:20

Naposledy upravil frakos, : 12.06.2006 o 08:21
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #22 kedy: 12. Jún , 2006, 09:17:09 »

frakos napísal:
Citácia
...Moze to byt aj odchadzajuca lampa? ...


Myslim si, ze nie. Mam skusenost, ze odchadzajuce lampy, aj velke aj male sa prejavuju predovsetkym zlym zvukom. Ale ktohovie....

frakos napísal:
Citácia
...Asi by som mal informovat vyrobcu...


Rozhodne.
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 12. Jún , 2006, 09:20:49 »

Kludne to moze byt studeny spoj, co asi tazko mozno odpustit na novom vyrobku.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 13. Jún , 2006, 08:35:41 »

martinlm napísal:
Citácia
co asi tazko mozno odpustit na novom vyrobku.


. . .  toto sa mi stalo, ked som kupoval kombo H&K, len nedavno som ho rozobral a studenaca zahrial a to je nemecky vyrobca . . . keby to malo byt nieco podobne aj pri tomto preampe radsej by som si to urobil sam . . . lebo je to vazne dobry stroj a kto vie aky dlhy cas by sa reklamacia vliekla . . .  a vyrobcovi som to inak oznamil, zatial nereagoval . . . .
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.221 sekund, 23 otázok.