Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Máj , 2024, 07:13:58
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 102 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Dream Theater  (Prečítané 359770 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #150 kedy: 28. Máj , 2007, 20:21:48 »

avantgarda sice neviem co je, ale napaditost? chodte si robit srandu inde Žmurk
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
floydak
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 450



« Odpoveď #151 kedy: 28. Máj , 2007, 20:42:44 »

chodte si citat Baudelaira a nehubujte mi tu v kuse do DT  Nezahrávaj sa
 Bavím sa skvele
Zaznamenané

jednoducho som ignoroval axiomu
Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #152 kedy: 29. Máj , 2007, 13:29:05 »

...a francuzsku, ktora bola najviac avantgardna a napadita...

 Bleee to nepocuvatelne vrzganie, co zabozruti ?§!. a ich ritojedi nazyvaju spupne avantgardou, si mozu strcit za klobuk.  Zdravíčko to radsej budem pocuvat kazdy den hodinu petrucciho chromaticke onanovanie.  Beeee Popiskujem si
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #153 kedy: 21. Jún , 2007, 10:54:07 »






 Bavím sa skvele
Zaznamenané

Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #154 kedy: 21. Jún , 2007, 21:46:52 »

to ma co znazornovat?  ?§!.
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
zakky
Hosť
« Odpoveď #155 kedy: 22. Jún , 2007, 01:39:26 »

sak raz tu bol topic ze petrucci je gay!  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele
Zaznamenané
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #156 kedy: 22. Jún , 2007, 08:29:50 »

sak raz tu bol topic ze petrucci je gay!  Bavím sa skvele Bavím sa skvele Bavím sa skvele

Hej a to ze Labrie daval umele dychanie Portnoyovi to len dokazuje, hej?    ha ha ha
Zaznamenané
iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #157 kedy: 22. Jún , 2007, 08:55:04 »

to je petrucci, nie labrie
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
Misko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1987



« Odpoveď #158 kedy: 22. Jún , 2007, 09:13:41 »

to je petrucci, nie labrie

Cozeeeeeeeeeeeee. Az teraz som si to po preskumani fotky vsimol. Uplne sa tu podobaju.   ha ha ha
Zaznamenané
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #159 kedy: 22. Jún , 2007, 09:29:27 »

portnoy dal take salene solo, ze az odpadol, tak prisla prva pomoc...  Bavím sa skvele
Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #160 kedy: 22. Jún , 2007, 09:55:58 »

...vratiac sa k povodnej debate o DT, ja si myslim, ze sa tu niekedy objavuju nazory zbytocne tvrde a tak trochu nespravodlive voci tejto kapele (ale aj inym). Myslim, ze ide o pomerne inteligentne a citlivo skombinovane prvky progresivnych zanrov s metalovou muzikou. Uz som to tu niekde pisal, ze prave tento sposob ma svoj velky prinos, pretoze zblizuje zanrovo rozdrobenych fanusikov z dvoch "protilahlych brehov", co je podla mna vynikajuce. Hovorit, ze DT objavuju uz davno objavene, to je podla mna trochu prehnane, myslim, ze by sme sa mohli pozriet na zubky aj progrockovym kapelam z rokov 70-tych a tiez by sme objavili napadite podobnosti. Opät sa opakujem, ale ja si myslim, ze DT proste cituju, teda prejavuju istu poklonu kapelam, z tvorby ktorych cerpaju pri svojej tvorbe... Ak si tu precitam niektore prispevky, normalne ziskavam pocit, ze ide o nejakych "debilkov", ktori len prisprostasto papagajuju a podobne... Po vypocuti ich tvorby nutne prichadzam na to, ze je to vysoko nadpriemerna muzika a ze to nie je az take zle Žmurk
Zaznamenané
Altostratus
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2211


Ääliö, älä lyö! Ööliä läikkyy!!


WWW
« Odpoveď #161 kedy: 22. Jún , 2007, 10:04:25 »

Nikto nehovorí, že DT je zlá muzika, alebo, že nevedia hrať. Ja mám DT rád a podľa mňa hrajú veľmi kvalitne a na starých albumoch aj veľmi nápadito.

Celá debata o DT by sa dala zovšeobecniť ako zápas o definíciu "progresívnej" hudby. Pod pojmom progres si človek asi predstaví niečo inovatívne, nekonvenčné, niečo, čo nikto predtým nezahral, alebo nepočul. Progres by nemala byť škatuľka, do ktorej nahádžeme všetkých shredderov. Najmä Američania sa dosť vyžívajú v škatuľkovaní. Na Ozzfeste som sa bavil zo zopár miestnymi rockermi, ktorí bez okolkov do progresu radili aj kapely ako Stratovarius, alebo Edguy. Lebo majú klávesy a to je v metale nekonvenčné (tak to videli oni).

Tak sa potom natíska otázka, či DT do hudby priniesli niečo, čo ešte nikto predtým nepočul. Asi ani nie. Oprášili veci, ktoré nikto v metalovej sfére nepočul. Ťažko potom povedať, či ich možno považovať za progres. To však nič nemení na tom, že sú to kvalitní muzikanti, ktorí hrajú výborne a vydali niekoľko veľmi zásadných albumov.
« Posledná zmena: 22. Jún , 2007, 10:05:05 od Altostratus » Zaznamenané

yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #162 kedy: 22. Jún , 2007, 10:12:07 »

...jaj, no to by bola dlha predlha debata. Samozrejme, ze je to progres, ak zmenili tvar metalovej muziky, aj ked neviem, ci sa tento pojem da v ich pripade pouzit so 100% istotou...
Vies, progresom sa naozaj oznacuje vselico. Ja mam pochybnosti v mnohych pripadoch. Napr. zaciatkom 80-tych rokov som pocuval sk. Focus (Jan Ackerman). Bezne sa hovorilo o nich ako o progresivnej kapele, ale ja sa pytam, mozeme tak potom oznacit kazdeho, kto robi fusion (v tomto pripade jazz a rock), pripadne folk a rock, pripadne sem zaradime aj Santanu (lebo skombinoval rock, pop a latinsku muziku)Huh!
Asi nie...samotne fusion nie je progres a progres moze byt aj fusion a nejake to "+" Žmurk
Urcite existuje strasne vela muziokantov, ktori posuvaju hranice rockovej muziky, a dokonca sa mozno aj zlahka "dotykaju" progresivneho zanru...je to tazke urcit, hlavne v dnesych casoch, ked sa "ciste" zanre pestuju pomenej...
Zaznamenané
MiracleMan
stály hosť
*****
Príspevkov: 1292



« Odpoveď #163 kedy: 22. Jún , 2007, 10:16:08 »

Nikto nehovorí, že DT je zlá muzika, alebo, že nevedia hrať. Ja mám DT rád a podľa mňa hrajú veľmi kvalitne a na starých albumoch aj veľmi nápadito.

Celá debata o DT by sa dala zovšeobecniť ako zápas o definíciu "progresívnej" hudby. Pod pojmom progres si človek asi predstaví niečo inovatívne, nekonvenčné, niečo, čo nikto predtým nezahral, alebo nepočul. Progres by nemala byť škatuľka, do ktorej nahádžeme všetkých shredderov. Najmä Američania sa dosť vyžívajú v škatuľkovaní. Na Ozzfeste som sa bavil zo zopár miestnymi rockermi, ktorí bez okolkov do progresu radili aj kapely ako Stratovarius, alebo Edguy. Lebo majú klávesy a to je v metale nekonvenčné (tak to videli oni).

Tak sa potom natíska otázka, či DT do hudby priniesli niečo, čo ešte nikto predtým nepočul. Asi ani nie. Oprášili veci, ktoré nikto v metalovej sfére nepočul. Ťažko potom povedať, či ich možno považovať za progres. To však nič nemení na tom, že sú to kvalitní muzikanti, ktorí hrajú výborne a vydali niekoľko veľmi zásadných albumov.

album Images and Words bez debaty je nesmierne velkym prinosom co sa tyka tohto zanru, a jeden z najoriginalnejsich od nich...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #164 kedy: 22. Jún , 2007, 10:17:41 »

aj ja sa zopakujem...

DT hraju cca +/- to, co hral Helloween pred 20 rokmi. Akurat su to zjavne lepsi muzikanti a vedia to v podstate vkusne ukazat.

Dream Theateru uznam takmer vsetko, okrem toho, ze hraju obohrate predvidatelne klise - pre mna - a to sa nepovazujem zase az tak za narocneho a ani nemam napocuvane zdaleka tolko, kolko by som si prial...
Zaznamenané
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 102 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.105 sekund, 22 otázok.