Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 11:10:24
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Electro Harmonix  (Prečítané 21317 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #30 kedy: 04. Apríl , 2007, 21:22:34 »

Tiez som na to zvedavy, pretoze s Noise gate-mi mam len negativne skusenosti..
EH maju novu radu efektov NANO zajtra idem testovat tento: 

stoji okolo 1300!! som sam zvedavy..  si na test vezmem aj srobovak a pozrem sa mu na crievka  Beeee
Zaznamenané

FALLGRAPP
rudy
Hosť
« Odpoveď #31 kedy: 04. Apríl , 2007, 21:27:50 »

Tiez som na to zvedavy, pretoze s Noise gate-mi mam len negativne skusenosti..

Prečo ? Ja mam Boss NS-2 a funguje v pohode.
Zaznamenané
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #32 kedy: 04. Apríl , 2007, 21:42:27 »

som mal pocit ze skracuje dozvuk. niektore dost vyrazne niektore menej. Niektore aj celkom spapaju urcite frekvencne pasma. a kam vlastne zapojit noise gate? som to pchal za krabicky skreslenia.. mam noise gate zabudovany aj v Tube kingu, ale mam ho vypnuty. podla mna je lepsie naucit sa vypinat efekty ktore mozu zvyraznovat alebo generovat rozne sumy\brumy ked zrovna nehram..
Zaznamenané

FALLGRAPP
rudy
Hosť
« Odpoveď #33 kedy: 04. Apríl , 2007, 22:02:22 »

som mal pocit ze skracuje dozvuk. niektore dost vyrazne niektore menej. Niektore aj celkom spapaju urcite frekvencne pasma. a kam vlastne zapojit noise gate? som to pchal za krabicky skreslenia.. mam noise gate zabudovany aj v Tube kingu, ale mam ho vypnuty. podla mna je lepsie naucit sa vypinat efekty ktore mozu zvyraznovat alebo generovat rozne sumy\brumy ked zrovna nehram..
...skracuje dozvuk....-treba vhodne nastavit DECAY. Ja ho mam teraz zapojeny tak,že v slučke mam krabičky a cele to prepinam LS-2,takže možem ist aj bypas.
Zaznamenané
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #34 kedy: 04. Apríl , 2007, 22:10:03 »

Poznate toto ? Co to presne je ? Stoji to nieco cez 4 litre. U EHM pisu, ze to nie je noise gate. Odstranuje to napr. singlovy brum ? Alebo som trochu naivny ? :)

[img width= height=]http://www.ehx.com/ehx2/images/n_humdebugger.jpg[/img]
mne to na aparate akurat robilo zlobu...ale zrejme mam nieco so sluckou alebo v aparate(mozmo stare lampy),ale skusal to aj Darthez a u neho to obcas robilo to, ze ked prestal hrat tak bolo proste ticho(ziadny sum z aparatu), ale ked si cez to hral tak to pridavalo nejake nezbedy typu room(alebo nejaky iny prestor)do zvuku...zmiesane pocity sme z toho mali :)
« Posledná zmena: 04. Apríl , 2007, 22:10:41 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
exhumer
stály hosť
*****
Príspevkov: 1477


Egatimer


« Odpoveď #35 kedy: 04. Apríl , 2007, 22:16:49 »

inak skusal som aj electric mistress flanger de luxe,ci ako sa to vola lebo sa mi srasne pacil ten zvuk,ale zas robil zlobu(vela sumu a divnych veci), keby tam neboli, tak je to podla mna najlepsi flanger...mozno som len chytil zly kus(ale iny na predajni nemali), lebo ked som si kupil 1x small clone, tak sme na 2.den v predajni zistili, ze je vadny a 2.kus bol ok...
« Posledná zmena: 04. Apríl , 2007, 22:18:16 od exhumer » Zaznamenané

WEIRD THRASH
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #36 kedy: 18. Apríl , 2007, 16:31:36 »

Ja som tento týžden vymákol v v bazáre takýto vintage kúsok:








Electro Harmonix Deluxe Memory man. Pravdepodobne originál z 80tych rokov. Otvárať som ho zatiaľ neotváral, ale hrdza vyzerá autenticky  :D. Plne funkčný.

Zatiaľ sa s ním ešte len učím pracovať. Ale zvuk páriacich sa velrýb som našiel pomerne rýchlo  :D :D :D  .

Plus ho zatiaľ nemám kde vyskúšať v slučke. Moje terajšie kombo žiadnu nemá  :) .
Zaznamenané
max
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 380



« Odpoveď #37 kedy: 18. Apríl , 2007, 17:18:04 »

Nakukol som na Harmony Central do recenzii na ten HumDebugger a su tam dost zmiesane reakcie. Odstrani to brum (napriklad 50 Hz zo siete), alebo mozno ked mas hlucne single ale dost ich tam nadavalo ze odstrani aj zvuk a ze vlastne aj funguje ako velmi jemny phazer.
V pripade humbuckerov asi na nic, keby som mal mat zdroj informacii len tych par recenzii tak to nekupim.
Zaznamenané

TURN IT UP Si píš!!!
Darthez
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2196



« Odpoveď #38 kedy: 18. Apríl , 2007, 18:47:18 »

max: mal som to. s tym phaserom suhlasim, jemne ho tam prida, da to tomu priestor. co sa ale potalceniu sumu tyka - cakal som od toho omnoho viac.
ked som to mal zapojene v slucke, tak ked som chytil struny, tak ako keby sa odpojil signal a bolo uplne ticho.
za to ale nepotrebujem dat 4papiere
Zaznamenané

BOOGIESOUND

za rock  Bacha na vec kamo! a za gemer  Na zdravie!
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #39 kedy: 19. Apríl , 2007, 00:41:36 »

no ked retro, tak ja uz vela vela rokov vlastnim toto:



* electro_harmonix.jpg (22.63 KB, 480x521 - prehliadnuté 496 krát.)
Zaznamenané
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #40 kedy: 22. Január , 2008, 14:11:57 »

Tiez som na to zvedavy, pretoze s Noise gate-mi mam len negativne skusenosti..
EH maju novu radu efektov NANO zajtra idem testovat tento: 

stoji okolo 1300!! som sam zvedavy..  si na test vezmem aj srobovak a pozrem sa mu na crievka  Beeee
Mňa by zaujímal tento efekt,nenašiel som žiadne zvukové ukážky,som lenivý isť do muzikeru ho vyskúšať tak by som poprosil ak niekto má skúsenosť ako sa chová do aparátu,či je schopný nakopnúť lampu alebo len fuzzuje,mal by to byť totiž overdrive,za info dík Bavím sa skvele
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #41 kedy: 22. Január , 2008, 16:39:51 »

Mňa by zaujímal tento efekt,nenašiel som žiadne zvukové ukážky,som lenivý isť do muzikeru ho vyskúšať tak by som poprosil ak niekto má skúsenosť ako sa chová do aparátu,či je schopný nakopnúť lampu alebo len fuzzuje,mal by to byť totiž overdrive,za info dík Bavím sa skvele
Mam ho v predajni, je vcelku fajn.
Je to vlastne Big Muff len s potenciometrom volume - neda sa nastavit tone ani gain, len uroven zosilenia, co dava menej moznosti dojebat vysledný zvuk :)
do cisteho kanalu hra typicky fuzzovo, v akordoch sa zlieva.
najviac sa mi pacil na nakopnutie skresleneho kanalu s crounch zvukom, dava to zaujmavý lead, ktorý je dynamicky velmi vyrovnaný az prehulený s dlhým sustainom.
Jedna dvolezita vec, treba hru prisposobit efektu!! Vdaka jeho kompresii sa na nom hra inak nez na klasickych overdrivoch alebo distortionoch.
Hra dost v basoch a vo vyskach je zubatejsi, klasický fuzz..
« Posledná zmena: 22. Január , 2008, 16:41:00 od MaTeS » Zaznamenané

FALLGRAPP
pista58
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 6966



« Odpoveď #42 kedy: 22. Január , 2008, 22:44:47 »

mates, mate tam aj bassballs?
Zaznamenané

o-yep sro
temo
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1928


LONG LIFE ROCK,N,ROLL


« Odpoveď #43 kedy: 23. Január , 2008, 00:54:36 »

Mam ho v predajni, je vcelku fajn.
Je to vlastne Big Muff len s potenciometrom volume - neda sa nastavit tone ani gain, len uroven zosilenia, co dava menej moznosti dojebat vysledný zvuk :)
do cisteho kanalu hra typicky fuzzovo, v akordoch sa zlieva.
najviac sa mi pacil na nakopnutie skresleneho kanalu s crounch zvukom, dava to zaujmavý lead, ktorý je dynamicky velmi vyrovnaný az prehulený s dlhým sustainom.
Jedna dvolezita vec, treba hru prisposobit efektu!! Vdaka jeho kompresii sa na nom hra inak nez na klasickych overdrivoch alebo distortionoch.
Hra dost v basoch a vo vyskach je zubatejsi, klasický fuzz..
Kde predávaš v onboarde?
Zaznamenané

LET´S GO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MaTeS
stály hosť
*****
Príspevkov: 1353


digitál je digitál, ten ničím nenahradíš ..


« Odpoveď #44 kedy: 23. Január , 2008, 09:22:59 »

mates, mate tam aj bassballs?
bassballs tu nemam, ale mal som Dr.Q, co je vraj dost podobne....
Kde predávaš v onboarde?
Nie. V Trenčíne..
Zaznamenané

FALLGRAPP
Strán: 1 2 [3] 4 5 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 1.877 sekund, 22 otázok.