Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
23. November , 2017, 16:16:57
Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Electro Harmonix  (Prečítané 9463 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
tipek
miestny štamgast
Príspevkov: 2628

tovarne na kolena home made is the king

« Odpoveď #60 kedy: 20. December , 2012, 11:42:54 »

Branko  v akom štyle hrania , hudbe ta očarili ??

teda kde a ako si ich ty zapojil v riffoch by ma zaujimalo , elektro harmonix je moja oblubenia značka skrz alteranivnych zvukov a zaujima ma ako luida pvedia použivať tie zvuky : D :D
lebo často z ukážok z youtubu ani neviem čo ten efekt dokáže :D  a niektore efekty  ma neočaruju , až ked si ich vyskušam :D
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
Príspevkov: 12683

Myšlienky tvoria veci!

« Odpoveď #61 kedy: 20. December , 2012, 13:11:46 »

Branko  v akom štyle hrania , hudbe ta očarili ??

teda kde a ako si ich ty zapojil v riffoch by ma zaujimalo , elektro harmonix je moja oblubenia značka skrz alteranivnych zvukov a zaujima ma ako luida pvedia použivať tie zvuky : D :D
lebo často z ukážok z youtubu ani neviem čo ten efekt dokáže :D  a niektore efekty  ma neočaruju , až ked si ich vyskušam :D
Od barsakeho popu po jamky s kapelou ma ocarili. :) Jednoducho efekty na farby, pripadne trio bez klavesaka.  Som frajer

Zapajal som ich klasicky, nespekuloval som velmi, akurat delay som skusal dat na zaciatok retazca, to je tiez zabava inak. Ten Worm sa mi zatial najviac paci. The Zipper je uplna parada, ale pre mna asi nema velke vyuzitie.
Zaznamenané

marrtin
miestny štamgast
Príspevkov: 1790

"There are no facts, only interpretations." F. N.

« Odpoveď #62 kedy: 15. Január , 2013, 05:44:41 »

Čaute, neviem či sa nebudem pýtať ešte raz, keďže je to otázka nie mňa, predpokladám že sa jedná o tento tip efektu (ak nie spýtam sa znova neskôr), kamarát chce vedieť aké presne použiť napájanie na citujem ,,starší tip Micro Bass Synthesizer od Electro Harmonix", na nete som sa dozvedel čosi ako: odporúčaná hodnota je 55mA na 9 V...
Zaznamenané

Les Paul + Marshall, čo iné?
Stevino179
stály hosť
Príspevkov: 1122

« Odpoveď #63 kedy: 06. September , 2017, 17:28:17 »

po dlhom čase sa mi podarilo dostat k dvom starinkam od EHX . Talking wah - speech sybthesizer - inak na nete písali že patrí k desiatim najvzácnejším krabiciam /ja viem berem s rezervou /. Akože čakal som veľa na wah mam úchylku a zvuk teda extra nebol . Ak som sa spravne dočítal ma ist k tomu ešte nejaká hubica tu nemám ale nie je na nom ani vstup iný- ale fakt by ma zaujimalo ak dakto dačo otej hadici vie  . Ponúknem ho zberatelovy lebo je bez zasahou v krásnom až muzeálnom stave pre mna hudobne však nevyužitelný .Ale ten druhy Deluxe octaver multiplex to už je ina ona , veelmi fajn fuzz ten octaver nejak extra nezaberal ale s fuzzom to hralo aspon podla mna fuuzovite  tahal pekne . Ukažka je len na rýchlo doma zbuchnuta tak prosím z rezervou .
Ja len že by to do tejto temy patrilo

* DSC06646.JPG (2306.29 KB, 2592x1944 - prehliadnuté 145 krát.)

* DSC06654.JPG (2297.52 KB, 2592x1944 - prehliadnuté 148 krát.)
Zaznamenané

Take neskore 60te roky garazove reznute aj punkom mi to pripomina, trosku west coast scenu tiez.
PanTau
miestny štamgast
Príspevkov: 1894

« Odpoveď #64 kedy: 06. September , 2017, 20:10:25 »

To je pokazene?
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
Príspevkov: 942

« Odpoveď #65 kedy: 06. September , 2017, 20:24:19 »

... to by malo fungovat s tou hadickou nejako takto :

(cca 14:40)   

Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
rastis
adminištrant
miestny štamgast
Príspevkov: 2035

« Odpoveď #66 kedy: 06. September , 2017, 20:47:19 »

ani netreba lovit tak daleko, tu je to hned na zaciatku v znamej zanovnej odrhovacke.

zvuk z krabice ide cez hadicu do ust, ustami sa moduluje, pri troche cviku sa daju napodobit cele konkretne slova. to sa snima mikrofonom a vysledny efekt je jasny.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
Príspevkov: 1858

« Odpoveď #67 kedy: 06. September , 2017, 21:34:59 »

... Ak som sa spravne dočítal ma ist k tomu ešte nejaká hubica tu nemám ale nie je na nom ani vstup iný- ale fakt by ma zaujimalo ak dakto dačo otej hadici vie...
Mám pocit, že ten talking pedal je len niečo ako "iný wah".
Ten "talkbox" s hadičkou bol malý tlakový reprák a zapájal sa medzi amp a reprobedňu. Tlakový reprák tlačil zvuk do hadice, ten sa moduloval ústami a snímal mikrofónom.
Zaznamenané
Stevino179
stály hosť

« Odpoveď #68 kedy: 07. September , 2017, 06:16:33 »

Mám pocit že najbližšie pravde je Andrej. Pokazeny nieje , kvaka od spodu naopak ako Dunlop. Má ešte jeden vstup čo vyzerá ako na napájanie, ale žiadna info okolo toho nieje. Ma to robiť len samohlasky teda niečo iné ako klasik vah . Podľa mňa. Bude problém aj v signále na klavesi to možno ide lepšie. Údajne to používal aj J.M.Jarre. Mám to od pána čo si ho pred 30 rokmi kúpil ako nový v Švajčiarsku a veľa na Tom nepohral. Naozaj muzealny stav. Škoda že ani Google otom veľa nevie chcelo by to manuál. Za každe info budem vďačný.  Na zdravie!
Zaznamenané

Take neskore 60te roky garazove reznute aj punkom mi to pripomina, trosku west coast scenu tiez.
Stevino179
stály hosť

« Odpoveď #69 kedy: 07. September , 2017, 08:20:49 »

Tak som zistil že hadica tam ísť nemá. A ešte ma napadlo že možno to tak slabo zaberá lebo som tam dal lacnú obyčajnú baterku. Cez zdroj to možno hrá lepšie ale zase je tam iný ako boss konektor a neviem polaritu tak nechcem riskovať
Zaznamenané

mr. redwine
stály hosť
Príspevkov: 942

« Odpoveď #70 kedy: 07. September , 2017, 10:15:11 »

Tak som zistil že hadica tam ísť nemá

Bavím sa skvele  Zdravíčko
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
RobG
inventár podniku
Príspevkov: 3340

« Odpoveď #71 kedy: 07. September , 2017, 11:19:36 »

tomuto by som sa tesil u doktora  ha ha ha
Zaznamenané
Stevino179
stály hosť

« Odpoveď #72 kedy: 07. September , 2017, 11:30:02 »

Bravooo , kvôli prsty v zadku som si nedokončil komplet Mojžišovej techniku , kedy sa mobilizuje kostrc cez konečník  Nezahrávaj sa , tak nebudem Mojžišovej terapeut .... Racej
Zaznamenané

lumpisko
pravidelný návštevník
Príspevkov: 453

« Odpoveď #73 kedy: 07. September , 2017, 17:55:44 »

Zaznamenané
Stevino179
stály hosť

« Odpoveď #74 kedy: 07. September , 2017, 18:00:02 »

Asi tak nejak to môže hrat na moogu  Zdravíčko dik za link Lumpisko  Na zdravie! , netvrdil by som otom že to je výsostne gitarový pedál , a z toho mala čo je na nete ho skôr využívajú klávesaci ,
Zaznamenané

Strán: 1 ... 3 4 [5] |   Hore
  Tlačiť  

Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.131 sekund, 22 otázok.