Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
06. Október , 2024, 18:22:06
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Bassová Bedna  (Prečítané 9736 krát)
0 užívateľov a 3 Hostí prehliada túto tému.
Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« kedy: 16. Apríl , 2006, 09:41:19 »

No takže, ako neskuseny v tejto oblasti totalny amater, by som potreboval pomoc.
Doma ma 120W Behringer BX1200, tam je reprak 12\"...Jeho zvuk sa mi vobec nepaci.
Vzadu na tom kombe mam normalny vystup na jack že SPEAKER.. Začal som uvažovať nad kúpou nového repráku.
A tu je hned problem!! Neviem či si mam kupiť 12\" alebo 10\" pripadne 15\" reprak...Nemam s tym žiadne skusenosti, takže potreboval by som radu .... Další problem je beďna . Manuálna výroba nieje problem, skor neviem aké to má mať rozmery..
A ten hlavny problém je samotná kúpa reproduktoru..Ja sa vôbec nevyznam...
Za rady a tipy vopred diky
:)
Zaznamenané
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #1 kedy: 16. Apríl , 2006, 09:50:44 »

no poradim ti podla toho co som pocul: 15 reprak je vhodny pre vytvorenie krajsieho basovejsieho tonu, 10 reprak je vhodna skor na slap vraj dokaze rychlejsie reagovat ale nevytvara take tlaky ako 15. ak chces stavat bednu tak rozmery v pohode okopcis zo stranky vyrobcu napr marshall na svojej stranke ma rozmery vsetkych bedni alebo chod do obchodu a pomerias v kazdom pripade tam musis ist a vyskusaj si zahrat na roznych bedniach a sam si povies ktora ti vyhovuje rozmery skopcis reprak si zistis aky je a kupis potom trocha prace a bedna je na svete

Naposledy upravil vylo, : 16.04.2006 o 10:56
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
Hosť
« Odpoveď #2 kedy: 16. Apríl , 2006, 09:56:20 »

Žeby to bolo take jednoduche vyrobit bednu?No,neviem neviem.
Zaznamenané
Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« Odpoveď #3 kedy: 16. Apríl , 2006, 09:56:31 »

vylo diky za radu...inak este by ma zaujimalo aky reprak vykonovo by som potreboval na ten 120W zosik..?
Jeden kamoš stale spomina nejaku výhybku, bo nieco take...co to je?? a je to treba?

Naposledy upravil Golev, : 16.04.2006 o 10:57
Zaznamenané
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #4 kedy: 16. Apríl , 2006, 10:01:43 »

ono je dobre ked mas trosku rezervu na bedni napr 120W zosik 150W bedna. mrkni si na stranke celestionu su tam dake basove repraky.
rudy dobre poznamenava ze to az take jednoduche nie je. je to dobra prplacka vcera som cely den kozenkovat bednu a isiel ma slak trafit
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
vylo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 259



« Odpoveď #5 kedy: 16. Apríl , 2006, 10:05:47 »

a s tou vyhybkou si nerob starosti ziedna tam neni. do gitarovych a basgitarovych bedni sa vyhybky nedavu
Zaznamenané

Ja nic, ja muzikant!
metalhead
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 459



« Odpoveď #6 kedy: 16. Apríl , 2006, 10:15:01 »

Golev napísal:
Citácia
Jeden kamoš stale spomina nejaku výhybku, bo nieco take...co to je?? a je to treba?

Naposledy upravil Golev, : 16.04.2006 o 10:57


vyhybka ti rozdeluje signal na frekvencie.napr vysoke frekvencie idu do tweeteru,nizske do basaka.podla mna je este dost dolezite ci chces mat na tej bedni aj nejaku hornu, alebo len basak.musis sa pozriet do komba a ked tam nemas samostatny vytup na basak a na horn (co by bola asi poriadna blbost:whistle: ).a ked chces mat ten horn tak ti tu vyhybku do bedni treba.to kupis v kazdom specializovanejsom obchode podla vykonu repraku.ale ked nie tak ti urcite vyhybku nebude treba lebo tie basaky su sirokopasmove a z ampu ti uz vychadza aj tak korigovany zvukB)
Zaznamenané

I hate commercion
Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« Odpoveď #7 kedy: 16. Apríl , 2006, 10:16:19 »

na  stranke celestionu som nasiel jeden 15\"  150W reprak, ktory maju dokonca aj v muzikeryJe to BL15-150...ak s nim má niekto skúsenosti,tak sem s nimi Beeee

Naposledy upravil Golev, : 16.04.2006 o 11:28
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 16. Apríl , 2006, 10:37:25 »

S tymi bass bednami to nie je a take jednoduche.
Kvalitny reproduktor vobec nie je lacny. Parametre, co sa bezne uvadzaju nie su casto kompletne a treba zistovat aj inde (napr. xmax a xmech).
Takisto zalezi, ci ta bedna ma byt uzatvorena alebo portovana. Od toho sa odvija mnozstvo dalsich veci.
Dobra vec je program WinISD (je zadarmo), ktory pocita parametre bedne+repra. Jednotlive repra si vyzadaduju rozdielne velkosti bedne. Clekovo je to dost komplikovana zalezitost, takze je dobre si aspon nieco nastudovat...
Zaznamenané

Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« Odpoveď #9 kedy: 16. Apríl , 2006, 10:43:21 »

uf..som necakal , ze tam budu take komplikacie....inak som zistil, ze externy vystup na mojom kombe je 4 Ohmovy a vacsinu reprakov som videl 8 Ohmovych..da sa to nejako riesit?

Naposledy upravil Golev, : 16.04.2006 o 11:46
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 16. Apríl , 2006, 10:48:39 »

Predpokladam, ze v tom combe je 4 ohmovy reprak a ze tym pripojenim externeho boxu sa odpoji ten interny. Tym padom by bolo dobre, aby mala bedna 4 ohmy celkovo (pochybujem, ze ma zmysel rozmyslat o 2 bedniach na jedno slabe kombo).

Riesit sa to 2 sposobmi. Bud sa kupi 4 ohmove repro - ale ako si spominal, nie vestky existuju aj v 4 ohm verzii, alebo das do bedne 2 8ohmove repra zapojene paralelne.

Mozno by za pokus stalo popozerat sa po roznych forach, ci niekto nemenil ten interny reproduktor za nieco normalne.
Zaznamenané

Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« Odpoveď #11 kedy: 16. Apríl , 2006, 10:50:47 »

Tak jak si povedal, ked chcem pripojit externy, tak interny odpojim....nedalo by sa to nejakym rezistorom?? Popiskujem si
Zaznamenané
MageZ
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2224


teh shite!!111!


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 16. Apríl , 2006, 10:56:21 »

Dalo, ale je to hlupost, lebo na rezistore by sa stracala polovica vykonu a do toho 8 ohm repra by ti slo iba cca 1/2 vystupu zosilnovaca.
Taktiez by bol asi problem s tym rezistorom, asi by sa  dost kurevsky zahrieval. Nehovoriac o tom, ze reproduktor je \"frekvencne premenlivy\" odpor. Pri roznych frekveniach ma rozny odpor. :)
Zaznamenané

Golev
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 372



« Odpoveď #13 kedy: 16. Apríl , 2006, 11:03:03 »

jasne...to ma nenapadlo....ja už kukam dlho a zatial som nic nenasiel..inak kukni PM .:)
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 16. Apríl , 2006, 14:22:28 »

Tusim su aj nejake basove Eminence a kedze gitarove sa daju na Slovensku zohnat, tak ti isti by mohli mat aj tieto.

Inak basove bedna je problem, gitarova je oproti tomu brnkacka.

Basak z kapely ma to kombo, co sa ti na nom nepaci? :) Akurat ked idem prec zo skusobne a pocujem vedla Ramona s TE 2x10, tak hned viem, kde je sever :)

Naposledy upravil martinlm, : 16.04.2006 o 15:22
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.146 sekund, 23 otázok.