Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 15:51:37
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Electro Harmonix  (Prečítané 21442 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« kedy: 15. Apríl , 2006, 09:27:37 »

co hovorite na tuto firmu ...
a hlavne ma zaujimaju vase postrehy na little big muff a big muff...

Naposledy upravil rastis, : 15.04.2006 o 15:28
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 15. Apríl , 2006, 10:07:33 »

Ta firma sa vola Electro harmonix. Žmurk Su to klasicke fuzz pedale, ktore vznikli tusim este v druhej polke 60tych rokov a pouzivala ich kopa znamych rockovych gitaristov. Ak chces mat tucny, stavnaty fuzz, tak je to dobra volba. Aky je ale medzi nimi rozdiel, Ti ale neviem povedat.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« Odpoveď #2 kedy: 15. Apríl , 2006, 10:16:00 »

niekto mi hovoril, ze big muff je mrtne super efekt, sice som ho este nazivo nepocul, ale pocul som o nom iba dobre veciB)

Naposledy upravil Golev, : 15.04.2006 o 11:27
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #3 kedy: 15. Apríl , 2006, 11:02:30 »

najlepsie ked si pustis ukazky z ich stranky alebo navstivis stranku http://www.guitareffectspedals.com/electro-harmonix.html Su tam aj videa. Maju ich aj v muzikeri...

Naposledy upravil martinlm, : 15.04.2006 o 12:47
Zaznamenané

WEIRD THRASH
brko
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1948



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 15. Apríl , 2006, 13:17:59 »

a este otazka ze aky je rozdiel v zvuku pri big muff-e ruskom a USA
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 15. Apríl , 2006, 14:38:00 »

Electro Harmonix je prastara USA firma. Big Muff je ich legendarny booster. Kedysi som vlastnil jeden povodny kusok este zo 70-tych rokov. Bol to vlastne moj prvy booster. Kupil som ho a po roku a pol zase predal za 3500,- Kcs. Uz vtedy ta firma neexistovala. ten booster hral velmi tucne, dokazal si presadit svoj charakter v hocijakom zosilovaci. Co na druhej strane moze byt aj ako minus. Nepocul som ho dobrych 15 rokov, ale na slepo by som ho spoznal keby som na nom hral v hocijakom aparate.

V 70-tych rokoch mali este jeden legendarny vyrobok. Bol to taky zvlastny phaser, volal sa Small Stone a tiez bol zvukovo az prilis typicky. Pocut ho vo vela vtedajsich nahravkach, napriklad John McLaughlin v Mahavishnu Orch. nemal jedinu skladbu, kde by to na gitare nebolo pocut.

Dnes tu znacku ozivil ak sa nemylim Dunlop, ci nie ? Netusim, nakolko verne hraju tie sucasne modely. Nie som elektrotechnik, ale co viem, dnes sa uz nevyrabaju niektore vtedajsie suciastky. Viem, ze toto je problem sucasnych Ibanez Tube Screamerov, ktovie, ako je to s Big Muffmi. A ktovie ako je to s tou USA/ruskou vyrobou. Ci to nebude nakoniec najskor cinska vyroba vsetko...

Inak povodny Big Muff bol true bypass.
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #6 kedy: 18. Apríl , 2006, 00:36:26 »

ruske myslim nie su true bypass, ale na tom linku co som tam dal sa dozvies vse dolezite o nich. najlepsie ked si ich vyskusas v muzikeri.
Zaznamenané

WEIRD THRASH
Hosť
« Odpoveď #7 kedy: 20. Apríl , 2006, 14:11:50 »

Big Muff je riadne \"prasidlo\" :) fakt paradny zvuk, mal som ho vyhliadnuty a tak som aj testoval. No podla mojich nie dlhych skusenosti je to dost specificka vecicka, ktoru vyuzijes s nie vela stylmi hrania. Napr., ak zahram akord cez vsetky struny a potom ich postupne vybrnkam, nie je nic pocut iba stale ten \"hluk\" z prveho trsnutia cez vsetky struny.
  Na hru si teda treba zvyknut, obcas je to pekna fuska (alebo len zvyk?). A sustainom na sola ma moc neomracil. Dost rychlo zhasol (na moj vkus) ale to sa da riesit sustainerom ,alebo hranim do skresleneho kanalu.
  Rusky Big Muff sa mi vobec nepozdaval. Bol dost iny ako americky ,tak urcite nebol rozdiel len v true bypass.

Q-Tron je namakana vecicka. Velmi prijemny zvuk a pekne kuzla sa stym daju stvarat, bez toho aby si niekto tukal na celo ze \"aka hnusna chemia\".

Holy Grail - reverb, myslim ze neni o com za 3500Sk. od strunoveho po chramovu ozvenu... parada.

Skusal som aj Parametric EQ Fuzz - to sa spravalo OMNOHO lepsie ako Big Muff a za minutku som mal nastaveny paradny zvuk podla mojej predstavy. Hral som aj s DOUBLE MUFF ten ma nijak nebral.

Celkovo mam z EHX pocit ,ze vedia NADHERNE ZPRASIT zvuk Ja som čert..
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #8 kedy: 20. Apríl , 2006, 21:28:36 »

hral som cez holy grail a je to super vec...ale pokym do tofho nedas riadnu stavu-myslim zkreslenie....potom  z toho mas neovladatelny bordel. S malym zreslenim to ujde...
Zaznamenané

WEIRD THRASH
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #9 kedy: 21. Apríl , 2006, 07:51:22 »

exhumer, a mal si to v efektovej slucke?
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #10 kedy: 21. Apríl , 2006, 07:52:30 »

omyl

Naposledy upravil 5o, : 21.04.2006 o 08:54
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #11 kedy: 21. Apríl , 2006, 09:09:01 »

no mal som to priamo lebo som to skusal v muzikeri cez peavey classic a predavac ma nejak nepochopil ze to chcem do slucky tak som ho nechcel trapit :). V slucke to mozno taky bordel nerobi...
Zaznamenané

WEIRD THRASH
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #12 kedy: 21. Apríl , 2006, 10:47:56 »

Exhumer, to mame rovnake skusenosti :) V muzikeri teda pracuju bud neodborni ,alebo lenivi predavaci. Kazdopadne dost dobra \"reklama\" pre nich.

ak das napr. delay priamo za gitku do input, tak \"ozveny\" ,ktore maju slabsi signal, nebudu \"hi gain\" ,ale \"crunch\".

Brko, ten rozdiel je taky, ze rusky menej bzuci ,je taky obycajnejsi ,nie je taky tucny.
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #13 kedy: 22. Apríl , 2006, 23:49:28 »

no ale mne to robilo vo zvuku bordel toho typu akoby do toho komba niekto trieskal :)
Zaznamenané

WEIRD THRASH
5o
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 747



« Odpoveď #14 kedy: 24. Apríl , 2006, 10:09:17 »

exhumer, no to uz sa moze \"doprasit\" vselijako :)
Zaznamenané

Ja, Prsty, Trdlo, Godin LG-X, George Dennis GD60
Wah Volume Switch Pedal, kábel, Rivera Knuckle Head K100, Digitech JamMan, hand made box 1x12 Vintage 30.
Strán: [1] 2 3 ... 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.077 sekund, 22 otázok.