Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 05:31:01
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampy vs. simulacie  (Prečítané 20314 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« kedy: 06. Apríl , 2006, 18:44:35 »

Je o mne zname, ze som priaznivec elektroniek v aparatoch. Je o mne zname, ze nemam prilis v laske novodobe simulacie, a ked tak, skorej tie SW, ako HW. Je o mne zname, ze nie som ziadny priaznivec firmy Marshall, specialne nie serie JCM (cim novsia, tym horsie). A takisto je o mne zname, ze mam velmi rad Jeff Becka, staru, aj tu najnovsiu tvorbu. jeho posledny album je u mna co sa tyka zvuku vseteho a specialne gitary 100%. Predstavoval som si, ako to tocili a nanosili cojaviem ake stare Fender Twin Reverby, Marshall JTM xx a podobne starozitnosti, ponakopavali to Ibanez Tube Screamermi... Vyzera, ze hovno :) :

What gear did you use on the new record?

I used a Line 6 POD on the demos. Some of that saw its way through to the final thing, because the sound of it was good and I thought, “I ain’t going to do that solo again!” But it was a mixture of a Marshall JCM2000 DSL head with one 4x12 cab and a Line 6 2x12 combo.

A modeling amp?

Yeah. I was surprised. People went, “Line 6? What’s that?” And I said, “Hey, you didn’t complain about the sounds.” I don’t remember the model, but it’s a fine amp. It enabled me to experiment with a lot of different textures without changing amps or plugging other things in. I also used the onboard effects.

Care to share any great tips about recording guitars?

Yeah—casually dangle a Shure SM57 over the front of the speaker. People wonder about these things, but there’s really no secret. I just use the right amount of level, the right amount of distortion, and I keep a little bit of reserve volume on the guitar. That’s it. As long as the playing is right, and the inflections are right, it just happens.

Toto je zdroj info:

http://www.backstage-lounge.com/story.asp?sectioncode=66&storycode=5697

Pre neznalych, lenivych atd. sa tam rozprava nieco take, ze demoverzie pesniciek nahral na Line6 POD a samotny album na hlavu Marshall JCM2000 DSL + box a kombo Line6 2x12\" . A odsnimalo sa to najbeznejsim nastrojovym mikrofonom Shure 57.

Co z toho vyplyva ? Ze mozme sa tu vadit Marshall vs. Mesa Boogie a analyzovat, co robi aky zvuk, ale cele je to stale IBA v tych pazuroch Si píš!!!
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #1 kedy: 06. Apríl , 2006, 19:14:49 »

Rastis:už minule v akejsi debate som dal kratku poznamku -mix aparat+modeling.Hodne sa to použiva,hladaju sa rozne kombinacie.tak to bolo aj u toho Malms.Poživa tu istu zostavu,ale trošku sa tam niečo primixne  zvuk je kapanek iny./moj nazor/Kdesi so čital,že gitara sa nahravala do 16 stop sučasne cez všetko možne a potom sa hladal zvuk./už si nespomeniem čo to bolo za kapelu./Lepšie povedane urobili 16zvukov apotom to všeliak medzi sebou mixovali a hladali vysledny zvuk.

Naposledy upravil rudy, : 06.04.2006 o 20:25
Zaznamenané
pejso
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 139



« Odpoveď #2 kedy: 06. Apríl , 2006, 21:02:13 »

Tu DSL mam vo verzii 50 W, ako Gary Moore a môžem ti potvrdiť, že je to dobré. Line 6 mám tiež, je dobrý tiež, ale to DSL-ko je proste ono. Pred pár dňami mi brácho doniesol plexi 100w Super lead vo výbornom stave, myslel som, že si ju nechám, ale prepol som na DSL a keď som ubral korekcie, urobil som plexi aj na ňom, nechcel som tomu  veriť! :woohoo: inak snímam to tiež sm-57.

Naposledy upravil peter61, : 06.04.2006 o 22:03
Zaznamenané

Gibson Les Paul 1995, Fender Stratocaster z r. 79, Fender Jazz bass z r 72, Precision z r. 78 ... , Marshall 1987 Plexi, VOX AC-30 orig. r.v. 1964, Fender Blues Junior, VOX AC-15 handwired Herritage, 1936 Marshall box s Greenback, Marshall Class 5 ...
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #3 kedy: 06. Apríl , 2006, 21:10:34 »

Ved to je zname ze Jeff Beck nahrava na Marshall JCM2000 a to uz viacero albumov myslim. Podobne ako Gary Moore. Podla mna jeho zvuk nie je tazko napodobitelny (na rozdiel od hry) :).
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 06. Apríl , 2006, 22:09:15 »

No vidíš Rastis. Žmurk

U mňa jednoznačne - zvuk je v prstoch. A dobré simulácie hrajú tiež dobre.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #5 kedy: 06. Apríl , 2006, 23:03:48 »

Ja si myslim tiez ze sa casto az precenuje to na com clovek hra a zabuda sa na to ze ked vie clovek dobre hrat, a skomponovat nieco fakt dobre tak je uz total jedno cez co hra, vzdy sa z toho da vytazit dost ked to robi profik si myslim.
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #6 kedy: 07. Apríl , 2006, 06:07:25 »

ja som nad takymito teoriami vzdy ohrnal nos.predvcerom som bol na koncerte chiki liki tu a, basgitarista mal basu od grebena, velmi dobry zvuk a cez co hral? hlava behringer ta 300W a box 2x10 behringer. cumel som jak puk.coraz viac som bol zastancom toho ze zvuk je v prstoch,no neveril som ze to moze fakt byt take extremne, ze kvalitny muzikant uplnetie aj z \"hovna bic\".nechcem vediet ake hukoty by isli z ampu ak by som stal na mieste basaka chiki ja.

Naposledy upravil pista58, : 07.04.2006 o 07:56

Naposledy upravil pista58, : 07.04.2006 o 07:57
Zaznamenané

o-yep sro
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #7 kedy: 07. Apríl , 2006, 06:43:48 »

ja som bol minule na arakaine a tiež tam mali postavený basový aparát behringer. len netuším, či na ňom hrala predkapela (požský hunter) alebo arakain. na zvuk sa v každom prípade nedalo moc sťažovať...
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 07. Apríl , 2006, 08:58:29 »

No zvuk basy ide velmi casto cez externy DI  do PA, cize aparat s nim nema nic spolocne. Vela profesionalov na akcie nosi iba vlastny kvalitny DI box.
Ale ze zvuk je v prstoch, to je cista pravda. :)
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 07. Apríl , 2006, 09:20:02 »

progrocker napísal:
Citácia
...Podla mna jeho zvuk nie je tazko napodobitelny (na rozdiel od hry) :)....


S tymto nemozem suhlasit. Povazujem sa tak trochu za Beckologa a tak trochu mam aj sajn o zvuku, ale netrufal by som si napodobnovat Beckov zvuk - nemal by som asi potuchy, ako zacat. Schvalne prekonaj odpor k elektronike a vypocuj si posledyn album Jeff. Gitara tam rozhodne stoji za to (ostatne ako vzdy).
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 07. Apríl , 2006, 09:21:23 »

Pitu napísal:
Citácia
No vidíš Rastis. Žmurk

U mňa jednoznačne - zvuk je v prstoch. A dobré simulácie hrajú tiež dobre.


Napriek tomu si stojim za nazorom, ze JCM je shit a Line6 tiez Ja som čert.. Popiskujem si Žmurk .
Zaznamenané
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #11 kedy: 07. Apríl , 2006, 09:26:05 »

MageZ napísal:
Citácia
No zvuk basy ide velmi casto cez externy DI  do PA, cize aparat s nim nema nic spolocne. Vela profesionalov na akcie nosi iba vlastny kvalitny DI box.
Ale ze zvuk je v prstoch, to je cista pravda. :)


hej,urcite suhlasim,v tej rannej hodine ked som pisal ten prispevok ma DI ani trochu nenapadlo:P co je ale prdel, ze na fotkach na chiki webe bolo vidno aparaty ktore pouzivali pocas nahravania a mali tam aj ten behringer.
Zaznamenané

o-yep sro
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 07. Apríl , 2006, 09:42:24 »

rastis napísal:
Citácia
Pitu napísal:
Citácia
No vidíš Rastis. Žmurk

U mňa jednoznačne - zvuk je v prstoch. A dobré simulácie hrajú tiež dobre.


Napriek tomu si stojim za nazorom, ze JCM je shit a Line6 tiez Ja som čert.. Popiskujem si Žmurk .


Tieto názory poznám, potom ma ale vežmi prekvapuje, že priaznivo hodnotíš iné SW simulácie, píšeš cekom pozitívne články o nich. Line6 teda určite nehrá horšie. Žmurk
Zaznamenané

iMbUS
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3277



WWW
« Odpoveď #13 kedy: 07. Apríl , 2006, 09:44:14 »

rastis napísal:
Citácia
Napriek tomu si stojim za nazorom, ze JCM je shit Ja som čert.. Popiskujem si Žmurk .


To odvolas Si píš!!! Ja som čert..

Naposledy upravil imbus, : 07.04.2006 o 10:45
Zaznamenané

Mame nejake novinky.
MusicMan JP-6, Fernandez Strat LTD | Fender Hot Rod DeVille 212
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #14 kedy: 07. Apríl , 2006, 09:51:28 »

rastis napísal:
Citácia
progrocker napísal:
Citácia
...Podla mna jeho zvuk nie je tazko napodobitelny (na rozdiel od hry) :)....


S tymto nemozem suhlasit. Povazujem sa tak trochu za Beckologa a tak trochu mam aj sajn o zvuku, ale netrufal by som si napodobnovat Beckov zvuk - nemal by som asi potuchy, ako zacat. Schvalne prekonaj odpor k elektronike a vypocuj si posledyn album Jeff. Gitara tam rozhodne stoji za to (ostatne ako vzdy).


Nemam nic proti elektronike. Dokonca v klasickej s analogovymi syntakmi sa celkom vyzivam.

Ten posledny Beckov album som nepocul sa priznam, ale mne sa jeho zvuk terajsi (poslednych 10 rokov) nezda nejako velmi vynimocny. Ale musim popocuvat daco, nech si to pripomeniem, takze sa vyjadrim vecer pri pivecku. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: [1] 2 3 ... 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.09 sekund, 22 otázok.