Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 02:56:08
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampy vs. simulacie  (Prečítané 20313 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #90 kedy: 07. Apríl , 2006, 14:25:06 »

Kone smrdia, jedny aj druhe. Tie prve este viac a su to sibnute bojazlive hlupe zvery.

Viem, co chces povedat, ale myslim si, ze to nie je pripade elektrickej gitary. Ta je s vyvojom na konci. Dnes si mozes na nu namontovat prevodnik a si v nekonecnom digitalnom svete klavesakov a tam naozaj nie je zvukovych hranic. Cize toto + bezny cisty/skresleny zvuk = vsetko, co ten nastroj zvukovo ponuka. Mozme nahradit skreslenie niecim inym. Cim ? To nie je vec fantazie, ze tazko povedat, ked to nepozname. V 70-tych rokoch nahral John McLaughlin par sol na Mahavishnoch cez ring modulator. Tazka haluz, mozno sa bude v buducnosti hrat cez ring modulator. Ale zase to je starina (navyse neosvedcena). Co sa da este zo zvukom gitary spravit... Podla mna nic. Ak nieco nove, tak novy nastroj.
Zaznamenané
Kruspe
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 365



« Odpoveď #91 kedy: 07. Apríl , 2006, 14:29:09 »

0,9999 teda periodicke sa v skutocnosti rovna 1 ..takze to nebude pomer ,ale rovnost Žmurk
Zaznamenané

... all life is future to past ...
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #92 kedy: 07. Apríl , 2006, 14:41:25 »

rady napísal:
Citácia
pred 150 rokmi žudia nemali šajnu, že kone (analógové zariadenie, heh), nahradí spalovací motor (dnes už digitálne riadený) a keby ste im to povedali, tak vás zavrú do blázninca.


Takze dnes milovnici koni nechovaju v kone, ale spalovacie motory? A dostihy? Tam tiez zavodia spalovacie motory? V doprave ano, ale kto ma rad kone, tak jemu to nic nenahradi :) A to iste plati o elektronkach :) Tranzistory uz davno nahralili elektronky, okrem tejto uzkej gitarovej oblasti.
Zaznamenané

Hosť
« Odpoveď #93 kedy: 07. Apríl , 2006, 14:44:47 »

K....a mat ja tak Vaše problemi a Gatesove peniaze.To by bol život.
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #94 kedy: 07. Apríl , 2006, 21:29:03 »

to, že elektrónky majú taký zvuk aký majú, je vlastne ich konštrukčná nedokonalosť, pre ktorú boli v inej sfére nahradené tranzistormi... a rastis, možno máš pravdu, že skôr sa komplet zmení gitara ako aparát... nech bude ako bude, bude dobre, aj keď by mali gitary zaniknúť... aspoň budem míňať na niečo rozumnejšie... možno, heh...
Zaznamenané
izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #95 kedy: 07. Apríl , 2006, 23:19:37 »

Nejde o nic ine, ako o to co ludskemu uchu znie najprijemnejsie. Je jednno ci niekdo hra cez lampu alebo tranzistor, ked hra jak blb. A nie je lampa ako lampa. A lampu tiez nepouzijes na vsetky styly. A pouzitie lampy pri hi-end zosilovacoch nieje tak uplne samozrejme. Robia sa brutalne silice za miliony a nie su to lampy. Nemyslim si, ze pride nieco prevratne ako uplne iny hudobny nastroj, lebo to uz nebude gitara, ale nieco uplne ine. Takze gitara urcite nevymrie. Predsa to je na nastroji to krasne, ked na nom hras a s nim tvoris hudbu. Samozrejme pre interpreta. Pre posluchaca je vacsionou podstatny vysledny produkt. Kazdopadne je simulacia jednou z ciest aj ked je este stale na zaciatku.

Naposledy upravil izi, : 08.04.2006 o 12:30
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #96 kedy: 08. Apríl , 2006, 13:19:09 »

Je to úplne jedno všetko, za nejaký čas budú simulácie úplne verne simulovať lampy, teraz už simulujú vcelku obstojne, zvuk z toho ide fajn.
V prvom rade ide o ten zvuk a o pocit, keď má niekto dobrý pocit zo zvuku, ktorý si nastaví pomocou simulácie, tak je to v pohode, takisto, keď si niekto nájde ten vyhovujúci lampový aparát.

Veď sa len pozrite, kožko je rozbrojov medzi vlastníkmi lampových aparátov, že ten hrá dobre, iný hrá na figu a pod..

Takže povedal by som, a aj z vlastnej skúsenosti - nie vždy je aj lampový aparát to pravé orechové. Žmurk

Naposledy upravil Pitu, : 08.04.2006 o 14:21
Zaznamenané

izi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 163



« Odpoveď #97 kedy: 08. Apríl , 2006, 16:18:29 »

Cely problem v simulaciach (a vobec celej digitalizacie) je ten, ludsky organ je shcopny rozlisit iba urcite spektrum ci uz zvukov, farieb atd. Takze ked to clovek nevie popisat, tak to ani neprevedie do sustavy jednotiek a nul. Lenze ludsky mozog vnima aj tie ostatne  nami nepopisatelne zvuky a farby. Preto je nam prijemnejsi viac analog ako digital. Takze v podstate simulacia je len urciity vynatok realneho sveta a chyba v nom to nepredvidatelne, nezname ta omacka okolo (v podstate nedokonalost). Ale ak clovek bude za pomoci techniky moct popisat tieto veci, tak simulaciu priblizi este o vacsi kus k tzv. realite, aj ked si myslim, ze simulacia je velmi nestastny nazov, nakolko vyvolava v cloveku pocit ohrozenia jeho \"realneho\" (analogoveho) sveta.   Žmurk
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #98 kedy: 08. Apríl , 2006, 17:27:18 »

pitu:plne s tebou suhlasim-nie vždy je lampač to prave orechove.A aj ked to orechove najdeš,po čase zistiš,že zas to neni to prave orechove.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #99 kedy: 08. Apríl , 2006, 19:06:07 »

No ja som mal donedavna odpor k simulaciam az kym som nepocul Tech 21 SansAmp PSA-1.Skoro som neveril ze tam nie je ziadna lampa,ten preamp je vazna pecka simuluje to fakt na nerozoznanie od originalov(Marshall,Mesa) odporucam vyskusat.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #100 kedy: 08. Apríl , 2006, 19:12:07 »

Lenže musiš hrat bud do PA,alebo mat konec+bednu/niegitar./
Zaznamenané
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #101 kedy: 08. Apríl , 2006, 19:16:45 »

TECH 21 je zaujímavá firma,ale keď niečo porovnávaš,tak by si to mal mať vedža seba.S odstupom času sa to ťažko porovnáva a ucho sa dá \"ošáliť\".
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #102 kedy: 08. Apríl , 2006, 19:23:06 »

Nikto ni je dokonaly.Ani ludia ,ani simulacie.Nebudme perfektcionisti.Doležite je,či sa ti to pači,alebo nie.Mne ano.Dokonca sa mi pači par zvukov aj z tolko odsudzovaneho V-amp 2.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #103 kedy: 08. Apríl , 2006, 20:18:25 »

rudy napísal:
Citácia
Lenže musiš hrat bud do PA,alebo mat konec+bednu/niegitar./


nerozumiem preco by nemohla byt gitarova bedna.
Zaznamenané
Hosť
« Odpoveď #104 kedy: 08. Apríl , 2006, 21:18:53 »

markoss napísal:
Citácia
rudy napísal:
Citácia
Lenže musiš hrat bud do PA,alebo mat konec+bednu/niegitar./


nerozumiem preco by nemohla byt gitarova bedna.
No mne to do git.bedne moc nehra/2x12Vintage30,druha 2x12G12T/.Ja to puštam do 2pasm.150Wbedni.
Zaznamenané
Strán: 1 ... 5 6 [7] 8 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.064 sekund, 22 otázok.