Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 09:27:11
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako zapojiť gitaru?  (Prečítané 2166 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
fidorka
nováčik
*
Príspevkov: 7


« kedy: 08. Apríl , 2006, 20:52:18 »

Zdravím vás,

vopred sa ospravedlňujem za totálne nOOb otázky, pokúšal som sa nájsť niečo na nete, čo by mi dalo odpovede na moje otázky, zatiaž však bez úspechu...

Takže: Na povale som našiel otcovu elektrickú gitaru z roku x (asi zo 70-80tych rokov). Neviem však, čo potrebujem na správne zapojenie gitary.
Po technickej stránke je gitara v poriadku, bol som ju dať prezrieť v jednej predajni, zapojili ju na zosilňovač a gitara hrala pekne, čisto, aj kábel je OK.
Mojím zámerom je učiť sa hrať na gitare, aspoň to teda skúsiť či by ma to chytilo za srdce. Preto si zatiaž nechcem kupovať novú.
Skúšal som ju zapojiť na mikrofónový vstup na zvukovke, ono to hrá, ale je tam počuť dosť vežký brum. Mám aj hifi zosilňovač s reprákmi, neviem však ako ju naň napojiť, mám na nej len klasické 2x RCA vstupy.
Chcel by som teda nejakú radu, čo by som mal zadovážiť, aby som sa mohol na nej začať učiť, podža možnosti čo najlacnejšie.

Vďaka za pomoc,

Marek

Naposledy upravil fidorka, : 08.04.2006 o 21:52
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 08. Apríl , 2006, 21:22:28 »

Cvicit mozes predsa aj bez nejakeho pripajania niekam, nasucho, vsak gitara hra aj bez zosilnovaca, dost na to, aby si sa pocul. Na zvukovej krate by si mal mat aj line-in konektor. Cez ten by to malo byt lepsie ako cez mikrofonovy. A ak by si si kupil DI box, tak by zvuk bol este lepsi. A napis, aku mas zvukovu kartu.

Ked ti uz bude hrat gitara cez line-in, tak postupuj podla clankov o hrani cez PC, ktore su tu na gitaristoch.sk.
Zaznamenané

fidorka
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #2 kedy: 08. Apríl , 2006, 21:31:01 »

Zvukovku mám SB Live 5.1 Platinum, pripájal som to cez line in 2/mic in 2 konektor na vstupno/výstupnom paneli.
Tento vstup funguje ako linkový aj ako mikrofónový, keď mám potenciomer úplne vžavo tak sa vstup správa ako line in.
Gitara mi však hrala, len keď som patrične posunul potenciomer doprava(zosílil), ale bol tam počuť ten brum.

Naposledy upravil fidorka, : 08.04.2006 o 22:31
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #3 kedy: 08. Apríl , 2006, 21:36:12 »

Gitara by mala hrat aj do obycajneho line-in, sice nie uplne najlepsie, ale lepsie ako do mikrofonoveho vstupu. Navyse vravis, ze v obchode fungovala ok, takze by som este skusil nejaky iny line-in, trebars ten vzadu :)
Zaznamenané

fidorka
nováčik
*
Príspevkov: 7


« Odpoveď #4 kedy: 08. Apríl , 2006, 21:40:30 »

Teraz to práve skúšam, a hrá to iba cez ten mikrofónový, cez ten linkový (ani vzadu) to nehrá Smútim
A čo je ten DI box?
Dalo by sa nejako pripojiť gitaru na ten hifi zosilňovač?

Naposledy upravil fidorka, : 08.04.2006 o 22:42
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #5 kedy: 09. Apríl , 2006, 16:40:00 »

raz som sa doma nudil, tak som skusil zapojit gitaru do hifi veze, ale ten zvuk...:sick: , ale ide to samozrejme:silly:
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
Maros
nováčik
*
Príspevkov: 16


« Odpoveď #6 kedy: 09. Apríl , 2006, 17:40:02 »

Skús, či nemáš  na linkovom vstupe stíšenú hlasitosti v Ovládaní hlasitosti.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #7 kedy: 10. Apríl , 2006, 08:30:48 »

Ten brum, ktory ti tam vznika, moze byt sposobeny jednocievkovymi snimacmi na gitare.
Skus ist dalej od monitora a pripadne sa skus pootocit, a najst si polohu, kde to brumi najmenej.
Zaznamenané
The Ripper
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 218


« Odpoveď #8 kedy: 05. Máj , 2006, 14:35:54 »

Nooo Žmurk ..asi tam mas tie single coily.
Ak tam mas tri single, ako to byva na Fenderoch, skus ich prepnut tak, aby isli dva snimace naraz.
Cize, ked mas patpolohovy prepinac, skus ho dat do druhej alebo stvrtej polohy...ak to je tym, tak to brumiet prestane. Žmurk
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.