Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 16:34:34
Strán: 1 ... 98 99 [100] 101 102 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dream Theater  (Prečítané 356932 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #1485 kedy: 06. December , 2015, 20:23:14 »

zatiaľ ma to neoslovuje. Súc navnadený slovami Petrucciho o niečom, "čo treba spraviť  raz za pár rokov, aby kapela stále načala niečo nové, svieže", som očakával výraznejší odklon od línie posledných dvoch albumov. Ale nedá sa súdiť dvojalbum po jednej skladbe. Mne osobne "prekáže" že je táto skladba takou všehochuťou - aj rock, aj metal, aj balada, aj technika aj aj...

želal by som si aby bol DT "menej pestrý", tvrdší, menej čistých klavírov, temnejší, agresívnejší... niečo ako train of thought, alebo potom by som rád videl nejaký odklon k inému žánru, alebo zvuku... kľudne aj k akustickej polohe pre zmenu, alebo komplet album s orchestrom, ale na celej doske, že by trošku zmenili tvár. taký Yes je dobrým príkladom takého chameleónstva. Nuž ale počkám na celý album, určite vypočujem, lebo rešpekt samozrejme k tejto parte vždy budem mať
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
ANightmareToRemember
Hosť
« Odpoveď #1486 kedy: 22. Január , 2016, 17:12:32 »

caute ale ten druhy song je uz perfektny to pocuvam stale



inak tesim sa na novy album  Zdravíčko
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #1487 kedy: 23. Január , 2016, 22:43:18 »

caute ale ten druhy song je uz perfektny to pocuvam stale

inak tesim sa na novy album  Zdravíčko

aj mne sa druhy song pozdava viac - je tam par rytmyckych zalezitosti, kde siahli k neosuchanym napadom. celkovo ale stale vec, ktora cerpa viac z minulosti ako pozera do progmetalovych diaľav takpovediac :-)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #1488 kedy: 24. Január , 2016, 00:15:08 »

aj mne sa druhy song pozdava viac - je tam par rytmyckych zalezitosti, kde siahli k neosuchanym napadom. celkovo ale stale vec, ktora cerpa viac z minulosti ako pozera do progmetalovych diaľav takpovediac :-)

metalisti zeru listy :D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1489 kedy: 24. Január , 2016, 01:16:51 »

ppci to je cele, kua..asi starnem, ja chcem pocut pesnicku, nie kktiny dookola Na zdravie!
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #1490 kedy: 25. Január , 2016, 21:43:24 »

metalisti zeru listy :D

myslíš listy od faniniek ? alebo si len vynechal interpunkciu a žerú LIŠTY Huh!  ha ha ha
« Posledná zmena: 25. Január , 2016, 21:49:17 od yesfan » Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #1491 kedy: 30. Január , 2016, 08:39:43 »

co vravite na novy album? ja ho pocuvam druhykrat akurat a paci sa mi  Na zdravie!
Zaznamenané
cham
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 77



« Odpoveď #1492 kedy: 30. Január , 2016, 20:40:16 »

Na mna je na novom albume moc pomalych pasazi, moc Jordana a samotne skladby su na DT netypicky kratke. Ale celkovo sa album  prijemne pocuca a v tomto zimnom pocasi sa pri nom aj dobre zaspava.  :)
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #1493 kedy: 31. Január , 2016, 19:31:06 »

poctivo ten nový album otáčam, dokonca som si ho kúpil - z istej nostalgie a v nádeji, že sa vybičovali k niečomu extra. moje prvé dojmy z prvých dvoch posluchov :

plusy

+ fakt, že sa DT odhodlali k masívnemu dielu, ktorým tento dvojalbum rozhodne je
+ za hrsť (3-4 ?) nové, neošúchané DT skladby, posúvajúce ich odkaz o niečo dopredu
+ la brie - všetko skvele odspievané, ešte počkám chvíľu so starým železom
+ produkcia, orchester, majestátnosť celého toho oného
+ prvá polovica albumu
+ sem tam na DT prekvapivý aranž (napr. rýchla dychovka v jednej veci... ale prečo tak málo a krátko takýchto úletov ?)
+ na niektorých miestach album úsmevne pripomenie The Wall, či Jesus Christ Superstar (zároveň si človek uvedomí ako ďaleko to má od týchto diel)
+ vizuálna podoba diela, ak bude (sľubujú niečo také) možno to celé inak ukáže

mínusy

- veľmi slabo hudobne diferencované strany príbehu t.j. mnoho vajco-vajcu podobných na dve hodiny úmorne pôsobiacich skladieb. Vzhľadom na Rudessove vyznanie, ako si užil prácu z elektronikou v niektorých veciach som bol optimistom a čakal, že ju implementujú do skladieb PODSTATNE odvážnejšie - veď námet - hudba tvorená strojmi NOMACS (noise machines) si to priamo žiadal - a napriek tomu tu nenájdete za dve hodiny jedinú skladbu, ktorá by bola postavená práve na prieniku elektroniky, noisu, efektov a technickej brilancii, agresivite. Ništ ! pár medziskladbových vložiek tvorených zopár zvukovými efektami, ktoré sa ani nedajú považovať za viac ako efekty. Celý konflikt v príbehu mohol byť oveľa viac hudobne vyhranený - disonantná, agresívna hudba vs melodické, brilantné, chytľavé skladby s jednou bombastickou finálnou vecou na záver.

- mike mangini v úlohe drum machine, podobne myung, nulový prínos v kreativite čo sa týka nástrojov - škoda

- takéto dielo by si zaslúžilo väčšiu diverzitu vo vokáloch, znova, strašne málo kontrastov - spomeňte si na the wall a gilmoura a watersa a ich polohy... to sú veci, ktoré udržujú v dlhom komplexe skladieb napätie.

- viacero nedotiahnutých nápadov - niektoré songy (alebo v nich) sa začínajú skvelými pasážami avšak čoskor skĺznu do strednotempovo-lepákovitej podoby sťaby background pod text a posun v príbehu - ukážkový príklad je skladba A Life Left Behind rozbiehajúca sa v štýle Yes z čias Drama, Tormato - pre DT netradičná poloha so skvelou akustikou. Po sľubnom začiatku sa stane tá galiba, čo som popísal a k motívu z úvodu sa už nevrátime - aká škoda, mohla z toho byť jedna rýchla, novátorská vec (keby mi zavolali !  Bavím sa skvele) ...

- druhá polovica albumu, tam už som stratený ako to vedne a kväcne k zemi

- plríliš veľa "epických" momentov - zopakujem, že mali staviť na nejaké grand finále po pestrom albume plnom hudobných prekvapení. takto jeden vrchol oslabuje druhý a priznám sa pri prvom posluchu som si vôbec nešimol, kedy a ako album skončil !

najlepšie skladby pre moje ucho - Dystopian Overture, A Life Left Behind, A New Beginning (-najlepšia vec ako celok na albume), The Walking Shadow... všetko ostatné mi príde buď prevarený starý DT alebo ako covery nejakých hymnických songov

súhlasím s Chamom, že sa album dá počúvať a iste si ho budem púšťať vo chvíľach, keď chcem aby hralo niečo fajn dve hodiny :-)

takže toť môj subjektívny pohľad . možno sa opakovaným posluchom ešte niečo viac z toho albumu vykľuje... alebo ešte viac osprostiem ? uvidíme  :) dík za pozornosť  Na zdravie!



Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1494 kedy: 31. Január , 2016, 19:45:15 »

dakujem za peknu a podrobnu recenziu, so zaujmom som si ju precital a vlastne ten album teraz poznam uz tak dobre, ze sa nemusim unuvat vypocut si ho :)
Zaznamenané
killo
stály hosť
*****
Príspevkov: 1352



« Odpoveď #1495 kedy: 31. Január , 2016, 21:26:38 »

Dik za recenziu. aspon to nemusim teraz dve hodiny pocuvat, aj tak na to vlastne nemam cas :D

Ja si z tych poslednych dreamov vzdy vypocujem ten singel co vydaju von, nasledne idem nadseny do cedeckarne a kupim si novy album prince-a :D
Zaznamenané

Captain SEXXX !!
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #1496 kedy: 01. Február , 2016, 10:32:48 »

a presne kvoli tym minusom, co si vymenoval, ma DT uz posledne 4 albumy ablsolutne nebavi,uz systematic chaos bol na hrane, pretoze je to to iste klise - velkolepe, orchestralne vlozky, nejake 3minutove klavesove a gitarove kukurice, do toho labrieho placlivy jacak...

takze dakujem za usetreny traffic pri stahovani a usetrene 2 hod zivota :)
« Posledná zmena: 01. Február , 2016, 10:33:30 od styrioci » Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #1497 kedy: 01. Február , 2016, 11:28:52 »

a presne kvoli tym minusom, co si vymenoval, ma DT uz posledne 4 albumy ablsolutne nebavi,uz systematic chaos bol na hrane, pretoze je to to iste klise - velkolepe, orchestralne vlozky, nejake 3minutove klavesove a gitarove kukurice, do toho labrieho placlivy jacak...
takze dakujem za usetreny traffic pri stahovani a usetrene 2 hod zivota :)

Posledny pocuvatelny A Dramatic Turn of Events, ja cakam na noveho Stevena Wilsona a na oddych je super aj novy Megadeth.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #1498 kedy: 01. Február , 2016, 11:59:16 »

Posledny pocuvatelny A Dramatic Turn of Events, ja cakam na noveho Stevena Wilsona a na oddych je super aj novy Megadeth.

+1, novy megadeth je fakt prekvapivo super
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1499 kedy: 01. Február , 2016, 16:07:40 »

ked chcem nieco grandiozne, epicke a posadene do metalu, tak si pustim Lucassenov Ayreon.. tam su aspon rozni spevaci, rozne songy, kazdy album je koncept a nie len nieco co sa na koncept hra.. DT obchadzam zdaleka uz niekolko rokov.. ked mi kamos volal ze ci s nim nepojdem na DT ked hrali v BA ze ma listok zadara tak som sa ho opytal ci mu nejebe  Bavím sa skvele to uz radsej na Elan
Zaznamenané

Strán: 1 ... 98 99 [100] 101 102 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.098 sekund, 22 otázok.