Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 13:57:40
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitarový aparát z PC  (Prečítané 37691 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« kedy: 31. Marec , 2006, 22:53:07 »

Rastis si vybral nelahku ulohu, priblizit pouzitie VST pluginov pre zaciatocnikov nie je jednoducha zalezitost.

Ja na spustenie VST pluginov odporucam Kristal Audio Engine http://www.kreatives.org/kristal/ , je to multitrack recorder zatial bez podpory MIDI, ale na nahravanie gitarovych stop s VST pluginmi bohato postacuje. Pritom ovladanie ma podone ako Cubase. A na nekomercne ucely je zadarmo.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 01. Apríl , 2006, 00:03:59 »

Kristal poznam, je to jeden z mala funkcnych free multitrackov. Ak vie \"input monitoring\" a podporuje VST (sam som ho poriadne neskusal), je to vhodny adept na zaklad gitaroveho \"aparatu\" a rad ho doplnim do textu clanku.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 01. Apríl , 2006, 16:13:58 »

rastis-co je to prosim ta Di-box???
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 01. Apríl , 2006, 16:50:15 »

V clanku:
Citácia
Je lepšie používať line in s nejakým Di-boxom. To je zariadenie, ktoré prispôsobí signál z gitary vstupu na zvukovej karte.

Pokial to nepouzijes a pripojis gitaru priamo kablom na line-in, tak neznie tak pekne, ako s DI boxom. Nizsia hlasitost, menej vysokych frekvencii, cisty zvuk posobi nevyrazne, mdlo. Mozes si kludne do \"virtualneho efektoveho retazca\" pridat nejaky EQ este pred VST simulaciu gitaroveho aparatu, ale nebude to aj tak take pekne, ako s DI boxom.

Citaj aj tu http://gitaristi.sk/index.php?option=com_simpleboard&Itemid=27&func=view&id=23867&catid=27&limit=10&limitstart=0

Naposledy upravil martinlm, : 01.04.2006 o 17:51
« Posledná zmena: 21. Marec , 2007, 19:17:39 od Rastis » Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #4 kedy: 05. Apríl , 2006, 08:53:58 »

ja osobne neodporúčam sb live!. keď vyšiel na trh, bol možno revolučný (v rámci konzumného trhu), ale dnes už vôbec neobstojí. ak lacnú kartu, tak minimálne sb audigy 2, tie sa dejú zohnať za vežmi slušný peniaz. ale aj tak ide o hráčske karty, ale majú priamu podporu asio, čo je +. len práca s nimi nie je ani zďaleka taká dobrá ako s kartami, ktoré sú určené na produkciu. aj zvukové kvality sú horšie, aj keď sa sb často honosí nálepkou \"24bit 192kHz\"...
ak chce človek hrať do pc a nemá nástrojový vstup, tak ten DI box alebo preamp je vlastne nutnosť. Zvuk z gitary priamo do pc je naozaj slabší a frekvenčne orezaný, takže výsledok nie je taký, aký by mal byť. potom ľudia nadávajú, že im softwarový amp málo skresluje a je zahuhlaný oproti ukážkam z netu, ale nemusí to byť pravda...
« Posledná zmena: 21. Marec , 2007, 19:18:53 od Rastis » Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 05. Apríl , 2006, 09:46:52 »

Rady> Uz druha tema, ze Live! nesetris. Ide hlavne o to, ze tu kartu uz ma vela ludi v pocitaci, tak si to s nou aspon mozu skusit.
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #6 kedy: 05. Apríl , 2006, 09:53:10 »

ja som mal s live! len zlé skúsenosti a pozri si kožko je fór na to ako ju správne rozbehať...

http://www.creative.com/products/product.asp?category=1&subcategory=205&product=14103&nav=1

http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7221335

to je link na soundblaster audigy 4. stojí cca 1500 a má originál asio ovládač, latencia 2ms. OVEĽA lepšie ako live!, keď chceme hovoriť o lacných kartách.
« Posledná zmena: 21. Marec , 2007, 19:20:15 od Rastis » Zaznamenané
guitman
otec
miestny štamgast
****
Príspevkov: 1986


guitman


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 05. Apríl , 2006, 10:11:31 »

rady napísal:
Citácia
guitamn: ináč všetky novšie karty od sb majú natívny asio ovládač (možno nejaká okresaná verzia audigu nemá), takže žiadne kx nehrozí a fičia realtime...

tak to ma zaujíma ja som myslel konkrétne SB live 24Bit! a tie najnovšie nemám prhľad mení sa to rýchlo a skúšať každú nestíham a ani nemôžem:laugh:
« Posledná zmena: 21. Marec , 2007, 19:21:25 od Rastis » Zaznamenané

tatko fóra
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #8 kedy: 05. Apríl , 2006, 10:15:04 »

live je rada stará x rokov, to, že pred nejakými 2-3 rokmi vyhodili 24bit verziu na jej kvalitách moc nemení. len ťaží zo svojho mena. pozri si link hore, som updatoval svoj príspevok
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 05. Apríl , 2006, 10:48:36 »

rady - presne ako pise MartinLM. Ide o to, ze vela ludi ma SB live alebo doskovku v kompe. Ak su to mlady chalani, asi si naozaj nebudu kupovat semiprofi kartu a budu radi, ked realtime aj tak rozbehaju.

Vsetko co rozpravas o kvalite zvuku, sikovnosti pouzivania atd atd samozrejme sedi. Ak by si niekto isiel kupovat zvukovku, neodporucal by som mu ZIADNY Creative, pretoze to nie su karty pre muzikantov, ale pre gamesnikov. Dnes je suverejne najlepsia volba asi M-Audio Audiophille, pokial netreba vela vstupov na nahravanie. Aj externa zvukovka sa mi zda zbytocny luxus, pokial niekto nema notebook. Aby clovek ocenil vyhody externej zvukny (nenaindukovabny bordel z mechanickych veci PC) potreboval by sakra dobre monitory, co Behringer Truth este nie su. Nehovoriac o tom, ze firewire je vecny problem - staci si prejst par zvukarskych for.
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #10 kedy: 05. Apríl , 2006, 10:57:36 »

rastis - pravda. firewire je ale najlepšia externá voľba z pohľadu latencie. ale problémy sú, ako so všetkým externým. ten link na audigy 4 som nedal len tak. keby som išiel kupovať kartu na \"len také hranie\", tak určite ona. ten bordel z pc je otázny. pri prehrávaní vlastne namáš šancu rozpoznať a pri nahrávaní jednej gitary do podkladu spraveného v pc vlastne tiež nie. a šum sa dá z tej stopy dosť úspešne odstrániš. ale viac šumí samotná cesta gitara-kábel-nejaký aparát ako pc.

ale rada: ak nemáte live! v pc, tak ho nekupujte. ak áno, dá sa to nejako rozchodiť a je lepší ako onboard...
« Posledná zmena: 21. Marec , 2007, 19:22:59 od Rastis » Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #11 kedy: 05. Apríl , 2006, 11:02:19 »

nooo.hodne ma zaujala debata.mam P4 1,6 a k tomu 256MB RAM,ktoru ale chcem vo velmi dohladnej dobe rozsirit na 512MB minimalne. ked uz budem rozsirovat ramku, silne uvazujem o nejakej tej lacnej a rozumnej zvukovke- o co mi ide- chcem nahravat jednu stopu, basgitaru. pozeral som sa najprv po tych live! kartach, no po precitani diskusie ma to mierne odradilo.akurat ze teraz mam tak trochu mierny misung, ze po com sa pozerat. urcite nevyzadujem hifi kvalitu, no nemam velmi chut (kedze niesom velmi PC koder) instalovat vela veci na to aby sa dala rozumne pouzivat.este sa asi pozriem po nete po nejakom di boxe,nech som mudrejsi a nech si mozem zacat utvarat nejaky priblizny obraz,ze kolko to asi tak cele bude stat.
Zaznamenané

o-yep sro
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #12 kedy: 05. Apríl , 2006, 15:41:40 »

pista58 - M-Audio ma uz slusne prevodniky oproti Creative. Ma jednoduche a spolahlive drivery. Nie su s tym spojene ziadne komplikacie ani pri instalovani, ani pri prevadzke.

Audiophile 2496 stoji 4 034,00,- SK, mozno z vonku vyjde stipku lacnejsie, pripadne na inzerat. Je to karta, ktora je schopna poskytovat profi vysledky.

Ja osobne by som nekupil od Creative nic drahsie, ako SB live za 5 kil  (s tym, ze KX drivery a plna prdel dalsich komplikacii :) ). Tie Audigy sa tvaria velmi profi podla webu Creative, ale cojaviem... Jednoducho to nie je firma pre muzikantov Si píš!!! Od Creative Ta bude odhovarat kazdy, kto robi trochu so zvukom.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 05. Apríl , 2006, 15:48:56 »

rady napísal:
Citácia
...ja osobne neodporúčam sb live!. ...


To je vsetko o okolnostiach, suvislostiach... Mam kamosa, hra na gitaru, aj ma elektriku doma. Nikdy v zivote nebude ani hrat v kapele, ani nahravat... Ale na gitaru hra rad. Ma pocitac. Pred casom rozmyslal, ze si kupi nejaky aparat na cvicenie. Tak sme tak rozmyslali, radili sme sa... Nakoniec sme isli do Agemu a hadaj, co sme kupili za 5 kil ? Aparat jak lusk, taky co sa mu ziadne slabe male kombicko nevyrovna - SB live. Kamos to ma pichnute do hifi veze a je stastny jak blcha... Akurat mi obcas zavola, ze si nieco rozhasil, tak mu po telefone vysvetlim, co ma kde kliknut...
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #14 kedy: 05. Apríl , 2006, 20:55:43 »

rastis, audigy MÁ lepší zvuk ako live a to podstatne. ale stále nie taký ako audiophile. mám to odskúšané. a ich asio je bezproblémové, na rozdiel od kx driverov. druhá vec je to, že ich ovládanie je úplne naprd, ale neviem ako je to pri audigy 4...

uff, už sa moc opakujem, sorry.

« Posledná zmena: 21. Marec , 2007, 19:23:45 od Rastis » Zaznamenané
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 22 otázok.