Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Apríl , 2024, 16:20:49
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ronnie James Dio  (Prečítané 14303 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #30 kedy: 01. Marec , 2007, 15:36:36 »

Sorry,ale len si naliať.Ako spomínal kompatibilný s pivom,to neni to pravé pre mňa/nás/.Možno ešte priaznivá konštelácia hviezd atď,tak možno potom.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 01. Marec , 2007, 18:08:59 »

Moc pisti na mna.
Zaznamenané
rudy
Hosť
« Odpoveď #32 kedy: 01. Marec , 2007, 19:50:24 »

Mňa tento pán nikdy nejako neoslovil,vlastne jeho veci sa mi nepáčia.Neviem prečo,skúsim si niečo pred počúvaním naliať,či sa to náhodou nezlepší.Ale pochybujem...
No jasne,kdo nespieva ako Coverdale,toho striezvy nepočuvaš. ha ha ha
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #33 kedy: 01. Marec , 2007, 20:54:36 »

dio je podla mna skvely. naspieval aj dehumanizer od black sabbath. ten album sa mi paci uplne najviac.
ma lahko roroznatelny osobity hlas a hned viem, ze spieva. ani ho nemusim vidiet ani to nemusim poznat je je jasne ze to spieva dio.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #34 kedy: 02. Marec , 2007, 02:12:48 »

Mňa tento pán nikdy nejako neoslovil,vlastne jeho veci sa mi nepáčia.Neviem prečo,skúsim si niečo pred počúvaním naliať,či sa to náhodou nezlepší.Ale pochybujem...
No jasne,kdo nespieva ako Coverdale,toho striezvy nepočuvaš. ha ha ha

No podľa mňa Coverdale piští niekedy o dosť viac, ale mám ho radšej. :)
Zaznamenané

damned13
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 609



« Odpoveď #35 kedy: 23. Január , 2008, 11:46:52 »

No mam rad aj Davida Coverdale ale aj Dia.
A porovnávať ich by mi došlo dosť blbé.
Sú to páni speváci ako sa patrí. Podstate patria medzi mojich najobľúbenejších  spevákov na ktorých nedám nikdy dopustiť.
 Od Davida Coverdale  mam síce rad asi každé jeho pôsobenie.
Či už ide o Deep Purple, Davode Coverdale a  Jimi Page albumy, až po Whitesnake......
U Dia preferujem viac obdobie keď bol v Black Sabbath. Hlavne albumy Heaven and Hell a Dehumanizer.
Dio , je proste Dio.  Bacha na vec kamo!
« Posledná zmena: 23. Január , 2008, 11:49:49 od damned13 » Zaznamenané
lubochlast
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 286


www.bandzone.cz/oldrockers


« Odpoveď #36 kedy: 26. Január , 2008, 21:03:43 »

Súhlas s rudym. Diov hlas rozoznám hned. Blbé len bolo, ked som povedal'to je Dio'a bol to tobias sammet. Neviem jak to ten chalan robí.
Zaznamenané

PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #37 kedy: 16. September , 2011, 09:58:40 »

v Rainbow spieval na Albumoch Ritchie Blackmore´s Rainbow z roku 1975; Rising 1976; Long live rock ´n´roll 1978;

Potom nastala výmena - prišiel Graham Bonnet - album Down to Earth z roku 1979;

Ďalšia zmena - Joe Lynn Turner - Difficult to cure 1981; Straight Between the eyes 1982; Bent out of shape 1983;

A potom v 1995 zase ako Ritchie Blackmore´s Rainbow - Doogie White na albume Stranger in us All
« Posledná zmena: 16. September , 2011, 09:59:31 od PS1984 » Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #38 kedy: 16. September , 2011, 10:10:29 »

Súhlas s rudym. Diov hlas rozoznám hned. Blbé len bolo, ked som povedal'to je Dio'a bol to tobias sammet. Neviem jak to ten chalan robí.


pocuvam Jorn Lande- ho. Hlas velmi podobny Diovmu, mozno este lepsi, ked pritlaci, tak znie ako Coverdale. Uplny fenomen, rovanko ako jeho byvala kapela Ark. Vynikajuci progrock, skoda, ze sa rozpadli....ale to len na okraj.
Dio patri k tomu najlepsiemu, co sa zrodilo v rockovej hudbe
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #39 kedy: 16. September , 2011, 10:15:55 »

Jorn je fakt dosť dobrý. Ak poznáš taký projekt Avantasia - the metal opera, ktorú vlastne vymyslel Tobias Sammet (čo si myslím, že je tiež veľmi dobrý spevák - z kapely Edguy) tak spolu majú na albume Scarecrow perfektný duet.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
opossum
stály hosť
*****
Príspevkov: 1039


píš jako očuješ, hraj jako očuješ!


WWW
« Odpoveď #40 kedy: 16. September , 2011, 10:24:24 »

od Dia poznam skoro vsetky albumy, ale pistat som ho este nepocul. Ma popicci silny  a vyborny hlas, ale nie pistavy...
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #41 kedy: 16. September , 2011, 10:30:54 »

od Dia poznam skoro vsetky albumy, ale pistat som ho este nepocul. Ma popicci silny  a vyborny hlas, ale nie pistavy...

tomuto som sa aj ja čudoval, že ako to tu mysleli chalani...

Podľa mňa keď chce niekto počuť pišťanie tak nech si vypočuje Glenn Hughesa na videu od Deep Purple - California Jam 1974; Tak sa mi vyslovene hnusí jeho prejav.

Ale na druhej strane je to skvelý spevák - perfektnú spoluprácu spravil s Iommim na albume Fuse.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
yngwinier
stály hosť
*****
Príspevkov: 1024



« Odpoveď #42 kedy: 16. September , 2011, 10:44:00 »

Jorn je fakt dosť dobrý. Ak poznáš taký projekt Avantasia - the metal opera, ktorú vlastne vymyslel Tobias Sammet (čo si myslím, že je tiež veľmi dobrý spevák - z kapely Edguy) tak spolu majú na albume Scarecrow perfektný duet.

castokrat spominanu metalovu operu Avantasia som nepocul...ja viem, ze tam Lande spieva, a nepochybujem o tom, ze vyborne...je to neskutocny spevak, co viem, ze ho manazment tlaci do projektov 80-ies coverov, tusim vydal nejaky album ako spomienku na Dia, urcite je to skvele...
Zaznamenané
PS1984
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032


...


« Odpoveď #43 kedy: 16. September , 2011, 10:57:52 »

no Avantasia je podla mna dobrá. rozhodne prvé dva albumy The metal opera part 1 a metal opera part 2; potom bola odmlka a vyšiel album Scarecrow s pedchádzajucim EP Lost in space. No a par rokov do zadu vyšli dva albumy Angel of Babylon a The Wicked symphony. Myslím, že na týchto je tiež aj Jorn.
Zaznamenané

Learning to play with a big amplifier is like trying to control elephant.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #44 kedy: 16. September , 2011, 11:25:46 »

pocuvam Jorn Lande- ho. Hlas velmi podobny Diovmu, mozno este lepsi, ked pritlaci, tak znie ako Coverdale. Uplny fenomen, rovanko ako jeho byvala kapela Ark. Vynikajuci progrock, skoda, ze sa rozpadli....ale to len na okraj.
Dio patri k tomu najlepsiemu, co sa zrodilo v rockovej hudbe

Jorn Lande sam hovori ze Coverdale je jeho najvacsi vzor takze je to opodstatnene.. co sa mi pacilo viac nez Avantasia (ktora imho bola dobra len ta jendotka, dvojka bola fail) je projekt Lande-Allen (cize plus Russel Alen z symphony x).. dvaja famozni spevaci
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 22 otázok.